Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogródek Janiny 10:49, 03 lis 2018


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Do góry
Ukojenie 10:37, 03 lis 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Chryzantemy









Ogródek Janiny 10:37, 03 lis 2018


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Do góry
Przedziwny Ogród 10:35, 03 lis 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
gosika67 napisał(a)
Jeszcze kolorowo u Ciebie, a bzyk świetny, też wrzuciłam fotki u siebie, ostatnie listopadowe,pozdrawiam.



Teraz to liście dają trochę kolorów. Kwiaty jeszcze pojedyncze zostały. Nie miałem sumienia ich wycinać. A bzyczek pilnuje oczka





W samym słońcu 10:34, 03 lis 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Do góry
W ramach relaksu rysunek taki poczyniłam. Pusty, bo muszę go powielić, żeby coś rysować dalej

Mam nadzieję, że w miarę skalę zachowałam
Tu gdzie tulipany-( szerokość około 75 cm i długość 8 m) tak, wiem, że ładnie na wiosnę tylko i że wasko, ale szerzej nie chce, tam już ekobord siedzi i wolałabym,żeby tak zostało, przynajmniej póki co. Myślę o roślinach, które na jesieni lub na wiosnę się przycina, które będą miały na tyle siły, że odbiją po spadającym śniegu z dachu może tawuły japońskie ( mam dwie odmiany, jednej 2 a drugiej 3-4 sztuki), co jeszcze to nie wiem- może jeżówki?

No i ta rabata,która czeka na mnie... Ewa narysowała mi tu 3 drzewa- na chwilę obecną nie są wybrane i myślę, że muszę do nich dojrzeć, ale miejsce dla nich chce zostawić. Co bym tu chciała? Albo inaczej- co mi się podoba: Rozplenica Magiczne lub Hameln, jeżówki ( białe,różowe,pomarańczowe, czerwone, różowe- śliczne są). perovskia little spire, rozchodniki. Teraz zastanawiam się nad różami, ta herbaciana, która Ewa podałaś ( nie mogę nazywa zapamiętać) jest śliczna.
Co więcej- nie wiem. Wiem, że fundusze będę miała ograniczone, więc szaleć nie da rady.

Co do kolorów, to na chwilę obecną mam Limelight, Annabelle, aż 4 sztuki szałwi fioletowej, rozchodniki, żurawki,które teraz są śliczne czerwone, parę bladych jezowek i Red baron. Róż,fiolet o tych kolorach myślałam w ogrodzie- nie wiem jakie barwy jeszcze do nich pasują.
Maz się pyta czy może z 1-2 krzaki borówek by się też zmieściły ?
Nie lubię bałaganu, raczej preferuje porządek wśród nasadzeń, a przynajmniej mi się podoba

Ogródek Janiny 10:30, 03 lis 2018


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Do góry
Nicol masz rację wiosna przyszła i nie tylko ona minął cały sezon ogrodniczy, postaram się nadrobić ten czas i wstawić jakieś fotki.
Wiosna.
Przedziwny Ogród 10:28, 03 lis 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
MalgosiaW napisał(a)


O jejciu! Super



Dziękuję

Ogród Muszelki 10:13, 03 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
A tak dzisiaj wyglądają brzozy za płotem.

Ogród Muszelki 10:05, 03 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
U mnie zawilce rosną pod płotem, przed szpalerem tujek. Mimo że są systematycznie deptane przez zgraje przechodzących tamtędy kotów i kociątek, dość dzielnie dają sobie radę.





Ogródek Iwony II 10:04, 03 lis 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Do góry


Iwonka , macham.
Ogródek Iwony II 09:59, 03 lis 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Do góry
Iwonka twój wątek trochę śpi , żeby go troszkę ożywić kilka zdjęć z Rabczańskiego parku dla wszystkich miłośników traw.
Zielona hakone , moja torebka jako miarka









Ogród Muszelki 09:52, 03 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
Nieprzerwanie od początku lipca kwitną zawilce 'Sylphide'.





...uDany ogród 09:42, 03 lis 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
dana1s napisał(a)


Muszelko kochana to przez Twój domek w ogóle wzięłam pod rozwagę taką możliwość budowy domu i złożyłam papiery do UM.
Masz śliczny, przytulny i zarazem komfortowy domek idealny dla dwóch osób. I chyba tak własnie muszę na to patrzeć.
Wybudować powoli i przeprowadzić się dopiero za kilka lat jak chłopcy się już usamodzielnią , a teraz traktować go jak dom na weekendy.


a to jest tez calkiem dobre rozwiazanie. Ja jakos nie moge sobie wyobrazic mieszkania w 4 osoby w 35 metrach

Ja tez sobie pospacerowalam u Ciebie
Pestka widzialas mnie? hihih
Gleba w ogrodzie - podłoża do sadzenia roślin 09:29, 03 lis 2018
Do góry
Toszko dziękuję za odpowiedź. Kompost niestety już cały zużyłam w tym roku, reszta dopiero się robi. Kory nie chcę na razie dawać, bo nie wiem co tam będziemy robić - być może tylko trawa. To spory kawał działki
Problemy z tujami 09:25, 03 lis 2018
Do góry
Drugi szpaler sadziłam w tym roku we wrześniu - tu już przekopałam wcześniej ziemię w obornikiem, korą i mączką bazaltową. Dużo podlewaliśmy po posadzeniu. Jednak zauważyłam ostatnio, że pojawiają się brązowiejące gałązki. Jak je ratować?
A może jestem przewrażliwiona? ;(
Japoński ogród Reni i Matiego 09:18, 03 lis 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Do góry
Renii napisał(a)
Trawki hakone kupione w ubiegłym roku na jesień widać jak nie równo rosną


Aby hakone pieknie rosła musi mieć (koniecznie) przekopaną korę z ziemią. Sporo tej kory musi mieć i dodatkowo na minimum 60cm-1m w promieniu. Kora gwarantuje sukces przy wielu trawach ozdobnych. Ogólnie przekopywanie kory z ziemią bardzo dobrze wpływa na kondycję gleby i roslin. Kora w glebie to nie tylko dawca próchnicy, ale także ma ozdrawiające działanie p/fytoftorozie. Po przekopaniu kompostuje się ok.2% dziennie, czym głębiej i więcej wilgoci tym ten proces przebiega szybciej.
Problemy z tujami 09:18, 03 lis 2018
Do góry
Witam, mam problem z moimi thujami odm. kórnik. Jeden szpaler posadzony jest od dwóch lat i kilka z nich prawie do początku choruje (sadzone były jeszcze zanim poczytałam na Ogrodowisku jak przygotować podłoże ). Pryskałam na wiosnę topsinem, obcinałam gałązki najbardziej brązowo-czerwone. Teraz zauważyłam znów to samo. Pryskać? Da się je uratować?
Kilka wygląda tak:

Reszta wygląda raczej dobrze
Ptasi gaj 09:17, 03 lis 2018


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 5549
Do góry
ups, dubelek, więc, żeby nie było pusto


...uDany ogród 09:05, 03 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Muszelka napisał(a)
Poddasze jest bardzo przytulne. Cały domek świetnie ogrzewa kominek. Oczywiście, podczas budowy trzeba zadbać o dobre ocieplenie.

Na górze mamy założoną klimatyzację - z naszego doświadczenia rewelacyjne rozwiązanie! W upalne lato cudownie chłodzi, a zimą w zaledwie 4-5 minut można uzykać na poddaszu 23 st. ciepła.


Twój domek jest bardzo dobrze rozplanowany i stanowi dla mnie ogromną inspirację. Dziękuję, że podzieliłaś się ze mną swoimi uwagami i doświadczeniem

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies