Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 17:32, 21 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
I dzisiejsze

Kulkowisko

A za kulkowcem trzcinnik brachytrychia, który mnie swoją kępą zachwyca

Azalia Jack A Sand z jesiennym ubarwieniem - dopiero zaczyna

Beni kaze zadołowana czeka na pomysł

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 17:30, 21 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Artemis - wciąż mam mieszane uczucia

Kimono

Goethe

Zawilce

Moja działka na Dębowym Lesie 17:29, 21 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry
Widoczki z drugiego pomostu


Moja działka na Dębowym Lesie 17:29, 21 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry
Adela napisał(a)
Kolor borówki cudowny A u mnie zielone, albo opadają bez przebarwienia.
Aniu, czy brunera traci liście na zimę? Czy tak jak żurawka?

U mnie wszystkie na ładny czerowniasto, rudy kolor się przebarwiają.
Liście brunery zdobią aż do mroźnych jesiennych dni.
Później wytrzymują niż hosty. Ale tak jak żurawka to nie.

Dziś zrobiłam sobie spacer na drugą stronę zalewu od strony plaży .
To 1, 5 od mojej działki drogą wokół zalewu.
Ode mnie bliżej są stanowiska wędkarskie.Tam mam 5 minut drugi .
Nie wiem czy wam pokazywałam Dębowy Las od strony plaży..chyba nie albo dawno.

Tam gdzie jest ta kreska ,za tym laskiem jest moja działką.
z drugiej strony mam ten lasek z tylu.










Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 17:29, 21 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
A ja wstawię trochę fotek z początku miesiąca - z dnia kiedy zepsułam plytę główną w kompie, a potem troszkę dzisiejszych

Porównanie wielkości kotków - z lewej widocznie dłuższy Medium boy, z prawej młodziutka Hameln

Po zadołowaniu

Trzmielina jak jeszcze miała listki - dziś już łysa totalnie

Przesadzona wiosną Forever Purple - teraz sobie mieszka "w przechowalniku", czyli w kącie, gdzie rzadko wchodzę, więc nie zadepczę
Miejski azyl 17:26, 21 paź 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
Sima napisał(a)
Nowy dzisiejszy nabytek na rabacie frontowej - piękna ponad 5 metrowa jodła kalifornijska



Już ją uwielbiam i muszę posprzątać


Cudo!!! Śliczna i od razu jakie piękne drzewko na Boże Narodzenie

Pozdrawiam Haniu.
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 17:20, 21 paź 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Do góry
Johanka77 napisał(a)
I inni...


Ja też lubię takie połączenia traw gdzie nie rośnie trawa za trawą i wprowadzone są rośliny o innym pokroju.
Podwórkowa rehabilitacja 17:02, 21 paź 2018


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
bql3 napisał(a)
Dobry pomysł miałaś, pięknie się zagęściło i już o wiele lepiej to miejsce się prezentuje.

pozdrawiam
Jan


Witam serdecznie
Jestem bardzo zadowolona z efektów, świetnie nam się odpoczywa w tym miejscu.
Również pozdrawiam
Znalazłam zdjęcie z czerwca 2018 i tutaj też widać jak się zagęściło.

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek 17:01, 21 paź 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
Zuzka25 napisał(a)
Plan na dziś wykonaliśmy Rabata uporządkowana, wszystkie cebule posadzone, trochę oczyściłam ogród i wyczyściłam 15 tui


Świetnie to już wygląda! Uwielbiam takie uporządkowane rabaty i nie zgadzam się z Waldkiem, że trawa za trawą żle wygląda...
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 16:54, 21 paź 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
a dzis torebka, w ogrodzie nie bylam, choc slonko tak ladnie swieci i robota czeka
Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 16:32, 21 paź 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
I na koniec cudowne,jesienne Karkonosze z zeszłego tygodnia



Podwórkowa rehabilitacja 16:31, 21 paź 2018


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Płotek do malowania i drobnych napraw, tak się zastanawiam czy biały ma być nadal czy może szary ale taki jaśniutki. Chyba opcja nr.2 Jak myślicie?


I to co za płotkiem
Pergolę wymienię na drewnianą jak sobie ją skonstruuję z elementów po płotku z różanki.


Rododendron Azurro w tym roku ma wyjątkowo dużo żółtych liści. Pewnie skonsumował wszystkie składniki odżywcze albo za mało wody. Ziemia nadal prawidłowa (sprawdzałam ph).

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 16:23, 21 paź 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Trochę zmieniłam położenie ławki -


Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 16:20, 21 paź 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
A to widoki z ogrodowego salonu (panorama z fotela)


Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 16:18, 21 paź 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
W drugim ogrodzie kwitnie Variegatus.



I wszystkie inne trawiszcza







Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 16:16, 21 paź 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
I inni...


Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 16:13, 21 paź 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Nie przeszkadza mi sztuczny kamień...


Mam go przecież przy magicznej bramie
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 16:13, 21 paź 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Stipy i śmiałki.
Ten mały NN jest cudny

Podwórkowa rehabilitacja 16:12, 21 paź 2018


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
anka_ napisał(a)
Pospaceroałam Renatko po twoich włościach i znalazłam post jak bardzo zmieniło sie twoje oczko przez te lata. https://www.ogrodowisko.pl/watek/4684-podworkowa-rehabilitacja?page=366 Niesamowita różnica. U mnie nie takie znaczące zmiany, ale jak sobie przypomnę moje pierwsze oczko... Widoczna folia, fontanna na środku... a jak cieszyło...
Mogę cię prosić o fotkę twojej kaskady?

Renatko czy te papryczki to ostre czy słodkie?


Jaką masz odmianę i ile sztuk? I na jakim stanowisku rośnie?


A moja niebieska folia Aż razi po oczach jak się fotki ogląda. A teraz chcę tak poprawić oczko, żeby nawet fragmentu czarnej folii nie było widać.
Kaskada w 2016 jeszcze widoczna

...i dziś to samo miejsce.


Papryczki są ostre a żurawina marki żurawina Rośnie na podwyższonej rabacie, ziemia to glina i torf kwaśny, obok rosną borówki i te mają też pod siebie ziemię. Podlewam je bardzo często. Stanowisko niby południowe ale zacieniają drzewa sąsiada. Więc słońce mają wschodnie i zachodnie.
Ogródkowe perypetie:) 16:11, 21 paź 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
Aguś teraz kiedy pogoda już nie grillowa, koszyczek od Ciebie cieszy mnie w domu.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies