Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Gutlandia

Pokaż wątki Pokaż posty

Gutlandia

Gruszka_na_w... 18:06, 18 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
U mnie też pomidorki dokonały samosiewu. Nawałnic współczuję. Dobrze, że szkód dużych nie zrobiły.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zana 23:12, 18 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
la_estrellita napisał(a)
Sąsiedzi zakończyli remont z sukcesem. Jest miejsce na thuje, można zacząć front ale... no właśnie, znowu ale . Jak tu zamawiać i sadzić rośliny jak na zewnątrz ognie piekielne: w dzień smaży w nocy wichry i burze.Dziś już prawie zamówiłam drzewka ale jak pomyślałam, że u kuriera na pace +70 to odpuściłam. Zajęłam się plewieniem mając nadzieję, że te durnowate chwasty w końcu zrozumieją gdzie im rosnąć nie wolno . Swoją drogą chyba nie pojmę fenomenu chwasta: człowiek go maltretuje, depcze, wyrywa z korzeniem a on jak ten bumerang powraca z podwójną prędkością a takiego kwiatka to człowiek nie dotknie nawet, spojrzy tylko krzywo, nie tak jak trzeba i książę usycha ze zgryzoty. Pozostaje hodować chwasty, i zgodnie z tym łażąc po tych swoich połaciach wykopuję dzikie krwawniki i utykam w kretowiska . A wracając do chwastów to najbardziej rozpanoszył mi się w tum roku pomidor i koperek. Inwazja jakaś normalnie. Są wszędzie gdzie wiosną użyłam kompostu, nie mówiąc już o samym kompostowniku, który został dokumentnie opanowany do spółki z dynią

Nie mam ich tylko w akwarium z rojnikami. Nie przypuszczałam że one tak ładnie kwitną . To chyba rośliny odpowiednie dla mnie. W zeszłym roku posadziłam i od tej pory tylko oglądam .




Noż kurka wodna u Ciebie też takie ładne, a ja rojniki skutecznie uśmiercam, choć podobno to niemożliwe jest.

Cieszę się, że remont sąsiedzki dobiegł końca. Znaczy zacznie się dziać. Tym bardziej, że upały trochę odpuszczają.

Zacytowałam cały wywód chwastowo-kompostowy, bo nader udany jest i niezmiernie mnie ubawił.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
sylszu 02:10, 02 sie 2019


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 525
Daj znać co porabiasz? Co nowego odkryłaś. Czy coś w końcu postanowiłaś ?



____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Grodzia 09:38, 02 sie 2019


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
ale cudne rojniki
____________________
Ogród Grodzi
sylwia_slomc... 10:17, 02 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Długa już ta cisza.....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 19:19, 07 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
W taką ciszę...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
malgol 08:06, 18 sie 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Odezwij się do nas
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies