Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

April 21:00, 18 cze 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Bajeczny kolorek mają te malwy. Jakiej firmy kupowałaś nasiona? Zawsze takie same kolory wychodzą?
____________________
April April podbija las Mazowsze
sylwia_slomc... 21:01, 18 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Pszczelarnia napisał(a)



Siałam w lipcu, wysadziłam na początku września i taka zabawa co roku.





Zebrałam już rumianek do suszenia, własny





W sensie, ze te ślazy? Ja sypnełam teraz wiosną w grunt i też mi już kwitnie, bez zabawy
Byłoby może więcej gdyby nie zamuliło, ale jednak jest
Edit.
Doczytałam poniżej, że gipsówka dopiero w skrzyni, ja jak do tej pory też z niepowodzeniami w jej uprawie, nigdy mi się nie udało jej pozyskać.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 21:06, 18 cze 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zadomowiła się gipsówka - w skrzyni dopiero, w gruncie nie chciała.




Dopiero doprowadziłam do ładu daliowisko, wszystko bardzo zarośnięte. Jak nigdy. Zaczynam się odgruzowywać z chwastów. Może skończę w sierpniu. I mus nauczyć się strzyc bukszpana na stożek albo ostrosłup.







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:08, 18 cze 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
April napisał(a)
Bajeczny kolorek mają te malwy. Jakiej firmy kupowałaś nasiona? Zawsze takie same kolory wychodzą?


Vilmorin - ślaz mauretański. Zawsze ten sam i taki sam kolor. Ale do tej pory siałam 3 razy tylko. Za każdym razem taki sam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
April 21:11, 18 cze 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Dzięki za namiary. Miałam na liście ten ślaz mauretański ale jakoś się nie złożyło. Teraz baaaardzo żałuję że nie postarałam się bardziej. Piękny widok
____________________
April April podbija las Mazowsze
Pszczelarnia 21:11, 18 cze 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)

W sensie, ze te ślazy? Ja sypnełam teraz wiosną w grunt i też mi już kwitnie, bez zabawy
Byłoby może więcej gdyby nie zamuliło, ale jednak jest


O to nie wiedziałam, że tego ślaza można jak jednoroczne potraktować. Wydawało mi się, że jak malwę. Ale on nie żyje tak długo jak malwa.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sierika 21:11, 18 cze 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Pantofelkom ślicznie w zielonym a daliowisko pokazowe, wywołało u mnie rumieniec wstydu i ja zarosłam tu i ówdzie, oj łatwo nie będzie..
____________________
EwaSierika
sylwia_slomc... 21:12, 18 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Pszczelarnia napisał(a)


O to nie wiedziałam, że tego ślaza można jak jednoroczne potraktować. Wydawało mi się, że jak malwę. Ale on nie żyje tak długo jak malwa.


Jak zrzucę zdjęcia to Cię zawołam do niego, bo może mój inny, nie wiem, nasionka dostałam z Ogrodowiska.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 21:13, 18 cze 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czy tego rdestu należy się obawiać? Miododajny to fakt ale bardzo szybko przyrasta.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 21:14, 18 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Pszczelarnia napisał(a)
Czy tego rdestu należy się obawiać? Miododajny to fakt ale bardzo szybko przyrasta.


Ja bym go chyba ograniczyła jakoś bo ostatnio widziałam ciut inny jak zawładnął całym cmentarzem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies