Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

mira 19:50, 12 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dorota123 napisał(a)
Już są, na pierwszym zdjęciu widać, że ten wianek jest odświeżony. Doplotłam kilka pędów na zeszłoroczny wianek.





Jeden wyląduje na drzwiach, a drugi na barierce przy wejściu do domu.



Piszczę z zachwytu - cudowne, postaram się też coś zrobić
dziś z wnuczką sprzątałam otwartą część mojego domku ogrodnika bo tam mikołaj przychodzi więc porządek musi być
pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Waclaw 19:52, 12 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Jesteś pewien, że nie chciałbyś mieć w kąciku takiej dekoracji na swoim balkonie? Do tego jakaś latarenka i nawet wieczorem przez chwilę pobyć w romantycznej atmosferze na balkonie.
Wianki z winobluszcza to najprostsze wianki w wykonaniu, później można dołożyć kilka gałązek igliwia i gotowy stroik bożonarodzeniowy. Wiem na pewno, że na forum jest kilku panów, którzy robią okolicznościowe wianki i inne dekoracje.



Dorotko, nie od dzisiaj wiadomo jak cudne kompozycje układasz. Jak wspaniałe przedmioty wykonujesz. Zdjęcia z Twojego ogrodu są zawsze imponujące.
Do wykonania wianków należy mieć zapał ( jak do wszystkiego co się chce robić dobrze). Na razie do wykonywania wianków mnie nie ciągnie, więc ich robił nie będę.
Taka kompozycja jak wyżej porywa.
Nie mam takiego miejsca przy domu jak opisałaś. Muszę jechać na działkę ze stawem a tam niestety taka kompozycja by się nie ostała. Jednak tam kompozycje układa natura a ona jest niedościgłą mistrzynią

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 22:51, 12 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Słoneczniki w bluszczu rewelacja, jak w welon wplecione
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 09:47, 13 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
mira napisał(a)



Piszczę z zachwytu - cudowne, postaram się też coś zrobić
dziś z wnuczką sprzątałam otwartą część mojego domku ogrodnika bo tam mikołaj przychodzi więc porządek musi być
pozdrawiam
Miło mi, że wpadłaś do mnie no i jeszcze ten fajny komentarz. Dobrze, że przypomniałaś mi o Mikołaju, ja rzadko jestem w mieście, a dziś się wybieram. Pora pomóc świętemu i rozejrzeć się za prezentami. Fajny pomysł na to, żeby po prezenty iść do ogrodu i to w takie umówione miejsce.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
anabuko1 09:54, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Dorotko wciąż masz piękny jesienny ogród. Trawy dodają zycua8 i uroku. A ja mam ich za mało.
Fantastyczne wianuszki.
Pozdrawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
abiko 09:58, 13 lis 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Lubię zaglądać do ciebie Dorotko. Zawsze coś ciekawego Wianki jak zwykle śliczne, o synu nie wspomnę
I muszę chyba zaprosić do siebie do ogrodu więcej niebieskiego.. podobnie jak u Agani
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Dorota123 10:07, 13 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)
Myślałam, że Wasze zdjęcie profilowe jest zrobione na Waszym balkonie i stąd taki wpis. Pewnie, że nie musisz się brać za wicie wianków, mój em na pewno nie dał by się na takie coś namówić i w ogóle byłby zdziwiony, że mi coś takiego przyszło do głowy. Za miłe słowa dziękuję. Oczywiste jest, że natura tworzy najlepsze obrazy z tym nie da się konkurować. Poranne mgły u mnie, długo utrzymuje się rosa a ziemia pod tujami sucha. Podlewam od kilku dni zimozielone, bo mają oznaki podsychania.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 10:19, 13 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)
Słoneczniki w bluszczu rewelacja, jak w welon wplecione
Dzięki wyobraź sobie, że ten bluszcz posadzony jest tylko z jednej strony tego łuku i rzeczywiście spływa na drugą stronę jak welon. Zaszczepki bluszcza i "czegoś tam" z białozielonymi listkami od Ciebie ładnie się przyjęły. Rosną jeszcze w doniczkach,które zadołuję na zimę.
Moja droga do lasu, którą chodzę prawie co dzień na spacery i zwlekam różne rzeczy z lasu. Ostatnio przynoszę ładne, białe gałązki brzóz. Ktoś robił przecinkę w swoim lesie, grube pozabierał, a drobnica została.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 10:24, 13 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)
Dorotko wciąż masz piękny jesienny ogród. Trawy dodają zycua8 i uroku. A ja mam ich za mało.
Fantastyczne wianuszki.
Pozdrawiam
Aniu pod wpływem Ogrodowiska od kilku lat kupuję różne trawy i właśnie one jesienią tworzą klimat w ogrodzie. Nie myślałam nawet, że takie proste wianuszki spodobają się tylu osobom. Dziękuję

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 10:30, 13 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
abiko napisał(a)
Lubię zaglądać do ciebie Dorotko. Zawsze coś ciekawego Wianki jak zwykle śliczne, o synu nie wspomnę
I muszę chyba zaprosić do siebie do ogrodu więcej niebieskiego.. podobnie jak u Agani
Zapraszam częściej . Niebieski to mocny kolor w ogrodzie, szczególnie teraz gdy tych mocnych kolorów praktycznie nie ma. Za miłe słowa dziękuję.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies