Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

Aurelllia 20:06, 13 lis 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
anabuko1 napisał(a)
Weekend spędzilam na wyjeździe w pięknym miejscu na pojezierzu łęczyńsko-wlodawskim.
a oto jezioro święte w listopadowych wizerunku


Aniu byłaś w moich "letnich stronach" ostatnio cały lipiec i sierpień spędzam niedaleko, a nad jeziorko na spacery chodzę
Piękny, z czystym powietrzem teren,
Nowa działeczka jak już ładnie oczyszczona - niedługo już będziesz projektować nowe nasadzenia - świetnie - duże poleeeeeeeeeeeee do popisu
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
anabuko1 20:10, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Waclaw napisał(a)
Aniu,
ogromna praca.
Przypomniało mi się moje karczowanie przed laty, mojej działki na której teraz jest staw. Była tak zakrzaczona, z wykrotami drzew i krzywymi drzewami że nie było widać co kupiłem.
Ale jaka satysfakcja jak spod krzaczorów wyłania się teren!

Wacławie dziękuję .Sporo zrobione.A jeszcze sporo do zrobienia.W tym tygodniu mają jeszcze być prace.Sama jestem ciekawa jak będzie to wyglądało.Bo dopiero po tych pracach widać nowy areał.
My też kupiliśmy zakrzaczoną, zadrzewioną, zarośniętą, zachwaszczaną.I żadnych kontorów działki nie było widać. Tak samo mieliśmy, nie widać co kupione.
Teraz wreszcie coś zaczyna się wyłaniać.
A wiesz,ze i u mnie będzie staw.
Już w czwartek, jak nic nie stanie na drodze to będzie kopany.Najpierw druga cześć co została, wyrywana, karczowana, równana i ten staw,
Przez zimę będę myślała jak i co tam nad nim posadzić

Jeszcze taka chryzantema mi kwitnie


____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 20:27, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Aurelllia napisał(a)


Aniu byłaś w moich "letnich stronach" ostatnio cały lipiec i sierpień spędzam niedaleko, a nad jeziorko na spacery chodzę
Piękny, z czystym powietrzem teren,
Nowa działeczka jak już ładnie oczyszczona - niedługo już będziesz projektować nowe nasadzenia - świetnie - duże poleeeeeeeeeeeee do popisu

Aurelko to znaczy nad Białym pewnie byłaś ??
O proszę. Jeziorko święte mniejsze, ale spokojniejsze i malownicze .
A ty jesteś z tego Piaseczna warszawskiego ?Czy lubelskiego ??
Dopiero w połowie jest teren na nowej działce oczyszczony .
ale mam nadzieję, że dalsze prace pójdą sprawnie i na koniec tygodnia będzie już teren lepiej wyglądał.
Będzie też mały staw.I będę przez zimę myślała jak i czym go obsadzić


Dla ciebie jeszcze widoczek jeziora święte



I coś z ogrodu listopadowego
Uczep jeszcze ładnie kwitnie.
Pelargonki też.Ale wczoraj już je zabrałam z ogrodu

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Waclaw 20:58, 13 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
anabuko1 napisał(a)

Wacławie dziękuję .Sporo zrobione.A jeszcze sporo do zrobienia.W tym tygodniu mają jeszcze być prace.Sama jestem ciekawa jak będzie to wyglądało.Bo dopiero po tych pracach widać nowy areał.
My też kupiliśmy zakrzaczoną, zadrzewioną, zarośniętą, zachwaszczaną.I żadnych kontorów działki nie było widać. Tak samo mieliśmy, nie widać co kupione.
Teraz wreszcie coś zaczyna się wyłaniać.
A wiesz,ze i u mnie będzie staw.
Już w czwartek, jak nic nie stanie na drodze to będzie kopany.Najpierw druga cześć co została, wyrywana, karczowana, równana i ten staw,
Przez zimę będę myślała jak i co tam nad nim posadzić

Jeszcze taka chryzantema mi kwitnie




Kiedy po zakupie działki operator koparki zapytał mnie; "no to jaki ma być ten staw, płytki czy głęboki?"
Odpowiedziałem: "aaa taki sobie, płytki, żeby woda była". Wykopał na głębokość 1 m.
Dość szybko najmowałem ponownie koparkę i kopałem głęboko: miejscami do 2 m. bo poprzedni się zamulił błyskawicznie. Woda się zbyt szybko nagrzewała i roślinność ( moczarka kanadyjska) momentalnie go opanowała.
Nie powtórz mojego błędu
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Aurelllia 21:28, 13 lis 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Tak tak Aniu spędzam czas nad Białym, ale domek jest niedaleko Świętego, jak się przez lasek przejdzie to juz się Święte widzi a jestem z tego mazowieckiego
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
anabuko1 23:07, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Waclaw napisał(a)


Kiedy po zakupie działki operator koparki zapytał mnie; "no to jaki ma być ten staw, płytki czy głęboki?"
Odpowiedziałem: "aaa taki sobie, płytki, żeby woda była". Wykopał na głębokość 1 m.
Dość szybko najmowałem ponownie koparkę i kopałem głęboko: miejscami do 2 m. bo poprzedni się zamulił błyskawicznie. Woda się zbyt szybko nagrzewała i roślinność ( moczarka kanadyjska) momentalnie go opanowała.
Nie powtórz mojego błędu

O ba, to niezła historię miałeś z kopaniem swojego stawu.
A jaki będzie staw.To już mąż ma się zająć.Ma nawet w planach zarybić, to chyba taki płytki nie będzie.
A jak o koparkach mowa.To takie zdjęcia z prac przy terenie znalazłam

A tu z jakimi drzewami musi sobie operator radzić.I wywozi na brzeg działki , na laki Sasiada działka też niedawno była tak robiona.A już ma trawkę na częsci dzialki


Zdjęcia z telefonu. to nie najlepszej jakości.
Ale historyczne dla nas będą



ciekawa jestem,czy jeszcze wtym roku mogę zasiać trawę ??
Prace jeszcze ileś dni zajmą .A tu idzie zimno.To nie wiem, czy siać ją potem ??
Czy na wiosnę ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Waclaw 23:16, 13 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
anabuko1 napisał(a)

O ba, to niezła historię miałeś z kopaniem swojego stawu.
A jaki będzie staw.To już mąż ma się zająć.Ma nawet w planach zarybić, to chyba taki płytki nie będzie.
A jak o koparkach mowa.To takie zdjęcia z prac przy terenie znalazłam

A tu z jakimi drzewami musi sobie operator radzić.I wywozi na brzeg działki , na laki Sasiada działka też niedawno była tak robiona.A już ma trawkę na częsci dzialki
[

ciekawa jestem,czy jeszcze wtym roku mogę zasiać trawę ??
Prace jeszcze ileś dni zajmą .A tu idzie zimno.To nie wiem, czy siać ją potem ??
Czy na wiosnę ??


można
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Muszelka 23:17, 13 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Aniu, bardzo podziwiam za rozmach.
Powodzenia! Niechaj Ci się spełniają plany i marzenia
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
anka_ 23:25, 13 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
anabuko1 napisał(a)
A wiesz,ze i u mnie będzie staw.
Już w czwartek, jak nic nie stanie na drodze to będzie kopany.
Aniu z całego serducha życzę aby nic na przeszkodzie tym planom nie stanęło. Woda w ogrodzie to skarb. I poprosimy relację.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anpi 23:30, 13 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8160
Aniu ja bym raczej jakiś poplon posiała, na trawę to raczej za późno , za zimno,szkoda byłoby nasion gdyby nie wzeszła.Nawet z tym poplonem to trzeba by poczytać jaki ewentualnie?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies