Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród z wilkiem zamkn. 21:46, 22 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Monia81 napisał(a)
U Ciebie też tak dzisiaj tajemniczo mgliście było piękne ujęcia a te puszeczki z rojnikami będziesz chowała na zimę, czy zostaną w ogrodzie??? buziaki

dziękuję Monia
myślę ,że nie będę ich chować .....może ewentualnie schowam do skrzyń warzywnych
po mglistym poranku wyszło trochę zamglone słoneczko ,a ja zamiast sprzątać na ogrodzie -to bawiłam się nowym nabytkiem mam obfocony ogród z każdej strony





Za drzwiami do ogrodu... 21:45, 22 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
anpi napisał(a)
Pod naszymi sosenkami,maślaczki




U mnie tez bylo zatrzesienie maslakow pod sosnami. Jaka to radocha przyjechac na dzialke i isc na grzybobranie potem przynosi sie miednice kozlarzy, maslakow, rydze ostatnio sie pojawily i prawdziwki 3 szt mialam.
Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:43, 22 paź 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4770
Do góry

Ambrowiec




Sylwia, Twój ambrowiec cudny jest!! Moje takie były w ubiegłym roku, teraz są żółciutkie.

"Byłam" z Wami w górach, a teraz wróciłam do ogrodu. Piękna jesień
Ogród z wilkiem zamkn. 21:42, 22 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Magleska napisał(a)

Asia dziękuję

... na mijankę mam posadzone ....co ok 1,20.....też tak masz ? muszę się przyjrzeć dokładniej

-nie wiem czy na wiosnę nie przesunąć limek do przodu .....chociaż one niby większe mają być niż ML ....a u mnie narazie takie niskie -młode


i muszę się u Ciebie przyjrzeć jak posadziłaś te niskie trawki ....bo sam przód w limkowej na wiosnę chcę przerobić ,ale jeszcze nie wiem dokładnie jak
tzn chcę zrobić potrójne rzędy takich samych niskich trawek ,ale nie wiem jak je ładnie ze sobą połączyć -zimą będę planować








Ja miskanty mam leciutko wysunięte do przodu bo tak jak napisałaś hortki będą wyższe. Moje hortki to polar bear, limki rosną od nich większe. Wszystko można co prawda korygować cięciem. Mam limkę już starą i co roku tnę ją bardzo mocno i nie jest wyższa niż 1,20.
Przed pasem hortek i ml u mnie są rozplenice potem rozchodniki a na samym brzegu mam amazon mist pomieszaną z jakimś floksem wiosennym ale nie szydlastym, nie wiem co to za odmiana. U mnie to wielki eksperyment. Myślę czy między rozplenice czegoś jeszcze nie wcisnąć(jeżówki, werbenę) bo powsadzałam ją z dużym marginesem na rozrośnięcie.
Za drzwiami do ogrodu... 21:41, 22 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
anpi napisał(a)
Mirko te kwiatuszki to żeniszki,są jednoroczne ale czasami same się nasiewają.
Mam dwa żywopłoty z jałowców Skyroket,jeden też już ma ze 20 lat,drugi trochę młodszy.Strzyżemy je dość radykalnie jesienią na wysokość i szerokość.Ładnie się potem w ciągu sezonu regenerują.Nie są dodatkowo podlewane,tyle co deszczemCzasem podsypiemy nawozem yara mila lub jakimś do iglaków
Ja tam jestem z nich jak narazie zadowolona)Dają sobie radę na naszej piaszczystej ziemi.

Tu na zdjęciu zaraz po podstrzyżynach, ten starszy.Wiosną będą nowe przyrosty i pięknie pozielenieje oczywiście srebrzysto- niebieską zielenią




Aniu bardzo ladny jalowiec. Widzialam nie dawno. Przejezdzajac jak ktos obcinal jalowce tez przy parkanie bardzo radykalnie jestem ciekawa jak beda wygladac w przyszlym roku.
Ten grzybek fajnie wyada to wierzba?
Ogród z wilkiem zamkn. 21:40, 22 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
anpi napisał(a)
Cudne foteczki,ta kropelkowa biżuteria,mgliste widoczki,ostre zbliżenia.
Piękna jesień u Ciebie,a nowy aparacik świetnie to oddaje.

dziekuję bawię się nim dzisiaj prawie cały dzień




Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 21:39, 22 paź 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
Ja nie pamiętam kiedy tak naprawdę zaintrygowały mnie kosmosy. Chyba u sąsiadki. Były wszędobylskie. Moje pierwsze kwiaty to jeżówki, rutbekie i dalie. Moja mama takie ma, purpurowe. Potem była miłość nagietkowa.

Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 21:38, 22 paź 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12206
Do góry
Malgosik napisał(a)


Róże przecudne

To Pomponella?

tak, to pomponella i tylko jeden bat
Ogród z wilkiem zamkn. 21:37, 22 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
effka napisał(a)
Madziu, zdjęcia rozmyte rewelacyjne, super, że masz nowy aparat. Ja musze mój ogarnąć bo ja na razie kiepsko mi to idzie

dziękuję Ewa cieszę się jak dzieciak .....ale zanim go rozpracuje ,to troche minie na razie się bawię





Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 21:36, 22 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
Jak tu ładnie.
Ogrodowy spektakl trwa ... 21:30, 22 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Objawy suszy mamy podobne. Na polnych ścieżkach, na których zwykle rosła trawa, leży kilkucentymetrowa warstwa glinianego pyłu. Podczas prac polowych unosi się kilkumetrowa warstwa kurzu.
Fajnie masz z tym pojemnikiem na liście.Swoje wsadzę do worków.
Oglądałam dalie pokazywane przez Jasię. Piękną wycieczkę miałaś i nie dziwię się, że omdlewałaś z zachwytu. Bratki i dalie w szczególny sposób na Ciebie działają.


Hahaha no dobrze mnie znasz, na bratki tylko do 8 marca trzeba poczekać choć teraz gdzieś się znajdzie jakiś samosiejek



Ogród z wilkiem zamkn. 21:28, 22 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Piękne ujęcia nie zacytuję bo co drugie bym musiała to z pajęczynką w listek otuloną mistrzowskie

uczę się od najlepszych
astry -chyba od Ciebie albo od Margaretki -nie wiem





Ogrodowy spektakl trwa ... 21:27, 22 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
A na co wplywaja te gwozdzie oprocz rdzewienia i ph, co to daje. Moze tez zaczne wbijac.


To chyba szkoła Bogdzi - robię wszystko żeby zmienić kolor kwiatów - zwykle ludzie chcą mieć niebieskie a nie różowe i to ma działać a ja chcę mieć nie różowe a czerwone bo takie kupiłam i wyczytałam że ph decyduje o kolorze waśnie - powbijałam już rdzewieją a efekt ocenię za rok lub dwa - choć poza gwoździami daję ściółkę z igieł sosnowych co też się może przyczynić

nie chcę takich różowych, chcę żeby były ciemniejsze



Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 21:26, 22 paź 2018

Dołączył: 14 paź 2018
Posty: 12
Do góry
Witam serdecznie
Chciałabym ponowić pytanie o moją rabatkę , czy ktoś mi pomoże?
Czym mogłabym uzupełnić te luki pomiędzy miniaturowymi świerkami , żeby stworzyć jakąś piętrowość wyższą.Czyżby nie było żadnego ratunku ani pomysłu?
Ogród z wilkiem zamkn. 21:25, 22 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Kasia_CS napisał(a)


Ale czaderska ta pajęczyna w listku a zdjęcia z każdym kolejnym lepsze

dziękuję i wybacz ten dzisiejszy nadmiar fotkowy
bawię się jak dziecko





Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 21:20, 22 paź 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Dzisiaj akurat upiekłam chlebek....Maglesi przepis...ale chlebek inpsirowany


Przedziwny Ogród 21:19, 22 paź 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
Magleska napisał(a)
ale jeszcze kolorowo u Ciebie pięknie ,taką jesień uwielbiam
ciekawa jestem nowych ławek -fajnie mieć takiego zdolnego syna .....
mi marzy sie ławeczka w brzozach ....



Madziu, było kolorowo. Teraz już tnę wszystko po kolei. zostaną tylko trawy i hortensje.
Myślę, że przez zimę syn mi je wyspawa.

Trochę wspomnień z poprzedniego miesiąca.....

Ogród z wilkiem zamkn. 21:17, 22 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
SlonecznyOgrod napisał(a)
No nie mów, przeciesz juz robisz rozmyte tła.
Listki, rosa, pajęczyny- pieknie to uchwyciłaś.

dziękuję




Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:15, 22 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
Brzeziniak żółknie


Niektóre zamieszkane

jodełka od ziemi jeszcze nie odrosła
Ptasi gaj 21:15, 22 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
Irga Julianem







Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies