Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród z rzeźbą 21:14, 18 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Gosiek33 napisał(a)



czy ta rodgersja pachnie?


Hmmm, jakoś nie przyszło mi do głowy, żeby wąchać. Ale jeżeli już to z pewnością trzeba nos wtykać, bo pieląc tę mini rabatkę nic nie czułam.
Róże u mnie mają półcień, za mało słońca, nie kwitną tak spektakularnie jak u innych.

Old Port mam dwa krzaczki, trzeci rok, a tylko jeden jako tako coś tam pokazał:






W ogródku emerytki 21:14, 18 cze 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
A w takich doniczkach rosną skalniaki.
Pszczelarnia 21:14, 18 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89766
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Czy tego rdestu należy się obawiać? Miododajny to fakt ale bardzo szybko przyrasta.


Ja bym go chyba ograniczyła jakoś bo ostatnio widziałam ciut inny jak zawładnął całym cmentarzem
Moja działka na Dębowym Lesie 21:14, 18 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Malgosik napisał(a)
Aniu piękne kwiaty i foty.
Ilekroć oglądam, to myślę że muszę kupić sobie dobry aparat fotograficzny.
Róże piwonie i naparstnice to coś czego nie mam.
Moje liliowce jeszcze w pąkach, ale u ludzi te żółte i pomarańczowe już widuję.

Małgosiu, ja to jestem kwiatowa, lubię różne kwiaty
Piwonie mam.ale nie wszystkie mi kwitły jeszcze.
Ostrozki jeden kolorek.Ale dosalam kilka sadzonek na spotkaniu , to może jeszcze jakieś będą kolorki
U mnie lilie nieśmiało zaczynają


NN

Roza Charlotte



Pszczelarnia 21:13, 18 cze 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Czy tego rdestu należy się obawiać? Miododajny to fakt ale bardzo szybko przyrasta.

W ogródku emerytki 21:12, 18 cze 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Ogród z rzeźbą 21:09, 18 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Skromnie na razie Eisvogel



Rozszalały się jarzmianki, pożarły Herzogin Christina i Schoene Maid





Uchwycona w jarzmiankowym buszu Schoene Maid


W ogródku emerytki 21:09, 18 cze 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Aniu
Warto było pojechać, zobaczyć inny kawałek świata i zobaczyć ciekawe rośliny.
Tam akant rośnie wszędzie, to jest taki ich łubin, tylko ma ładniejsze liście.
Ale u nas można kupić i bez problemu rośnie, tylko potrzebuje dużo miejsca, a ja go nie mam.
A to zdjęcia z ogrodu Artigas, zaprojektowanego przez Gaudiego.
Jest w miasteczku La Pobla De Lillet, leżącego blisko granicy z Francją.




Moja działka na Dębowym Lesie 21:08, 18 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Aniu dzięki wielkie za spotkanie i organizację, super z Ciebie Babka
Fotorelacja na bogato, też fajna

I ja bardzo dziękuję.
Milo mi czytać takie słowa.




Ogród z rzeźbą 21:08, 18 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14137
Do góry
Zana napisał(a)
A zza szałwii rzut okiem na rodgersje







czy ta rodgersja pachnie?
Rododendronowy ogród II. 21:06, 18 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
"
Dzięki Bogdziu.
Ta Alberich to u ciebie kolos a wg katalogów to ma 80 cm wzrostu i ok. 100 cm szerokości. Wniosek stąd, że pewnie nie tniesz jej i tak sobie rośnie też bym tak chciała aby rosła wysoka.

Będę zaglądała i czekam na Barbarę.


to własnie Barbara. Jeśli chodzi o Alberich to faktycznie nie tne jej , obcinam tylko kwiatostany jak przekwitnie i uszkodzone gałązki.Lubię taką bujnosc.Zobaczymy czy tym razem sie wgra bo dwa razy sie nie udało.
Pszczelarnia 21:06, 18 cze 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Zadomowiła się gipsówka - w skrzyni dopiero, w gruncie nie chciała.




Dopiero doprowadziłam do ładu daliowisko, wszystko bardzo zarośnięte. Jak nigdy. Zaczynam się odgruzowywać z chwastów. Może skończę w sierpniu. I mus nauczyć się strzyc bukszpana na stożek albo ostrosłup.







Moja działka na Dębowym Lesie 21:04, 18 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
agapant napisał(a)
A mnie ciekawi czy to Mikołajek? Może znasz odmianę, jest mega delikatny. Przynajmniej na tym zdjęciu.

Tak Agnieszko , to mikołajek.ale nazwy nie znam.
Kupiłam klacze parę lat temu.
Owszem delikatny, potem niebieskawy i pełno bzyczkow na nim zawsze.
I już w kilku miejscach mam.Nawet nadmiar wywalam.
Siewek jest sporo.A co chcesz ??

Kilka moich trawek
Ogród z rzeźbą 21:04, 18 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Lavender Ice






Między polem, a lasem. 21:04, 18 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Do góry
A czy możecie mi pomóc z tymi kołami?
Myślałam o tym, by obsadzić te większe wysoką trawą, a przed nią rozchodniki. Pytanie tylko, czy tylko pod samymi tujami, czy też i po łuku od strony trawy aż do kostki.
No i te małe kółko, na które zupełnie nie mam pomysłu.Bukszpany i magnolie będą do przesadzenia.


Ogród z rzeźbą 21:02, 18 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
April napisał(a)
To tak zwana jeżówka blada? Pallida?

Szkoda że nie miałaś czasu zajrzeć. Miałam w tym roku łany naparstnic. Niesamowicie to wyglądało. Niestety już przekwitają a ja nie umiałam im zrobić zdjęcia oddającego ich urodę.


Tak, to echinacea pallida. Jest bardzo wysoka, ale ma niesamowity urok.

Zaczęły róże, umęczone gorącem.
Heidi Klum:




Pszczelarnia 21:01, 18 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89766
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)



Siałam w lipcu, wysadziłam na początku września i taka zabawa co roku.





Zebrałam już rumianek do suszenia, własny





W sensie, ze te ślazy? Ja sypnełam teraz wiosną w grunt i też mi już kwitnie, bez zabawy
Byłoby może więcej gdyby nie zamuliło, ale jednak jest
Edit.
Doczytałam poniżej, że gipsówka dopiero w skrzyni, ja jak do tej pory też z niepowodzeniami w jej uprawie, nigdy mi się nie udało jej pozyskać.
Pszczelarnia 20:59, 18 cze 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
I taka naparstnica



Ogród z rzeźbą 20:58, 18 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Czosnki przekwitły, ale mają jeszcze swój urok, szczególnie w promieniach słońca




Pszczelarnia 20:58, 18 cze 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Jak po wiejsku, to jeszcze goździki




I pantofelki - dawne już zapomniane jednoroczne kwiaty, których nie znałam




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies