Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Zielonym od linijki - ogród Ivony 11:14, 14 lis 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
ivo napisał(a)
I LISTOPAD - czyli miesiąc później mamy już jesień w pełni



sorry jeszcze raz bo coś źle zacytowałam

ps no niestety pytam co to za trawka ale próbowałam znaleźć. Ja czytałam od deski do deski.
Zielonym od linijki - ogród Ivony 11:12, 14 lis 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
ivo napisał(a)
I LISTOPAD size=640x426]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/176/1762836/original.JPG[/img]


Cudowne widoki. Fajnie, że jeszcze coś pokazujesz. Zdjęciami udowadniasz, że jak się dobrze zaplanuje rabaty to i jesień a nawet zima może być niezwykle atrakcyjna.
Przypomnij proszę co tam posadziłaś. Jakąś molinię? nie pamiętam i nie mogę odnaleźć.
Kiedyś będzie tu ogród 11:06, 14 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Do góry
anka_ napisał(a)



To tresowany chyba , u mnie jak się pojawia to nawet nie da sobie zrobić fotki z daleka , nieśmiały jakiś

Aniu, takie cuś wyrosło mi w palecie z truskawkami, groźne to bardzo czy zbierać i marynować? Naczytałam się ostatnio o opieńkach i jak widzę grzyby w ogrodzie to mam stracha...
Ogród Małej Mi 2017 10:53, 14 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Kindzia napisał(a)
Co się z Nostalgią stało? Wiem, że ją lubiłaś...ja mam dwie, ale nie płakałabym po nich...


Wzięła i zdechła.. wiec co było zrobić? Łopata i wio.. a korzonek miała zacny.

Kocimiętka.. chyba jedna z najfajniejszych...

Ogrodowisko - ogrody pokazowe, dni otwarte 10:33, 14 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Imponujący warzywnik i angielskie rabaty







Ogródek pachnący różami i lawendą...w budowie 10:31, 14 lis 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Wierzba jeszcze trzyma sporo liści i jest żółta
A ambrowiec dziwnie wyglada, chyba znowu ma zielone górne pędy i zmarzną mu zimą
Walczę z ogrodem :) 10:22, 14 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
mirela napisał(a)
widok z balkoniku:



jak ja kocham tą miłkę



Ogród masz bardzo ładny
Przepiękne te rozplenice masz. Ja ich nie mam.
Mam na nich ogromną chęć. Szybko ona rosną ??
Też jestem ciekawa w jakich odległościach ich posadzilas ?
Miłka śliczna. Długo ją masz ? Ile sztuk tam masz jej posadzonych ?
Pozdrowki zostawiam
Bylinowa łąka 10:19, 14 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Gosialuk napisał(a)



Zaległa z jagodnika. Przestawiliśmy ogrodzenie tak by obejmowało posadzone winogrona i maliny. Pas z trawą przekopany i część zostawiona w ostrej skibie na zimę, bo jak kopałam, to ziemia była zbyt zbita bym mogła wytrząsnąć z niej korzenie chwastów.





Ależ glina, na pewno trudna w obróbce. Podziwiam kopanie.
Ogrodowisko - ogrody pokazowe, dni otwarte 10:18, 14 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Prace trwają, ponowne udostępnienie ogrodów pokazowych (dni otwarte) planujemy na wiosnę.







Pszczelarnia 10:17, 14 lis 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)




O te mi chodziło
Bylinowa łąka 10:14, 14 lis 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3651
Do góry
Gosialuk napisał(a)
Najgorzej, że lilie tygrysie pomyślały, że to już wiosna i wyszły z ziemi. Przysypię je liśćmi i okryję, ale wielkich nadziei na to by przetrwały zimę to nie mam. Jeszcze w dodatku nornice grasują, nawet na zdjęciu widać 3 dziury. Dobrze choć, że cebulki w ochraniaczach.


W drugim miejscu tak samo.



Gosia, u mnie również takie dziury sugerują obecność nornic niestety Co roku dziady jedne wpraszają się do mojego ogrodu Jak tak można?!
Ogród który stał się moją pasją 10:05, 14 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Karoandhergarden napisał(a)
I jeszcze jeden kolorowy widok ode mnie z ogrodu


Pięknie naturą malowany widoczek

Któregoś roku 7 grudnia( zimia nie była zmarznieta )jeszcze tulipany posadziłam. Wszystko było ok. Na wiosnę ładnie zakwitly
Ogród Muszelki 10:01, 14 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Muszelka napisał(a)
U mnie dzisiaj przed furtką wygląda tak... Liście, listki, listeczki



Cudny widoczek. To się nadaje na obraz
Trawki też ładnie ci porosly. Ja też kilka ich w tym roku posadzilam
Zielona przestrzeń 09:52, 14 lis 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3651
Do góry
A tego niestety nie udało mi się zrealizować
(Jak na razie ) Owe prace były zaplanowane na dzień dzisiejszy.

1. Dzisiaj miałam pojechać po resztę 'Smaragdów' i je tu posadzić...



2. No i została jeszcze część eMa - glebogryzowanie przy drzewkach i krzewach owocowych.

Moja ostoja 09:48, 14 lis 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Do góry
Adela napisał(a)

Basiu, miskanty nie są eksansywne, bo nie tworzą podziemnych rozłogów. Rozrasta się tylko ich kępa. Im wyższe miskanty, tym masywniejsze kępy. Nie mam Gracilimusa, choć podoba się mi bardzo. Mam zebrinusa, też ponad 2 metrowego potwora. Za jego przeadzanie lub dzielenie sama osobiście się nie biorę. Do tego trzeba męskiej ręki. Rzeczywiście, czasem trzeba użyć siekiery
Zdaj się na eMa
Pozdrówka

Oj, nie wszystkie miskanty. Są takie, które tworzą podziemne rozłogi - np. cukrowy.
Tutaj 7-mio letni gracek czeka na podział (te dwie najwyższe kępy):
Zielona przestrzeń 09:47, 14 lis 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3651
Do góry
U mnie dzisiaj niestety załamanie pogody Jest mokro i zimno, a jeszcze parę planów zostało mi do zrealizowania i myślałam, że dzisiaj dam radę Mówi się trudno...

W takim razie pokażę Wam w jaki sposób wykorzystałam ciepłe listopadowe dni

1. Obsadziłam skarpę pomiędzy chodnikiem, a ogrodzeniem Pomysł zaczerpnęłam od Oli - leona60 Ola, mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe
(Wiem, że szmata, ale tu musi być).



2. Z rabaty - koła wysadziłam różę i trzy żółte berberysy kolumnowe, a w ich miejsce posadziłam trzy trzmieliny na pniu i podsadziłam je dodatkowo, przekopanymi z innej rabaty, fioletowymi szałwiami



3. Posadziłam szpaler tui 'Smaragd', które będą odgradzać część użytkową Ta realizacja była czysto spontaniczna Skończyłam obsadzać skarpę, wsiadłam w auto, pojechałam do szkółki, wróciłam z tujami i je szybciutko posadziłam



4. Przesadziłam na nową rabatę wspomniane wcześniej: różę, trzy berberysy, klon 'Crimson Sentry' i klon 'Golden Glob'



Działka prawie w Borach Tucholskich 09:44, 14 lis 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Ela tak wyglądają wspomnienia ogrodowe

wiosna 2014




lato 2017

widać jak podrosły te dwa iglaki


to widok po prawej stronie w w 2014 był robiony na jesień




ale to ciężko czymś zastąpić


też Słowacja ale po zachodniej stronie Tatr
Rohacze - słowacka Orla Perć (mocno przesadzone twierdzenie)


ostatni rzut oka, jeszcze droga powrotna na parking i sporo km do Zakopanego
Ogród w Tarnowie 09:21, 14 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Richie napisał(a)
Ciepła pogoda dopisuje i kolory liści klonów też





Mam takie same mebelki, tylko czarne Śliczne zestawienie z listkami klonu. Mus spapugować
Ranczo Szmaragdowa Dolina 08:41, 14 lis 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)





Ale cudnie masz
Ogród Basi 07:52, 14 lis 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Do góry
basia3012 napisał(a)


Czy widzę kulkę z trzmieliny? Można tak? Teraz posadziłam obwódkę z trzmieliny, na próbę. A tu ci taka piękna kulka. Inspiracja

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies