Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

To tu- to tam- łopatkę mam ! 15:54, 09 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
mira napisał(a)


A ja miałam przed O dwa wielkie derenie i niestety nie odmładzaliśmy aż m. wymyślił że trzeba je całkiem ściąć - no tak zrobił i po dereniach - coś jest na rzeczy z mocnym cięciem


Szkoda dereni. Boję się radykalnych cięć. Wciąż jeszcze drży mi ręka przy takich pracach.
Melduję,że pierniczki upieczone. Nie wiem, czy dotrwają do świąt. Apetyczne są.
Z dedykacją dla Ciebie. W duecie mogłyby robić za zimowy stroik, gdyby dodać to i owo.


...uDany ogród 15:27, 09 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Tylko z okna widziałam kwiczoły, objadają moją różę Dzwońce też były, ale zwiały nim odpaliłam aparat.





M wystawił karmnik i opanowały go wróble. ie dopuszczają innych ptaków



Życzę Wam wszystkim zdrowia!!
...uDany ogród 15:24, 09 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
U nas od wczoraj leje prawie non stop. Dobrze, bo staw był prawie suchy, a i iglaki napiją się do porządku przed zimą. Ja niestety nie widziałam jak staw się dopełnił, bo od wczoraj nie mam jak się ruszyć, jakaś heska mi w lędźwie wlazła i bez silnych leków ani rusz
Czuję się jakbym miała 100 lat i przez myśl mi przeszło jak ja się będę kiedyś działką zajmować. Problemy z kręgosłupem mam od czasu budowy domu. Od tamtej pory dwa,trzy razy w roku zgina mnie w pół i nie mogę się wyprostować...

Wczoraj mój Duży skończył 18 lat, pogoda nie sprzyjała ale w momencie jak się rodził wyszło słonko



Dzisiaj rano też na pięć minut pojawiło się na niebie



a potem już tylko deszcz...

Rano zaświeciłam drugą świeczkę



ale jakoś wcale klimatu nie czuję, teraz jeszcze jak się ruszać nie mogę to mi się wcale świąt nie chce. Siedzę i buszuję w poszukiwaniu inspiracji wszelakich na pintereście.
Smętny ten weekend
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 15:12, 09 gru 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
na druga niedziele adwentu chwilke zadumy

https://www.youtube.com/watch?v=2u5TUEGvZkk



raadosnego oczekiwania na urodziny Jezusa
Kiedyś będzie tu ogród 15:02, 09 gru 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Toszka napisał(a)
U mnie także od końca października karmy dla ptaszyn idzieeee!...

Wczoraj natomiast oglądałam program poświęcony dokarmianiu ptaków i zezłościłam się na siebie, że wiśniowe pestki z drylowania wyrzuciłam na kompost... a było wysuszyć i do karmnika teraz wrzucać - podobno uwielbiają wszelkie grubodzioby.
Tak więc na przyszły rok wiem co mam robić. I nie tylko dyniowe pestki zbierać (nawiasem mówiąc schodzą jak świeże bułeczki), ale także pestki wiśni i czereśni.

No i wychodzi na to, że będę musiała jednak orzechów włoskich nałupać...ale wyłuskiwać ptaszki będą już same
Dokupić? bo będę sobie brała jeszcze 2 worki przed świętami, bo w czasie wigilijno-noworocznym nie wiem kiedy znowu będą.

Pestki też będę suszyć, ale orzechami narazie się nie podzielę- za mało w tym roku.

ElzbietaFranka napisał(a)
Anka zobacz na priv.

A moje ptaki zastrajkowały i nasion słonecznika nie jedzą za to słonina w ciągu tygodnia obdziobana.
Elu bardzo dziękuję. Mam nadzieję, że uda mi się upolować.
Moje słoninkę maja powieszoną, ale jakoś bez entuzjazmu konsumują. A dzięciołów jeszcze nie ma.

Rumianka napisał(a)

Od razu widać kto tu rządzi...
Reszta się nie daje, szybko uciszają krzykacza.


Słoneczny Ogród 14:02, 09 gru 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
No a w domu, od października nieustannie wiję pierdołki.



Słoneczny Ogród 13:58, 09 gru 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Dziś jeszcze też trochę kropi, widać juz, że dosyc mokro.
W ogrodzie jeszcze troszeczke robie, bo przynoszę ściółkę z lasu i obkładam co wrażliwsze, ale i też ściółkuję gdzie mam jeszcze goła ziemie.
Jeszcze bym chciała trochę poprzynosić tej ściółki.
Niech sobie przeleży przez zimę, na wiosnę ewentualnie, kupie korę i przykryję.

Jeden dzień pada, drugi słońce świeci.
Tak było wczoraj.


Pokażę nasz ogród 13:41, 09 gru 2018


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 4218
Do góry
Ścieżki wytaczane na oko. Więc każda ma inną szerokość .
A na na szerokość 2-3 kosiarek

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 12:36, 09 gru 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 12:31, 09 gru 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Jeszcze kilka dzisiejszych fotek, bo potem pewnie znów będzie posucha....
Gożdzikowa - wiejski ogród 11:56, 09 gru 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
gobasia napisał(a)
Ewo taras dopiero bedzie..

po świętach nasptrykam fotek i ruszymy z zabawą w projektantki ,mam nadzieję ,że koleżanki forumowe dołączą do nas i stworzymy zespól

córka ma w marcu urodziny ,prezent będzie ekstra

Do świąt nie mam wolnego ...dziś urodziny wnuczki za tydzień wnuka więc wyjściówki ,wigilia u mnie ,czeka mnie kupa roboty:


i czekamy na wiosnę i bzy..pozdrawiam


Już się cieszę. Myślę, że na pewno dziewczyny się włączą i rzucą pomysłami i doświadczeniami

Ech, te święta w PL U Ciebie na pewno są boskie
Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa 11:53, 09 gru 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Nasiona werbeny zimują bez problemu w gruncie. Sypnij połowę teraz, a połowę wysiej wiosną do doniczek, to będziesz miała pewność Te wysiewane do doniczek powinnaś stratyfikować, wtedy wschodzą szybciej

MartaKozak napisał(a)
Zabrałam dziś trochę werbeny, ale większość jeszcze kwitnie...

p


A to wygląda jak Verbena hastata a nie bonariensis, chyba? Też jest ładna
Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa 11:44, 09 gru 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Do góry
Toszka - dziękuję za radę
Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa 11:43, 09 gru 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Do góry
Wzięłam też kilka siewek, rosły na macie biedne, są pięknie ukorzenione




I wsadzone
Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa 11:40, 09 gru 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Do góry
Byłam zbierać nasiona werbeny
Oto miejsce 'łowów', pozwolenie od gminy dostałam oczywiście
Ogrodowe kreacje 11:31, 09 gru 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry

Wklejam Ci moje zdjęcie, porównaj sobie.
Myślę, to jest to samo.
Przedziwny Ogród 11:14, 09 gru 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
2017rok







Z motyką na słońce 11:12, 09 gru 2018


Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 735
Do góry
Anda napisał(a)
Ledwo się przywitałam i już smędzę, ale tu aż się prosi o coś na środku, może jakiś ciek wodny?



Hej, cieszę się że wpadłaś Ten ciek odjazdowo wygląda ale chciałam trochę trawnika mieć dla mojego pieseła W ogóle woda to kwestia dyskusyjna cały czas (dyskutuje głównie sama ze sobą ) Do wyboru mam dwie wersje wody i nie potrafię się zdecydować Temat otwarty - dzięki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies