Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Kochanowy ogród 10:13, 13 lis 2018


Dołączył: 19 wrz 2013
Posty: 469
Do góry
Wrześniowo




W moim małym ogródeczku - Dorota 10:07, 13 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Waclaw napisał(a)
Myślałam, że Wasze zdjęcie profilowe jest zrobione na Waszym balkonie i stąd taki wpis. Pewnie, że nie musisz się brać za wicie wianków, mój em na pewno nie dał by się na takie coś namówić i w ogóle byłby zdziwiony, że mi coś takiego przyszło do głowy. Za miłe słowa dziękuję. Oczywiste jest, że natura tworzy najlepsze obrazy z tym nie da się konkurować. Poranne mgły u mnie, długo utrzymuje się rosa a ziemia pod tujami sucha. Podlewam od kilku dni zimozielone, bo mają oznaki podsychania.

Ogródkowe perypetie:) 10:05, 13 lis 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry
Nie wiem czy coś zobaczycie, ale z pozostałości z cięcia desek po skosie wyszły takie trójkąty. Zrobiłam z nich podstawki pod donice na zimę. Stoją na nich szare donice. Może dziś zrobię zbliżenie i komuś się przyda.
...uDany ogród 10:02, 13 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
pestka56 napisał(a)


Ale na pierwszych 3 zdjęciach rów jest trawiasto roślinny ii idzie na przełaj przez trawnik. Nie ma kamyczków, za to są inne rośliny. Będę taki u siebie robić między wielką rabatą z trawami, a tarasem. Jedno podwyższę, żeby było suszej, a drugie podkopię, żeby odprowadzało wodę. Będą sąsiadować o jakieś 2-3 m. Podoba mi się pomysł, że zkontrastuję rośliny które wolą suszej i mokrolubami

Kaczuchy już tego roczne? Zazdroszczę ci tego całego ptactwa. U nas jest ich coraz więcej. Zaczęły przylatywać dopiero jakieś 3-4 lata temu. Bo ogród się zakrzaczył i zadrzewił. Teraz z roku na rok coraz więcej i coraz różnorodniej w ptasiej rodzinie Nawet własne nietoperze mamy, bo sasiedliły wreszcie budkę powieszoną na domu.


Zobaczymy jeszcze, ale muszę zostawić chociaż tyle trawnika, bo mam tylko dwa takie kawałki. Jeden własnie tutaj, jako tło dla rabat. Drugi kawałek to ten z zegarem słonecznym. Ogród potrzebuje oddechu i musi mieć mieć chociaż trochę trawnika, szczególnie przy tak gęsto obsadzonych rabatach.
Jak jeszcze ten rów obsadzę mam uczucie zrobi się "bałagan".
Ale zobaczymy na wiosnę, teraz oprócz grabienia i zmiatania nic już w ogrodzie nie zamierzam robić. Mogę planować

Ptaków u nas jest mnóstwo właśnie ze względu na drzewa
Kaczki mieszkają cały rok na stawie, M będzie im robił domek
Nawet się nas nie boją są jak oswojone. W tym roku miały kilka małych ale nie przetrwały jednej nocy, coś je zjadło Ale to jest właśnie natura...
Musimy powiesić budkę dla sów i nietoperzy, jest ich sporo w okolicy może zechcą u nas zamieszkać

Kiedyś będzie tu ogród 09:49, 13 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
anka_ napisał(a)
Coś mi pożera różę...



Obnażacz różówka czy jakieś inne małpy, ale to nie są wżery opuchlaka ..
W moim małym ogródeczku - Dorota 09:47, 13 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
mira napisał(a)



Piszczę z zachwytu - cudowne, postaram się też coś zrobić
dziś z wnuczką sprzątałam otwartą część mojego domku ogrodnika bo tam mikołaj przychodzi więc porządek musi być
pozdrawiam
Miło mi, że wpadłaś do mnie no i jeszcze ten fajny komentarz. Dobrze, że przypomniałaś mi o Mikołaju, ja rzadko jestem w mieście, a dziś się wybieram. Pora pomóc świętemu i rozejrzeć się za prezentami. Fajny pomysł na to, żeby po prezenty iść do ogrodu i to w takie umówione miejsce.

Ogródkowe perypetie:) 09:26, 13 lis 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry
Amadeus ma nadal liście


Skrzynie prawie na ukończeniu. Jedna pod murkiem jest pełna, druga prostopadła w 3/4 całości, po środku - brak ziemi i kompostu.
Dzięki uprzejmości sąsiada dostałam wór liści już zmielonych, wylądowały w skrzyniach razem z kompostem. Z mojego małego ogródka całkiem sporo kompostu wychodzi.


I to co mnie cieszy najbardziej, że kompostownik jest schowany. Wiosną trochę gorzej, ale wtedy mam najmniej bałaganu tam więc da się przeżyć.


Hotel dla owadów 09:24, 13 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Hotel dla owadów 09:23, 13 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Hotel dla owadów 09:22, 13 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Przykład hotelu dla owadów z Ogrodu Botanicznego w Solingen

Ogródkowe perypetie:) 09:19, 13 lis 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry
tutaj będą nowe róże.. jeszcze jedno miejsce mi zostało na ang.

skoszony trawnik i już lepiej.. jak pomyślę, że tutaj była jedna wielka trawa - boisko



Ogródkowe perypetie:) 09:17, 13 lis 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry




Ogródkowe perypetie:) 09:15, 13 lis 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry
3 dni świętowania a ja dopiero wczoraj wyjść mogłam.
Wiosna? jesień?





...uDany ogród 09:12, 13 lis 2018


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 5549
Do góry
dana1s napisał(a)


Kasiu myślałam o tym, ale tylko w obrębie rabat, bo ten rów ciągnie się przez całą działkę, aż do granicy działki i wpada do rowu melioracyjnego.
Ale pomysł upadł, bo mamy mnóstwo liściowych i chyba bym nie dała rady oczyścić tego rowu wyłożonego kamieniem na jesień.
Zdecydowaliśmy że go zasypiemy.

Inspiracje cudne



Ale na pierwszych 3 zdjęciach rów jest trawiasto roślinny ii idzie na przełaj przez trawnik. Nie ma kamyczków, za to są inne rośliny. Będę taki u siebie robić między wielką rabatą z trawami, a tarasem. Jedno podwyższę, żeby było suszej, a drugie podkopię, żeby odprowadzało wodę. Będą sąsiadować o jakieś 2-3 m. Podoba mi się pomysł, że zkontrastuję rośliny które wolą suszej i mokrolubami

Kaczuchy już tego roczne? Zazdroszczę ci tego całego ptactwa. U nas jest ich coraz więcej. Zaczęły przylatywać dopiero jakieś 3-4 lata temu. Bo ogród się zakrzaczył i zadrzewił. Teraz z roku na rok coraz więcej i coraz różnorodniej w ptasiej rodzinie Nawet własne nietoperze mamy, bo sasiedliły wreszcie budkę powieszoną na domu.
...uDany ogród 08:46, 13 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Basilikum napisał(a)

hihii to jaki lezing

piekna masz jesien


Izuniu wolałabym na leżakach w ogrodzie, ale już za zimno jest a mnie coś bierze. Kicham i kaszlę od kilku dni...
U Ciebie też piękna, pozdrawiam!!

...uDany ogród 08:45, 13 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
mirkaka napisał(a)
Inspiracje Kasi Pestki prześliczne, aż chciałabym mieć taki rów u siebie


Mirciu to prawda bardzo ładnie się prezentuje taki rów
U mnie jednak jest za dużo drzew liściastych i nie dałabym rady tego czyścić na jesień na długości 100 metrów

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny 08:41, 13 lis 2018

Dołączył: 13 lut 2014
Posty: 87
Do góry
bql3 napisał(a)






Bardzo dziękuję!
Obie odmiany (Shirosawarum 'Aureum' i Acer palmatum 'Orange Dream') przepiękne! Czy któraś z nich ma jakieś słabe strony, np. choroby, mrozoodporność?
Zobaczyłam "Shaina" i "Skeeter's Broom" też śliczne.
Przez zimę chcę zaplanować miejsce dla moich klonów i będę szukać tych odmian.

pzdr
evel
Moja działka na Dębowym Lesie 08:02, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
A jeszcze maczki na lace znalazłam ( 12 listopada ) i taki bukiecik wyszedł
Calikiem patriotyczny



Moja działka na Dębowym Lesie 07:56, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Na mojej starej części jeszcze jest ładniej.Pomimo pustki ogrodowej

Dębolistna już gubi liście

Jeżowka jeszcze sobie kwitnie
Moja działka na Dębowym Lesie 07:51, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
ale pila mężowi się zepsuła, i trzba nową kupić i wyciąć jeszcze drzewa .I dopiero pan ma przyjechać koparką jeszcze w tym tygodniu, na koniec i drugą stronę działki wyrobić.
Mam nadzieję,że za rok będą zestawy porównawcze , jak było..
A na razie jeszcze tak jest , na drugiej części
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies