Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:31, 03 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Cieszmy się kolorami, bo tak szybko odchodzą...(taka moja trawestacja pięknej myśli x Twardowskiego)









W samym słońcu 19:30, 03 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Bardzo dobry początek rabaty Jak już zerwiesz (dasz radę) to wkopiesz dobrocie do ziemi a na wiosnę będziesz mogła sadzić

Co do rabaty z tulipanami, tej wąskiej, to mam dwie wersje. Ta pierwsza to ta, którą Ty zaproponowałaś. Z lenistwa umieściłam pomiędzy tawułamina rysunku po jednej Astilbe

Jestem za wersją drugą, gdzie nasadzenie jest bardziej swobodne i nieregularne.

Tawula jest różowa a Astilbe fioletowa.


To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:19, 03 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Zamierzałam dzisiaj popracować w ogrodzie skoro wróciła mi wena. Chciałam podsypać drzewka i krzewy w sadzie kompostem.
No trudno. Co się odwlecze, to nie uciecze. Złoto ogrodnika jest gotowe.



Kolejne dni miną mi pewnie na grabieniu. A wczoraj było tak czyściutko.



Wszystkie derenie zaczęły świecić. Niesamowita jest ta ich zdolność do zmiany ubarwienia gałęzi.



Na brzozowej ostały się dwa jałowce. Mogą się tam rozrastać do woli i póki nie łysieją z braku światła, to zostawiam je w spokoju.





Bukszpanowe kuleczki zaczynają być widoczne. Czy będą kiedyś kulami?


Małymi krokami-Ogród Wioli 19:15, 03 lis 2018


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Do góry




Przepieknie twoj ogrod wyglada, nawet w taki ponorny poranek jak dzisiaj.
Kolory sa wszystkie tak perfekcyjnie dopasowane.

Mogla bys mi powiedziec, jaka to odmiana tych zoltych traw pod drzewkiem i tych nizkich zielonych obok?
I czy masz ja na sloncu czy raczej w cieniu?

pozdrawiam
To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:06, 03 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
tulucy napisał(a)
Ja jeszcze trochę ogrodowych spraw mam do załatwienia, ale dziś u nas oczywiście padało, po pięknym tygodniu... brat wyciągnął mnie na grzyby... Szczerze mówiąc, to nie pamiętam, żebym kiedykolwiek w listopadzie na grzyby chodziła i jeszcze cokolwiek znalazła... A dziś cały koszyk...


W zeszłym roku ostatni raz byliśmy na grzybach pod koniec listopada. W tym roku zebraliśmy trochę w lipcu. Na ryneczku widziałam sprzedawców grzybów, ale na wyprawę do lasu zabrakło odpowiedniej motywacji. Mam spore zapasy.

A dzisiaj zamykałam złotą jesień w słoikach.
Inspiracją były kolory za oknem.


Doprawiłam imbirem, sokiem z 2 pomarańczy, curry, cukrem.


Uwielbiam grzanki z tym dżemikiem i posmarowane nim plasterki białego sera.


Zephirine Drouhin dla Ciebie. Najbardziej ją lubię za bezkolcowość.





To tu- to tam- łopatkę mam ! 18:50, 03 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Kasi prognoza pogody sprawdziła się. Z działań ogrodowych nici. Już w nocy zaczęło siąpić i siąpi do teraz. Wreszcie.
Ogród zanurzony w złocie. Odżyła trawa.









W samym słońcu 18:49, 03 lis 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Do góry
Dziś tyle zerwałam darni. Mam nadzieję, że mi sił wystarczy
To tu- to tam- łopatkę mam ! 18:43, 03 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Gosiek33 napisał(a)


Lawendy z tak pięknymi kwiatkami? Swoje dawno ścięłam

co to za piekny klon - strzępek?



Ścięłam swoje lawendy pod koniec lipca. To ich drugie kwitnienie. Chcę krzaczki utrzymać w ryzach, żeby mi się zbyt wcześnie nie postarzały. Nie spodziewałam się, że tak obficie zakwitną.

Mam dwa strzępiastokore. W dniu zakupu miały te samą wysokość. Jeden rośnie od początku w docelowym miejscu (za dereniem).



Jest wyraźnie wyższy i przebarwia się na czerwono.



Drugi dwukrotnie zmieniał miejscówkę. Ostatecznie wylądował na rondzie. Przebarwia się zupełnie inaczej.





Moja bajka 18:25, 03 lis 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
Wreszcie mam wszystkie obrazki


Ogród Basi 18:15, 03 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
basia3012 napisał(a)




Kociak słodziak Ale mi się te schodki spodobały
Małymi krokami-Ogród Wioli 18:03, 03 lis 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
Wiolka5_7 napisał(a)
Mglisty poranek,widok z okna....







Fantastyczny widok No i bloczki chyba faktycznie te sameU mnie panowie stwierdzili że na zakładkę bardziej do domu pasują dlatego tak ułożyli. Twój do nowoczesnych form bardziej pasuje i prostych linii
Małymi krokami-Ogród Wioli 17:39, 03 lis 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
Mglisty poranek,widok z okna....





Ranczo Szmaragdowa Dolina 17:37, 03 lis 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry

a takie bombardowanie robią mi krety na krokusowej polance



Sylwio widocznie tam maja wyzerke dobra. Teraz nie ma co z nimi walczyc bo maja swoje tunele i oczyszcza ziemie z robali.
U mnie tez atakuja. EM poczatkowo zbieral ale jak przyjechalismy to wykopaly jeszcze wieksze kopce wiec dal spokoj.

Ten rozowy aster bardzo ladny.
Ukojenie 17:30, 03 lis 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Jeszcze kwitnacy zebrinus:


I jedyny ladny teraz rozchodnik - herbsfreude

Ogród Cioci cz. 3 17:11, 03 lis 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
AgnieszkaW napisał(a)
Wow, jak elegancko się zrobiło
Gosiu, a co to się tu szykuje po prawej? To oczko wodne?


Nie Aguś. Pod spodem jest wieko studni a na niej betonowe donice z ziołami. teraz już wycięte i dlatego wyglądają jak murki.
Ogród Cioci cz. 3 17:07, 03 lis 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10750
Do góry
Wow, jak elegancko się zrobiło
Gosiu, a co to się tu szykuje po prawej? To oczko wodne?
Ogród Cioci cz. 3 17:01, 03 lis 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
Ogród Cioci cz. 3 17:00, 03 lis 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
Ogród Cioci cz. 3 16:57, 03 lis 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
Ogród Cioci cz. 3 16:55, 03 lis 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
No i jesień. Już całkiem złoto się zrobiło.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies