Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

W zielonej aptece 09:41, 24 paź 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1374
Do góry

Tu obok niej inna żółtawa.Ale nie pamiętam odmiany. Zdjęcie z października br
W zielonej aptece 09:37, 24 paź 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1374
Do góry
Tu mam taką pstrokatą
H. macrophylla mariesi variegata
niektóre liście mają żółte przebarwienia- to normalne
W zielonej aptece 09:30, 24 paź 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
Filomena napisał(a)
White dome ma u mnie takie miejscówki




Agacie, wygląda na to, też sprawowała się dobrze.
Nieprawdaż, że przepiękna!?

Nie Filomenko, chodzi mi o roślinkę na oierwszym zdjęciu po lewej stronie
W zielonej aptece 09:22, 24 paź 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1374
Do góry

Ta?
To przywarka Schizophragma hydrangeoides Burst of Light. tegoroczny nabytek, mam nadzieję, że jej się u mnie spodoba.
W zielonej aptece 09:11, 24 paź 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1374
Do góry
anka_ napisał(a)
Gaura cudowna. Wygląda jak stadko wspaniałych motyli na rabacie.

Przecudna roślina!

Anda napisał(a)
Piękna jesień. Tojady prześliczne. Gaura jest chyba niezniszczalna, zwłaszcza w takie lato

Dzikość kontrolowana - to lubię.
W zielonej aptece 08:54, 24 paź 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1374
Do góry
fasola napisał(a)
Przeczytałam wczoraj całość. Twój ogród jest prześliczny. Bardzo naturalny, inspirujący. Teraz się głowię jak to zrobiłaś...
Jaką ma powierzchnię? Nie znalazłam nigdzie informacji. Wydaje się dość duży.

Pozdrawiam!


Fasolko, to miłe co piszesz, cieszę się, że komuś gra podobnie. Ogród to ciągła praca, reagowanie na upływ czasu, podążanie za kolejnymi planami, zmianami, jeżeli samemu się podjęło temat zagospodarowania przestrzeni. Czasem chciałabym mieć wszystko zrobione "od płotu do płotu", ale coś trzeba zrobić jak piaskownica przestaje być potrzebna, czy drewniana huśtawka zacznie się sypać.
Fizyczne swoje niedomagania rekompensuję naturalistycznym założeniem. Nie mam wtedy poczucia, że ogród codziennie wymaga sprzątania i że to mnie przerośnie.
A mam do ogarnięcia 30 arów, z czego 11 arów, przeznaczonych na boisko, mały sad i warzywniczek zakupiliśmy od sąsiadów kilka lat po zakupie pierwszej części- teraz już leśnej. Dwa lata zajęło nam wykarczowanie dokupionej części, bo całość jest wąska (24m) i nie ma wjazdu dla cięższego sprzętu. Zostawiliśmy tylko świerk srebrny, dwie cudowne czereśnie i orzecha włoskiego. Wykarczowaliśmy mnóstwo samosiejek: brzozy, topole, wierzby, ogromne nierodzące leszczyny i kilka próchniejących drzew owocowych. Zabawa z założeniem trwa!
Popełniłam wiele błędów, niektóre koryguję do dzisiaj np. zbyt szybko urosły świerki od zachodu i zrobiło się bardzo norowato. Lex Szyszko dał nam szansę na wpuszczenie światła poniżej widać same "totemy" ze świerków. Za hortensjami była zielona świerkowa ściana i bardzo już ciemno

Osłoniłam się w tym roku od sąsiadów tylko pięknym kokornakiem, niskim żywopłotem z cisa i przywarką . U nich ogród sam się założył
Ogród z wilkiem zamkn. 08:25, 24 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Magleska napisał(a)









umknęło mi, cudne to wrzosowisko z kosówkami - jestem na etapie projektowania wrzosowiska pod świerkiem
Moja bajka 08:07, 24 paź 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
No i komoda gotowa.
Tak było

Tak jest

Jeszcze tylko jednakowe uchwyty muszę kupić
Mokradło... i mój ogród 07:32, 24 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Do góry
ewsyg napisał(a)
Witaj Małgosiu

cieszę się, że do Ciebie trafiłam. Przejrzałam cały wątek. Masz piękny ogród i co dla mnie najważniejsze dużo róż, które i ja kocham. Musze kiedyś wpaść na dłużej, dzisiaj to był bardzo szybki spacer, a szkoda, bo Twój ogród jest piękny, taki jak lubię.

Pozdrawiam Ewa


Dziękuję to bardzo miłe co piszesz. Bardzo lubię swój ogród, choć jeszcze nie skończyłam go upiększać Za rok czeka mnie dużo pracy . Cała skarpa do przeróbki, a milion pomysłów w głowie
Kwiatuszek dla Ciebie:
Małymi krokami-Ogród Wioli 06:32, 24 paź 2018


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Do góry
Wiolka5_7 napisał(a)



Piękny widok. O te „kupki” mi chodzi. Zdecydowanie przyjemniejszy niż np. wystawa sklepowa ze szpilkami
Podglądam Twój ogród od wiosny i m.in. rządek s. jesiennej Ci ukradłam, a planuję jeszcze łan RB przy lizaku z sosny.
Ogród w budowie - nieustającej 00:20, 24 paź 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Gabriela napisał(a)


No właśnie, nie wiadomo o co chodzi z tym ambrowcem, po moim pozostało tylko wspomnienie, mam nadzieję że dobrze przezimuje, będę go okrywać, bo to jego pierwsza zima u nas.

I jeszcze jeden fajny aster, z drobniutkimi błękitnymi kwiatkami, dość wysoki.



Fajniutkie wypełnienie
Czy taki Aster radzi sobie na suchym ?
Bajkowy ogród Weroniki 00:12, 24 paź 2018


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry
Kolejkowo w miniaturze koniecznie trzeba zobaczyć.





Bajkowy ogród Weroniki 00:10, 24 paź 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Do góry
weronika77 napisał(a)


W Ciechocinku byliśmy też na koncercie operetkowym, Kajtek był grzeczny i zasłuchany jak my.


A ma jakieś swoje ulubione arie?
Bajkowy ogród Weroniki 00:06, 24 paź 2018


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry






Wrocław w skrócie,moje ulubione miasto.
Bajkowy ogród Weroniki 00:00, 24 paź 2018


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry





W Ciechocinku byliśmy też na koncercie operetkowym, Kajtek był grzeczny i zasłuchany jak my.
Bajkowy ogród Weroniki 23:52, 23 paź 2018


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry
dajana napisał(a)
Weroniko nie mam nowego wątku mam tylko dłuższą przerwę ,ale dziękuję ci serdecznie za odwiedziny .Wrócę, tylko nie podam konkretnej daty zanim sie nie odnajdę po zmianach życiowych.Pozdrawiam was
serdecznie dla Kajtusia całuski od Moli.

***
Cieszę się, czekam.Buziaki i pozdrowienia.


U mnie już tylko marcinki i chryzantemy, jesienny smuteczek. Ale wpadłam na chwilę do Ciechocinka ukwieconego zawsze a potem do Wrocławia pięknego z kamieniczek, kwiatów, zaliczyłam muniaturowe Kolejkowo na Dworcu Świebodzkim i podziwiałam nowoczesność splecioną ze starą zabudową miasta...

Ogródek pachnący różami i lawendą...w budowie 23:39, 23 paź 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
anka_ napisał(a)
Kasiu pamiętasz może jak nazywa się ta paproć co kupowałaś u Pana Bylinowego jak byłyśmy u Ani?

Oczywiscie ze mam dobra pamięć
Bajkowy ogród Weroniki 23:32, 23 paź 2018


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry
zawitka napisał(a)
Piękny wasz kolorowy świat.Dzięki za wycieczkę po pustyni .Pozdrawiam

***
Pozdrawiam z naszego całkiem jesiennego ogrodu.


Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 23:18, 23 paź 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Kasia_CS napisał(a)


Noo Gocha! Zabiłaś mnie tymi zdjęciami tak dokumentnie, że z jakiejś 100 strony, od której nadrabiałam wątek cofnęłam się do 1... szkoda tracić pierwsze 100 stron TAKIEGO ogrodu! Przy okazji natrafiłam na pierwszą fotkę tej słodkiej białej kuleczki

Cudowny ogród, świetne robisz kompozycje na rabatach!

wracam do czytania początkowych stron
Nooo Kasia! Zarumieniłam się na takie komplementy... zdecydowanie nie zasłużone
A słodka biała kuleczka to faktycznie pieszczoch nad pieszczochy

Uwielbiam słońce jesienią, niestety dzisiaj już pochmurno, zimno i siąpi deszcz...
Zatrzymane w kadrze słoneczne refleksy...
Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa 23:02, 23 paź 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Do góry
MartaKozak napisał(a)
Już ciemno, jutro zrobię lepsze zdjęcia


Super się zapowiada, kawał świetnej roboty!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies