Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

BASIA8 08:46, 17 cze 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Anusia super zakupy poczyniłaś
Roślinki pięknie się prezentują w ogródeczku
Teraz faktycznie suszę mamy bardzo, a podlewać duży obszar samej to ciężko - Ja z Synem posadziłam 50 sztuk tuji przy ogrodzeniu - do ujęcia wody jest daleko - muszę na ten rok węża porządnego kupić - bo po sobotnim noszeniu wiader z wodą - z nerką nie mogłam sobie poradzić
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
GosiaJoanna 14:40, 17 cze 2019


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Anusia napisał(a)
Wczoraj byłam na Targach w Starym Polu. Tym razem wybrałam się z sąsiadką Jolą.
Tym razem kilka stoisk zostało przystrojone metalowymi ozdobami. Największą sprzedażą cieszyły się drzewka owoców, róże, hortensje oraz jednoroczne.







Ja juz bym tej metaloplastyki nakupila pewnie haha
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
anabuko1 20:54, 17 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Anusia napisał(a)
Nasze zakupy. Jola kupiła to co jej się spodobało a ja miałam listę, której kurczowo się trzymałam



Moje zakupy. Miskant Grosse Fontane, cztery sztuki hakonek zielonych green hills, sadziec Lucky Melody sztuk dwie. Rośliny do donic, bo czas na zmianę letnią. Bakopę różową, jasną fioletową, białą surfinię o drobnych kwiatach oraz petunię.



No nie zle nieźle.
ale i berberysy widze jakieś ładne.
A u ciebie trawki ladniutkie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 20:56, 17 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Anusia napisał(a)
Wstawiam zaległe zdjęcia. Nazbierało się ich trochę.









Ale pieknie..
Nie co bardziej podziwiać, cy stipy , czy czosnki, czy okazale trytony
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Anusia 22:51, 17 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
BASIA8 napisał(a)
Anusia super zakupy poczyniłaś
Roślinki pięknie się prezentują w ogródeczku
Teraz faktycznie suszę mamy bardzo, a podlewać duży obszar samej to ciężko - Ja z Synem posadziłam 50 sztuk tuji przy ogrodzeniu - do ujęcia wody jest daleko - muszę na ten rok węża porządnego kupić - bo po sobotnim noszeniu wiader z wodą - z nerką nie mogłam sobie poradzić


Basiu trzeba dbać o siebie. O nerki zwłaszcza, wiem coś o tym z własnej autopsji. W tej chwili największym moim problemem jest kręg szyjny, uciska i nie mogę za długo dżwigać. Mąż chce zrobić drugie ujęcie wody przy garażu by nie biegać z wężem dookoła domu. Na razie część podlewam konewką.
Róże Solo bardzo szybko zebrały się po zjedzeniu pierwszych pąków przez jelonka.


____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:57, 17 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
GosiaJoanna napisał(a)


Gosia wszystko zależy co się komu podoba. W dużym ogrodzie z mnogością traw bardzo fajnie wyglądają. Natomiast w małych wystarczy jakiś akcent. Np. tak jak te maki, które spodobały mi się u Szmitów.

____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 23:17, 17 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Jola kupiła berberysa, nie pamiętam odmiany ale cudny jest. Tak ja zainwestowałam w trawy.
Trytoma szaleje. Teraz widać ją bardzo z odległego końca ogrodu. Robi show.


____________________
Skandynawia po krzyżacku
Urszulla 05:43, 18 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Zakupy cieszą a szczególnie na nowych rabatach. Fajne masz stipy i szałwie. Właśnie te ostatnie u mnie strajkują.

A muszę Ci mapisać że Twój wpis w wątku Anity mnie ucieszył bo wreszcie jest link do Mai który ma moim telefonie działa mogłam obejrzeć ich odcinek i odcinek Sylwi. To nic że od 1 do 4 w nocy nie spałam. A znaczy wogóle nie spałam tylko oglądałam pół nocy ogrody potem nad ranem poszłam do ogrodu
Anita skoro prowadzi firmę to nie może prowafzić wątku dlatego jej nie ma. Ale jej ogród często przeglądam ...na filmie pokazali kilka ciekawych miejsc innych niż ma O. Co się rzadko zdarza.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anusia 23:24, 18 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ula to jesteś nie zniszczalna. Ja wstałam o 5;30 i prosto wyszłam do ogrodu pstrykać zdjęcia. Było tak bez wietrznie, spokojnie.
Ogród Anity obejrzałam z ogromną ciekawością. Szkoda, że nie może być aktywna ale cieszę się, że choć małą cząstkę jej ogrodu mam u siebie. Na początku mojego bytu na Ogrodowisku mój ogród świecił pustką. Byłam wdzięczna za każdą roślinę. Posadziłam pierwszą tawułę japońską, pierwsze lawendy. Do tego kilka choinek i to wszystko. Anita dobra dusza przysłała mi sporo roślin między innymi te zieloną tawułkę, za nią żurawkę, stipę od której pochodzą pozostałe. Hosty, języczkę, turzycę palmową, bodziszka, tojeść, i jeszcze kilka traw. Kiedy patrzę na te rośliny przed oczami mam ogród Anity. Dostałam też sporo traw od Ewy Bacowej. Roślinki od Iwonki. To bardzo przyjemne uczucie jak poszczególne rośliny kojarzą się z konkretnymi osobami.


____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 23:30, 18 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Wtorek 18.06.2019 godz.5:30








____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies