Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w mieście-ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w mieście-ogrodzie

Andrzej_ 12:17, 23 paź 2018


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Agulina_Em napisał(a)


Cześć Andrzej,
podziwiam właśnie Twój ogród i zachwycam się miejscami, które zaaranżowałeś pod sosnami. My mamy na działce sporo sosen (z przodu domu do uporządkowania, drzewa są wysokie a nie były czyszczone, mają mnóstwo suchych gałęzi...) W przyszłości chciałabym pięknie zaaranżować to miejsce i zakochałam się w tych rododendronach Czy są jakieś rośliny, które, z Twojego doświadczenia, szczególnie dobrze sprawdzą się pod sosnami?

Pozdrawiam ciepło,


Cześć Aga,

z krzewów sadzę w lesie głównie różaneczniki, pierisy, kiścienie, cisy a na skraju lasu, gdzie najwięcej słońca, wrzosy, kalmie i azalie japońskie. Wypełniam bylinami: paprocie, rodgersje, gdzieniegdzie bluszcz (hedera), świecznice, parzydło leśne, kokoryczka, kruszczyk, majówka groniasta, fajnie też zaczął rozrastać się okrywowy dereń kanadyjski.

Sosny oczyszczam od dołu, żeby doświetlić las. Różaneczniki bez bezpośredniego nasłonecznienia mogą nie kwitnąć, albo kwitną słabo.

pozdrawiam
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 12:27, 23 paź 2018


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Alicja169 napisał(a)
Takiej jesieni jak na Twoich fotkach możemy sobie życzyć co roku
Szkoda, że właśnie się kończy, dzisiaj plucha i wiatr, brrr
I chociaż gdzieniegdzie jeszcze jakiś kwiat róży, czy samotna (piękna) biała ostróżka, to jednak już czas zabierać na przechowanie ogrodowe mebelki
Pozdrawiam


Alicjo, ostróżki wciąż jeszcze kwitną, nie tylko te białe - do weekendu było naprawdę sporo koloru.

Po 7 słonecznych miesiącach niech sobie trochę popada . A za chwilę wiosna i wszystko gra pozdrawiam
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Gosiek33 12:33, 23 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Andrzej_ napisał(a)



Na tych zdjęciach to nowe wrzosowisko? Fantastyczne! Chcę zrobić takie malutkie pod świerkiem, po podkasaniu gałęzi zrobiła mi się patelnia i wszystkie rośliny padają. NA próbę przesadziłam kilka wrzosów i one sobie poradziły. Powiedz jeśli możesz jak przygotowałeś podłoże przed sadzeniem. I ile na metr roślin weszło?

Nadal nie mogę ochłonąć
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
AgataM 12:34, 23 paź 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Andrzej_ napisał(a)



Witaj . Te fotki mnie zauroczyly. Mebelki w jesiennej szacie są cudowne.....
Pozdrawiam cieplutko
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Andrzej_ 12:39, 23 paź 2018


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Gosiek33 napisał(a)



Na tych zdjęciach to nowe wrzosowisko? Fantastyczne! Chcę zrobić takie malutkie pod świerkiem, po podkasaniu gałęzi zrobiła mi się patelnia i wszystkie rośliny padają. NA próbę przesadziłam kilka wrzosów i one sobie poradziły. Powiedz jeśli możesz jak przygotowałeś podłoże przed sadzeniem. I ile na metr roślin weszło?

Nadal nie mogę ochłonąć


Gosia, usunąłem chwasty (nawłoć), lekko przekopałem ten piach, który tam mam pod drzewami, na to warstwa ok 15-20 cm torfu z odrobiną lepszej ziemi. Przed zimą dam jeszcze trochę zrębków sosnowych pomiędzy krzewinki. W zależności od odmiany sadziłem 10-15 sztuk na m2.
pozdrawiam
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 12:40, 23 paź 2018


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
AgataM napisał(a)

Dziękuję i pozdrawiam
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Gosiek33 12:41, 23 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Andrzej_ napisał(a)



Zachwycam się przestrzenią w Twoim ogrodzie.

Co to za grujecznik? cały w liściach, nie przebarwia się, ale powiedz czy pachnie?
Czerwone liście to oczar? Jeśli tak to jaki?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Andrzej_ 12:56, 23 paź 2018


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Gosia, grujecznik w odmianie pendula. Zapach schnących liści jest niesamowity, karmelowy, ale jeszcze smaczniejszy Przebarwia się na żółto. "Wyciągam" go w górę, ma pewnie jakieś 4 metry wys.
Oczar w odmianie "Jelena"

Grujecznik
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Gosiek33 12:57, 23 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Andrzej_ napisał(a)


Gosia, usunąłem chwasty (nawłoć), lekko przekopałem ten piach, który tam mam pod drzewami, na to warstwa ok 15-20 cm torfu z odrobiną lepszej ziemi. Przed zimą dam jeszcze trochę zrębków sosnowych pomiędzy krzewinki. W zależności od odmiany sadziłem 10-15 sztuk na m2.
pozdrawiam



Nie dodawałeś zatem jakiejś kwaśniejszej ziemi? Wystarczyło to co samo się wytworzyło pod drzewami?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 13:00, 23 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Jeleny nie znam, mam cztery różne, jeszcze maleństwa. Ciekawe czy doczekam podobnego efektu? Żaden z moich na czerwono liści nie zmienia. Ale to i tak piękne krzewy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies