Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogrodowy spektakl trwa ... 22:15, 09 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Listopad pędzi i coraz bliżej do odstawienia łopat, grabi, kosiarek i innych.
Pogoda do wszelkich prac listopadowych doskonała.

Udało mi się trochę popracować w ogrodzie w takiej pogodzie.

Co zrobiłam? standardowo: grabię liście, plewię miejsca w warzywniku i wkopuję cebulowe / czosnek jadalny, cebula ozima, tulipany/, ogarniam w warzywniku rabaty, napełniam je nowa porcją kompostu - stale mi się zdaje, że się ślimaczę no bo coś robię a za chwilkę zaraz na coś się gapię i idę do innej roboty.



Kręcę się stale w okolicach mojego kompostu - tu mam twórczy nieład


Jak sobie założę moje spodnie fioletowe sztruksowe i tak słoneczko świeci a ja z taczkami kompost-grządeczki to od razu się czuje jak Monty
i jakoś siła nowa się wytwarza.



Ogród który stał się moją pasją 21:27, 09 lis 2018


Dołączył: 26 cze 2017
Posty: 64
Do góry
I jeszcze jeden kolorowy widok ode mnie z ogrodu

Podwórkowa rehabilitacja 21:25, 09 lis 2018


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

A gdybyś im do ziemi hydrożelu dołożyła? Może by nie podsychały. Pomysł mi się podoba

Miałam dawno temu hydrożel w doniczkach na balkonie. Jakoś mnie to nie powaliło swymi efektami. Może zależy od producenta?
Ten sezon był bardzo trudny, słup źle znosił suszę. Od lipca nie podlewałam też za często...
Dla przypomnienia fotki.
maj 2017

czerwiec 2017
widać całość


kwiecień 2018

wrzesień 2018
Przypadkowo się znalazł na zdjęciu. W myśl zasady, że brzydkie rzeczy pomijam.


Ogród do odnowy 21:16, 09 lis 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
AgnieszkaW napisał(a)
Gosiu, przyszłam do Ciebie tropem Judaszowca, a przy okazji zobaczyłam śliczne kadry ogrodowe

Pytanie na priw



Witaj Agnieszko, odpowiedziałam


teraz jeszcze wkleję moje foty, judaszowce w kilku odmianach i kolorach, trudno było zdecydować który piękniejszy


Ogród Muszelki 20:56, 09 lis 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10939
Do góry
Muszelka napisał(a)
U mnie zawilce rosną pod płotem, przed szpalerem tujek. Mimo że są systematycznie deptane przez zgraje przechodzących tamtędy kotów i kociątek, dość dzielnie dają sobie radę.






Cudne zestawienie. Kolory rwą oczy. Ależ jesień, pięknie.
Pozdrawiam.
Połowa działki - czyli mam powoli dość 20:47, 09 lis 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry


Już po niej jaka szkoda .

.
Podwórkowa rehabilitacja 20:38, 09 lis 2018


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Podwórkowa rehabilitacja 20:36, 09 lis 2018


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Dziś przedogródek. Motyw przewodni tawułki i ciemierniki oraz mgła.

Ogród w Klein Kottorz 20:34, 09 lis 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4764
Do góry









Podwórkowa rehabilitacja 20:23, 09 lis 2018


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Czy dobrze rozpoznałam San Marzano?
U mnie gaura ze stipą dobrze współgra.
Lovely Fairy wciąż daje kolor. Za to ją lubię.

Edit: podsyp gaurę rozdrobnionymi listkami i nie ścinaj zbyt wcześnie. Moja zimowała 3 lata i dopiero marcowe mrozy ją załatwiły.


Tak to San Marzano, brawo.
Stipę mam, dwie sztuki, nawet mi przezimowały. Fakt ładny to duet.

Założyłam jednak, że skoro nie mam już trawnika ani pseudotrawnika na podwórku to fajnie byłoby mieć jak najwięcej zielonych źdźbeł traw ozdobnych, żeby oczy odpoczywały od patrzenia na szarą kostkę. To ciekawe jak te chwasty na podjeździe zmiękczały otoczenie.

Gaura u mnie na podwyższeniu rośnie i obsypana jest kamyczkami. Może je rozchylę i właśnie liśćmi obsypię? Co radzisz?
Lovely Fairy też uwielbiam

Ogród w Klein Kottorz 20:21, 09 lis 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4764
Do góry









Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 20:11, 09 lis 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry





Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 20:11, 09 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Balea napisał(a)

To rzeczywiście wysokie ceny. Chciałabym zapłacić max. 250 zl za drzewo. Najwyżej kupię młodsze z mniejszą koroną. Opłaca Ci się przyjechać po rośliny do PL, zapłacisz kilka razy mniej.



Ceny drzew szczepionych na pniu, zaleza od srednicy pnia.
Wielkosc korony jest nie istotna.
Moje klony mialy juz wtedy jak je kupywalam 18-20cm strednicy.
Najmniejsza srednica jaka mozna kupic to chyba 6-8 lub 8-10cm. Beda wtedy o wiele tansze ale i tez bardzo cieniutkie i korony bardzo male ale klony szybko rosna wiec mozna zaryzykowac.

Do polski mi niestety za daleko, juz tyle lat tam nie bylam
Mieszkam niedaleko Holandji, wiec sie tam przejade, juz mam wybrana szkolke, i ceny sa o 50%-60% tansze niz w niemczech.

A jakie duze byle twoje doorenbosy jak je kupywalas? Masz moze jakies zdjecie?





To bardzo grube pnie kupowałaś, super Zobaczę jak cenowo wyglądają poszczególne średnice.
Jeśli mieszkasz blisko granicy holenderskiej, lepiej tam kupować, szczególnie przy dużYch zakupach.
Doorenbos były patyczkami witkami jak je sadzilam w tym roku. Przez pół roku sporo urosły, pieniek dwu-trzykrotnie zgrubiał i zaczął się wybielać.

Tu wiosną
Żywopłotki cisowe. 20:04, 09 lis 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
JoannA napisał(a)
Sadzonki bardzo ładne.
A system korzeniowy to chyba jeszcze bardziej rozrośnięty niż od poprzednich dostawców.
Różyczką to bardzo zaraźliwa choroba Haniu
A ja już nie moge doczekać się lata!


Asiu! tak ładny system korzeniowy. Z trzech miejsc w tym roku ładne krzewy z tym że tu najkorzystniejsze cenowo.
W 14 i 16 roku brałam z R przez s to o wiele słabsze były.

a byłam taka anty różana, nie chciałam bo zawsze podrapana odchodziłam od krzewu.
a teraz poraziło mnie bardzoooo.

Ptaszki będą miały co konsumować.

Ogród w Klein Kottorz 20:03, 09 lis 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4764
Do góry








Przedziwny Ogród 20:03, 09 lis 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry




Róże Davida Austina 20:02, 09 lis 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13011
Do góry
Giardina i James Galway



James Galway



Giardina



Jubilee Celebration

Przedogródek pod dębem 20:01, 09 lis 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
Waclaw napisał(a)
nad stawem, w łączce georginie kwitną


Witaj zapracowany mężczyzno
Chyba super gleba jest przy stawie, bo dalie są niesamowite.
Ja też ostatnio mało odpisujë, bo z czasem krucho
Moja bajka 19:52, 09 lis 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
I ja od lata mam pięknotkę. Cieszę się teraz bardzo, a kupowałam tak bez przekonania

Będzie co robić w wolnej chwili, a mało mam takich ostatnio
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 19:51, 09 lis 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies