Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 23:46, 04 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
anka_ napisał(a)
Fajnie macie (grupa rzeszowska), że pogoda dopisuje.

Aniu ciepło, a nawet cieplutko jak na tą porę roku. W sweterku robiłam na działce, choć w tą sobotę już nie było tak słonecznie.

A teraz parę fotek.

Zaległa z jagodnika. Przestawiliśmy ogrodzenie tak by obejmowało posadzone winogrona i maliny. Pas z trawą przekopany i część zostawiona w ostrej skibie na zimę, bo jak kopałam, to ziemia była zbyt zbita bym mogła wytrząsnąć z niej korzenie chwastów.


W tą sobotę zanim zabrałam się za robotę, to zrobiłam parę zdjęć.
Świdośliwy nabrały w końcu koloru.



Astry wiosenne wzięły się za kwitnienie.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:58, 04 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Najgorzej, że lilie tygrysie pomyślały, że to już wiosna i wyszły z ziemi. Przysypię je liśćmi i okryję, ale wielkich nadziei na to by przetrwały zimę to nie mam. Jeszcze w dodatku nornice grasują, nawet na zdjęciu widać 3 dziury. Dobrze choć, że cebulki w ochraniaczach.


W drugim miejscu tak samo.


Jasnota rozrosła się i tworzy mocny kontrast z dąbrówką.

Miskant kupowany jako Flamingo, ale nie mam pewności czy nim jest. I nagietki z samosiewu.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:11, 05 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Czerwona chryzantema. W tamtym roku była malutka i myślałam, że to taka niska odmiana.


Jarząb szwedzki złapał kolorek.


Miskant, który mi nie zakwitł. Za to ładnie na żółto się przebarwia.


Na żółto również przebarwia się trzęślica trzcinowata. Ta już dwa sezony u mnie i na wiosnę ją przesadzam w bardziej słoneczne miejsce.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:31, 05 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Zdjęcia robione po południu, ale wydaje się że później. Drzewa już prawie bez liści. Zaczęłam zbierać do worków liście na kompost, ale nie skończyłam.


W mojej glinie teraz niewiele można zrobić. Jest za mokro na przekopywanie, bo klei się bardzo. O jakimkolwiek wytrzepywaniu ziemi z korzeni chwastów nie ma nawet mowy. Trochę tylko poplewiłam, powyrywałam zeschnięte badyle rudbekii dwubarwnej, przesadziłam jedną różę. Boję się już przesadzać byliny więc reszta zostaje do wiosny.
Chciałaby jeszcze przygotować miejsca pod nowe nasadzenia. Czyli przekopać i zostawić na zimę, ale to już na przyszły tydzień, jak pogoda pozwoli.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
eVka 09:41, 05 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Jesień na całego a pogoda dopisuje, ja w piątek plewiłam ubrana tylko w krótki rękawek Liliom się pomyliło, może jak dobrze je zabezpieczysz przed zimą dadza radę. Oby.
____________________
danuta_szwajcer 15:42, 05 lis 2018


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Pytałaś u mnie o lilie, no faktycznie ale Ci wyrosły, myśle, że za płytko posadzone no i ciepło ale raczej wymarza jak przyjdzie mróz ostry to znaczy te zielone. Nie mam doświadczenia z liliami tygrysimi no i nigdy nie sadze na jesien tylko wiosną, żeby nornice mi nie zjadły cebul i nie wymroziło. Ostatnio linie zaczynam traktować jak tulipany, u mnie nornice wyjedza nawet jak sadze do koszyczków, wiec wiosną znowu musze dokupić. Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Gosialuk 16:33, 05 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
effka napisał(a)
Jesień na całego a pogoda dopisuje, ja w piątek plewiłam ubrana tylko w krótki rękawek Liliom się pomyliło, może jak dobrze je zabezpieczysz przed zimą dadza radę. Oby.

Ewo fajnie, że pogoda dopisuje - jeszcze chce się coś działać. A lilie zgłupiały albo faktycznie za płytko posadzone. Wprawy brak.

danuta_szwajcer napisał(a)
Pytałaś u mnie o lilie, no faktycznie ale Ci wyrosły, myśle, że za płytko posadzone no i ciepło ale raczej wymarza jak przyjdzie mróz ostry to znaczy te zielone. Nie mam doświadczenia z liliami tygrysimi no i nigdy nie sadze na jesien tylko wiosną, żeby nornice mi nie zjadły cebul i nie wymroziło. Ostatnio linie zaczynam traktować jak tulipany, u mnie nornice wyjedza nawet jak sadze do koszyczków, wiec wiosną znowu musze dokupić. Pozdrawiam

Wiosną się okaże. Ale ja chyba nie będę szła w tym kierunku, bo pełno dziur po nornicach zauważyłam. Nawet tulipanów już w tym roku nie kupowałam, bo po co je mam dokarmiać jeszcze.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
anabuko1 19:31, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Gosialuk napisał(a)
Czerwona chryzantema. W tamtym roku była malutka i myślałam, że to taka niska odmiana.


Jarząb szwedzki złapał kolorek.


Miskant, który mi nie zakwitł. Za to ładnie na żółto się przebarwia.


Na żółto również przebarwia się trzęślica trzcinowata. Ta już dwa sezony u mnie i na wiosnę ją przesadzam w bardziej słoneczne miejsce.

Śliczne te chryzantemki.
A te czerwona szczególnie.
Dobrze zrozumiałam ,że ona ci zimowała ?
Trawy ladniuchne.
Ale fajny duecik tej jasnota z dąbrówką.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
koliber 10:14, 14 lis 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Gosialuk napisał(a)
Najgorzej, że lilie tygrysie pomyślały, że to już wiosna i wyszły z ziemi. Przysypię je liśćmi i okryję, ale wielkich nadziei na to by przetrwały zimę to nie mam. Jeszcze w dodatku nornice grasują, nawet na zdjęciu widać 3 dziury. Dobrze choć, że cebulki w ochraniaczach.


W drugim miejscu tak samo.



Gosia, u mnie również takie dziury sugerują obecność nornic niestety Co roku dziady jedne wpraszają się do mojego ogrodu Jak tak można?!
____________________
Zielona przestrzeń
Pszczelarnia 10:19, 14 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gosialuk napisał(a)



Zaległa z jagodnika. Przestawiliśmy ogrodzenie tak by obejmowało posadzone winogrona i maliny. Pas z trawą przekopany i część zostawiona w ostrej skibie na zimę, bo jak kopałam, to ziemia była zbyt zbita bym mogła wytrząsnąć z niej korzenie chwastów.





Ależ glina, na pewno trudna w obróbce. Podziwiam kopanie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies