Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Moja działka na Dębowym Lesie 20:27, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Aurelllia napisał(a)


Aniu byłaś w moich "letnich stronach" ostatnio cały lipiec i sierpień spędzam niedaleko, a nad jeziorko na spacery chodzę
Piękny, z czystym powietrzem teren,
Nowa działeczka jak już ładnie oczyszczona - niedługo już będziesz projektować nowe nasadzenia - świetnie - duże poleeeeeeeeeeeee do popisu

Aurelko to znaczy nad Białym pewnie byłaś ??
O proszę. Jeziorko święte mniejsze, ale spokojniejsze i malownicze .
A ty jesteś z tego Piaseczna warszawskiego ?Czy lubelskiego ??
Dopiero w połowie jest teren na nowej działce oczyszczony .
ale mam nadzieję, że dalsze prace pójdą sprawnie i na koniec tygodnia będzie już teren lepiej wyglądał.
Będzie też mały staw.I będę przez zimę myślała jak i czym go obsadzić


Dla ciebie jeszcze widoczek jeziora święte



I coś z ogrodu listopadowego
Uczep jeszcze ładnie kwitnie.
Pelargonki też.Ale wczoraj już je zabrałam z ogrodu

Ogrodowe kreacje 20:23, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Aurelllia napisał(a)



Wszystkie widoczki z jesiennego listopada jeszcze ładnie u ciebie wyglądaja
I te trawy też
I te czerowniaste owocniki,Prześlicznie wyglądają
Przedogródek pod dębem 20:17, 13 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
w sobotę jeszcze kilka kwiatków znalazłem


I pusto się nad stawem zrobiło

Przez zimę wyplewię brzeg i przygotuję na wiosenne nasadzenia.
Moja działka na Dębowym Lesie 20:10, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Waclaw napisał(a)
Aniu,
ogromna praca.
Przypomniało mi się moje karczowanie przed laty, mojej działki na której teraz jest staw. Była tak zakrzaczona, z wykrotami drzew i krzywymi drzewami że nie było widać co kupiłem.
Ale jaka satysfakcja jak spod krzaczorów wyłania się teren!

Wacławie dziękuję .Sporo zrobione.A jeszcze sporo do zrobienia.W tym tygodniu mają jeszcze być prace.Sama jestem ciekawa jak będzie to wyglądało.Bo dopiero po tych pracach widać nowy areał.
My też kupiliśmy zakrzaczoną, zadrzewioną, zarośniętą, zachwaszczaną.I żadnych kontorów działki nie było widać. Tak samo mieliśmy, nie widać co kupione.
Teraz wreszcie coś zaczyna się wyłaniać.
A wiesz,ze i u mnie będzie staw.
Już w czwartek, jak nic nie stanie na drodze to będzie kopany.Najpierw druga cześć co została, wyrywana, karczowana, równana i ten staw,
Przez zimę będę myślała jak i co tam nad nim posadzić

Jeszcze taka chryzantema mi kwitnie


Moja działka na Dębowym Lesie 20:06, 13 lis 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry
anabuko1 napisał(a)
Weekend spędzilam na wyjeździe w pięknym miejscu na pojezierzu łęczyńsko-wlodawskim.
a oto jezioro święte w listopadowych wizerunku


Aniu byłaś w moich "letnich stronach" ostatnio cały lipiec i sierpień spędzam niedaleko, a nad jeziorko na spacery chodzę
Piękny, z czystym powietrzem teren,
Nowa działeczka jak już ładnie oczyszczona - niedługo już będziesz projektować nowe nasadzenia - świetnie - duże poleeeeeeeeeeeee do popisu
W moim małym ogródeczku - Dorota 19:31, 13 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Myślałam, że Wasze zdjęcie profilowe jest zrobione na Waszym balkonie i stąd taki wpis. Pewnie, że nie musisz się brać za wicie wianków, mój em na pewno nie dał by się na takie coś namówić i w ogóle byłby zdziwiony, że mi coś takiego przyszło do głowy. Za miłe słowa dziękuję. Oczywiste jest, że natura tworzy najlepsze obrazy z tym nie da się konkurować. Poranne mgły u mnie, długo utrzymuje się rosa a ziemia pod tujami sucha. Podlewam od kilku dni zimozielone, bo mają oznaki podsychania.



Dobrze się domyśliłaś: avatar jest zrobiony na naszym balkonie. Jednak tam jest tak mało miejsca, że nie odpoczywamy na nim. Ozdabiam go kwiatami.
Ma południową wystawę i rzadko które wytrzymują temperatury. Pomyślałem teraz że taka kompozycja jaką pokazałaś dobrze by się tam sprawdziła. Zamiłowanie do wicia wianków mamy podobne: ja i Twój eM.
Zdjecia z mgłą - urocze

Bylinowa łąka 19:31, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Gosialuk napisał(a)
Czerwona chryzantema. W tamtym roku była malutka i myślałam, że to taka niska odmiana.


Jarząb szwedzki złapał kolorek.


Miskant, który mi nie zakwitł. Za to ładnie na żółto się przebarwia.


Na żółto również przebarwia się trzęślica trzcinowata. Ta już dwa sezony u mnie i na wiosnę ją przesadzam w bardziej słoneczne miejsce.

Śliczne te chryzantemki.
A te czerwona szczególnie.
Dobrze zrozumiałam ,że ona ci zimowała ?
Trawy ladniuchne.
Ale fajny duecik tej jasnota z dąbrówką.
Z Pszenicznej ... 19:13, 13 lis 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
Róże jeszcze się starają



Ten też się pomylił z porą roku



A te nie

Z Pszenicznej ... 19:12, 13 lis 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
Hotel dla owadów 19:11, 13 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Witek wiesza u nas pierwszy domek



Oferta angielska

Moja działka na Dębowym Lesie 19:11, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ale suuuper będzie więcej podziwiania jak już zaczniesz szaleć w nowej części
Ogród jeszcze kolorowy i cieszy w taką pogodę

Małgosiu, może i super.Z jednej strony cieszę się, bo dużo więcej areału.
Ale jak na razie przeraża mnie jeszcze moc pracy jak nas czeka.
Ale i tam będzie trochę inny ogrod .Już tyle rabat i kwiatowa nie będzie.
Po prostu nie dam rady tego fizycznie i czasowo potem zadbać , dopilnować , utrzymać.

Hotel dla owadów 19:10, 13 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry




Hotel dla owadów 19:09, 13 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry



Z Pszenicznej ... 19:09, 13 lis 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
Nie czekam na wiosnę, bo mogę mieć za dużo pracy... niedługo powiążę jeszcze trawy pod świerkami... a resztę zostawiam, by mieć ładny widok z okna.

W warzywniku resztki, ale nie mam już kiedy tego ogarnąć... natka pietruszki zostaje, może przezimuje, szczypior przycięty, są jeszcze pory i seler naciowy, nie wiem czy selera naciowego można mrozić? chyba zrobię eksperyment, bo lubię go do koktajlu z mleczkiem kokosowym...

Na róże kupiony mam już kompost i przekompostowaną korę - w dobrej cenie była więc wzięłam 3 worki 80 l. Czy powinnam już je obsypać ?

Poza tym nie wiem co jeszcze, woda zakręcona, karmniki oblegane, poidełka jeszcze funkcjonują

Kilka ogrodowych zdjęć





Hotel dla owadów 19:09, 13 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry



Z Pszenicznej ... 19:02, 13 lis 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
Jeszcze jesień ale za kilka dni mrozik ma już być u nas.
Udało mi się ogarnąć to:

Było



i się zmyło







Za drzwiami do ogrodu... 19:02, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
anpi napisał(a)

No cóż ...przecież niedługo grudzień...
Ale i tak jeszcze nie jest tak źle,choć dzisiaj u nas ze słoneczkiem na bakier ,tylko na chwilę wyjrzało

Dokładnie tak.Tegoroczny sezon był piękny, długi.Może trochę suchy u nas.
Ale masz świetnego kotka!!
Gdzie takiego kupilaś ??
Takiego może jeszcze zaadoptować,.I Fiona takiego zaakceptuje
ciemiernik ladnie kwitnie.
I u mnie taki sam zaczyna kwitnienie.
Za drzwiami do ogrodu... 18:56, 13 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Cóż więcej za drzwiami do ogrodu...



To tu- to tam- łopatkę mam ! 18:50, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Skończyłam kancikowanie wszystkich rabat. Zdążyłam przed deszczem. Kolejne dni nie będą sprzyjały pracom ogrodowym.
Rozsypałam kompost. Komora z pierwszej części sezonu już pusta, tę drugą przerzucę wiosną.


I to już chyba zakończenie tegorocznego sezonu.

Brzozy łyse.


Derenie krwiste. Na krzewach ostatki owoców.


Lada dzień ogołoci się modrzew i kalina angielska.





Za drzwiami do ogrodu... 18:45, 13 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Agania napisał(a)


Piękny jesienny gazon....korzystamy z pogody...jakby było zimno, to
wtedy byłby czas na nasze wymówki że nie zdążyłam...a tak możemy dużo więcej przygotować i ogród do zimy i na wiosnę nowe odsłony


Niby tak...ale mnie dopadł jakiś jesienny wirusek i kaszelek nakazuje od kilku dni siedzieć w domciu
Ale dzisiaj nie wytrzymałam, mimo że dziś już chłodno i słoneczka niet, to ubrałam jak to mówią : majtki z golfem, kufajkę, gumofilce i czapkę z nausznikami i poszłam posadzić ten czosnek zimowy ,powiązałam moje"wypasione" trawki i pochowałam trochę doniczkowych typu : pelargonie i cyknęłam co nieco
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies