Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Toszka 17:28, 05 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zbyszku, a czy ta NN to nie jest przypadkiem Pinky Winky? Liście, łodygi i kwiaty zgadzają się. Moja w tym roku była najpierw biała, a potem od razu róż złapała. I częściej tak łapie niż z podziałem na kolory.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Ewilena 08:08, 12 wrz 2018


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
Mam pytanie do pasjonatów hortensji. W zasadzie to czym różnią się od siebie odmiany Silver dolar, Polar bear, Phantom, limelight. Może ktoś ma je w ogrodzie i może mi pokazać czym się różnią. Które z nich maja największe kwiaty?
____________________
Ewelina
Sonka 15:07, 12 wrz 2018


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2246
Ja mam Phattom i Limelicht. Limka ma bardzo mocno nabite kwiatostany, aż ciężkie jak weźmiesz do ręki, są lekko owalnie zaokrąglone, przebarwiają się z zielonego na brudny róż, Phantom mocno trzyma kwiatostan, który jest olbrzymi, ale nie jest taki nabity, pędy ma grubsze, mocne, dlatego się utrzymują raczej w pionie, przebarwiają się też na różowo, róż bardziej jasny. Tamtych 2 o które pytasz nie posiadam, z tego co wiem to Polar Bear jest niższy.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 18:25, 12 wrz 2018


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2246
Vanilla

Limelight

Phantom
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
ewwa 23:35, 12 wrz 2018


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
Ewilena napisał(a)
Mam pytanie do pasjonatów hortensji. W zasadzie to czym różnią się od siebie odmiany Silver dolar, Polar bear, Phantom, limelight. Może ktoś ma je w ogrodzie i może mi pokazać czym się różnią. Które z nich maja największe kwiaty?

Swoje fantomy , limki i silverdolarki pokazywałam na stronie 324
W tym roku silverdolarki są marne... a fantomy.. przepiekne 8)
W każdym razie zwykle stoją sztywne,piękne zaokrąglone, geste kwiatostany moim zdaniem są spokrewnione ) z limkami, bo z bieli wpadającej w lekką zieleń przebarwiają się na brudno, a fantomy mają róż rozbielony.
W sobotę mam nadzieję być bardziej czasowa, to zrobię fotki porównawcze, jeśli to Ciebie zainteresuje.
a tu silverdolarka:
ZbigniewG 10:08, 13 wrz 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Toszka napisał(a)
Zbyszku, a czy ta NN to nie jest przypadkiem Pinky Winky? ...


na 100% nie, już parę lat temu próbowałem z Bożenką Babopielką to rozgryźć ale bez skutku
kupiona chyba w 2004 gdy bukietowe nieśmiało zaczynały wkraczać do naszych ogrodów
Pinky mam w innym miejscu
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
brydziasia 13:40, 04 paź 2018

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
Hortensje nadal piękne, chociaż już nabrały jesiennych barw, najbardziej zachwyca Togheter, świeci przepięknie Jest i nowe 'dziecko'- Magical revolution, długo polowałam, w końcu mam za w miarę przyzwoite pieniądze...

KasiaBawaria 08:24, 05 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Together to moja ulubiona Revolution kwitnie u mnie bardzo pozno.Najpozniej ze wszystkich. Dopiero we wrzesniu.
____________________
Zapraszam na kawe
JimmyPL 19:10, 12 paź 2018

Dołączył: 29 mar 2018
Posty: 13
Dzięki Pani Danusi i jej poradzie z moich małych patykow w tym roku udało się wyprowadzić takie Limelight, nie wiem czemu niektóre od razu zczerwienialy może za dużo nawozu? Ale ogólnie pozytywnie i Pani dziękuję za radę co do przycięcia

akita 18:29, 14 paź 2018


Dołączył: 26 gru 2015
Posty: 53
Ktoś rozpozna odmianę?
Wiem że to hortensja otulona

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies