Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 23:14, 18 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Łucjo, zawsze tnę nasienniki piwonii, właśnie dlatego by nie wysilały sie na tworzenie nasion. Już są przycięte oprócz dwóch, które jeszcze tłoczą.
Jolu, przedpłocie to także Twój impuls, zaczęło się od tawuł i rozchodników Hortensje w tym roku słabo, nie nawoziłam do tej pory, od tygodnia zabieram się za to i czasu brak, nie wiadomo jak to z nimi będzie. Na róże nie narzekam, ale wiesz, zawsze mogłyby lepiej
Jolanko, rojniki kwitną w najlepsze, będę musiała uzupełniać. Piwonie już prawie przekwitły, trudno, ale co pachniały i cieszyły to moje
O jakich warsztatach myślisz, co to miałoby być? Nie wiem, czy podołam
Ula, powojnika prawie sama uśmierciłam przez przypadek, długo nie pokazywał zielonego, więc go chciałam wykopać, a tu zdrowe korzenie były, niestety, już uszkodzone przeze mnie, posadziłam do doniczki i dał rade Tak, to pustunnik, miałam go przesadzić i zabieram sie do niego jak przysłowiowy pies do jeża.
Małgosiu, czerwiec jest cudowny, pomimo że zawsze narzekam wtedy na brak czasu, by podelektować się roślinami
Joku - Jolu,Haniu, przedpłocie mamy przy drodze powiatowej, stąd trzeba było się trochę odsunąć od osi jezdni z ogrodzeniem. Sama rabata ma metr szerokości, długa ok. 15m. Przed siatką żywopłot, trawa na dwa przejazdy kosiarką, rabatka, dwa przejazdy kosiarką i rów. Em nie jest zachwycony, ale trudno. Posadziłam tam wszystkie rośliny z przechowalnika, który został zlikwidowany, dosadziłam też część nadwyżek, bo a to się coś wysiało, a to tego szkoda, tego żal
Nie wiem, czy przyznawać się, co tam nawtykałam
Na dziś wyższe są cztery róże, obiela. Kilka róż dosadziłam, więc za dwa, trzy lata i one będą widoczne. Palibin, bergenie, liliowce, kocimiętki, lawendy, przywrotniki, jeżówki, irysy, ożanki, szałwie, astry, dzwonki, len, o matuniu, lepiej kilka fotek pokażę





____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:17, 18 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826




____________________
Dwa ogrody
Zana 23:20, 18 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Powiem Ci, że ta rabata przedpłociowa to wymiata, jak nic

Ale kompozycje rojnikowe to mnie rozwaliły normalnie
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
paniprzyroda 23:26, 18 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826





Rabatkę pielę dwa razy - wiosną i latem, nie podlewam, radzi sobie sama Nie przejmuję się nią zbytnio, luzik
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:49, 18 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zana, przedpłocie bez spiny Rojniczki kwitną, za chwilę może zrobię im jakieś przemeblowanie.

firletka białoróżowa



szalejąca stipa


Pashminy



Jasmina

____________________
Dwa ogrody
barbara_kraj... 12:34, 19 cze 2019


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Mariolko, istne kwiatowe szaleńswo u Ciebie.
Wypatrzyłam białą firletkę kwiecistą, nie wiedziałam, że są. Ładna.
Miłego wypoczynku życzę i stabilności od września, a teraz pogody.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Urszulla 22:38, 19 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21812
Skoro pustynnik tak ładnie kwitnie to go nie przesadzaj z tego miejsca gdzie mu dobrze. Chciałam zapytać o rojniki czy te przekwitnięte już nie urosną czy co że Ty je wyciągasz.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Bogdzia 22:05, 20 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Przedpłocie bardzo na bogato, piękny len i stipa a o rózach nawet nie wspomnę żeby nie zapeszyc.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
GorAna 22:13, 20 cze 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Mariolu, u Ciebie w ogrodzie i po za nim wszystko wylewa się z rabat
Cudnie to wygląda.....po prostu kwiatowy przepych-anka
Przyjemnego odpoczynku!
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
paniprzyroda 23:14, 21 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Basiu, dzięki, na brak pogody chyba wszyscy nie narzekamy Dziesięć dni temu popadało solidnie, wczoraj wieczorem przeszła burza, dziś też popadało. W międzyczasie dwa razy włączyłam linię pod hortkami, nie jest źle, ale oby te zapowiadane afrykańskie upały nie sprawdziły się...
Białą firletkę i tę z różowym nalotem wysiewałam w ub roku z nasionek, to kwitną. Mam nadzieję, że białe będą się rozsiewać tak samo jak amarantowe.
Ula, pustynnika muszę przesadzić, bo w złym miejscu rośnie i zaczyna marnieć.
Rozetki rojników, które zakwitły same obumierają i zasychają, dlatego je wyjmuję, bo brzydko to wygląda. Puszczają jednak wcześniej boczne, młode przyrosty.
Bożenko, przedpłocie powstało mimo woli, ma być mało absorbujące i kwitnące od wiosny do jesieni Jeszcze muszę sypnąć tam nasion naparstnic, bo w innych miejscach nie chcą u mnie rosnąć, może tam dadzą radę. Chcesz siewki lnu? Sieje się
GorAniu, dzięki, moje przepych-anki szaleją tylko w czerwcu, już czas zacząć niektóre wycinać, bo wiele z nich sieje się ponad miarę.

Długi weekend u mnie "gościowy", jednak rano i wieczorem coś próbuję działać.
W międzyczasie jakieś fotki w biegu, na szybko.

Szeroka rabata, którą miałabym ochotę zmienić, ale jak pomyślę, ile tam jest do wykopywania, to mi się odechciewa Wycięłam przekwitłe piwonie i ogoliłam sasanki, aby dać trochę przewiewu Pashminom. Na trawniku rosnie koniczyna i pszczoły pracują Ale koszenie to nie moja działka i tego się trzymam




____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies