Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Kiedyś będzie tu ogród 20:40, 20 paź 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Toszka napisał(a)
oooo, sadzisz hochlę pomiędzy kamienie?

Nooooo... a nie ładnie wygląda? No dobra... te kamienie to tylko obramówka i hakone w zamierzeniach miała się wylewać... Tyle, że ją w drugą stronę ciągnie.



ryska napisał(a)
Piękne:
-zdjęcia,
-wschody słońca,
-zamaskowana folia w oczku
-widoki.
Mój wodospad a raczej strumyk wpadający do oczka jest na nasypie z ziemi,obłożony kamieniami a formą jest zjeżdżalnia plastikowa duża dla dzieciaków obklejona kamyczkami Taka fantazja ale zdaje egzamin.
Ciekawa jestem Twojej kaskady.

Przy robieniu oczka po raz kolejny przekonałam się, że metraże w ogrodzie (zwłaszcza przy spadku terenu jak u mnie) to idą ww myśl zasady "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Miałam wielki, płaski kamulec i miał stanowić całą podstawę kaskady/wodospadu. Na to stopniowo mniejsze- cała wizja w głowie. Tak pięknie miało być. Po położeniu na miejsce okazało się, że zginął w całości...Nie ma możliwości położyć większych i trzeba improwizować. Tylko czasu brak... Na zimę pewnie zostanie niezrobione... Wprawdzie znalazłam jedną inspirację w necie, ale nie wiem jak się sprawdzi w realu... Jak coś się uda skleić to się pochwalę.
Ogród z wilkiem zamkn. 20:37, 20 paź 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Magleska napisał(a)






Cześć! Jestem

Nie dam rady chyba nadrobić, tylko focisza oglądam. Lubię tu spacerować.

Bardzo mi zaimponował Twój front! Kawał dobrej roboty i dobrego projektu! Bomba!!!
W moim małym ogródeczku - Dorota 20:37, 20 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Aniu dziś są jeszcze ładniejsze, nabierają złotego koloru, nawet las zrobił się piękny i kolorowy, jutro wybiorę się na spacer z aparatem. Jeszcze dwa dni temu las był zielony i to mnie dziwiło, bo jadąc do Kazimierza zachwycałam się całą drogę pięknem tegorocznej jesieni.
Koszmarnie wgrywa się dziś zdjęcia.


To prawda, jak do tej pory jesień jest cudna.
U mnie już lasy mają żółte kolorki.
I twoje trawy też Ja takich nie mam.
Ukojenie 20:25, 20 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Na naszym podworku jest o cztery łapy mniej

Blisko 14 lat radosnie nas witał machaniem ogona...
Prawie nie wiem czy czuje wiekszy smutek z tego odejscia - czy żal, że starość jest taka okropna i ulge, że już sie nie męczy.
Ufam, ze teraz biega po psim niebie...

Moja działka na Dębowym Lesie 20:18, 20 paź 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry


Ale nie tylko one


Mam, ale nie wszystkie kolory.... Twoich kolorów nie mam. Ale jak się zawezme to znajdę... Teraz już jestem pewna
Ogród z rzeźbą 20:17, 20 paź 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Zana napisał(a)
Hortkowa sesja w sporobolusach:







I ta nostalgia... Koffam!
RODOS - trochę inaczej 20:17, 20 paź 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Do góry
A propos wiosny

Mieczyki, dostałam gratis przy zamówieniu czegoś innego w sierpniu. Wsadziłam, żeby bulwy nie zeschły i niespodzianka






Jeszcze tydzień pięknej złotej jesieni i jest szansa, że zakwitną


Pelargonie się nie poddają



Ogród z rzeźbą 20:15, 20 paź 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Zana napisał(a)
A tymczasem wczorajsze jesienne obrazki z mojego ogrodu:










Piękna karmelova ta Twoja jesień.
Jestem pod wrazeniem!
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 20:10, 20 paź 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Do góry
Tworzę nową rabatę. Długość około 4m szerokość 2m. Pośrodku rośnie katalpa i ona musi zostać bo komponuje mi się z resztą ogrodu. Proszę o pomoc w zagospodarowaniu pozostałych roślin. Czy mój plan ma sens?




Tam gdzie pisze, że mam tzn, że mam na innych rabatach i chętnie je przesadzę na nową ale nie muszę. Proszę o pomoc.
Moja działka na Dębowym Lesie 20:08, 20 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry

Dzisiaj jeszcze kilka miekxczyczkow wykopałam, ktore wcześniej gdzieś minęłam.
Wykopałam canny.Idzie zimno.A na przyszły weekend mam szkołę to tyle czasu wolego już nie będę miała.
Z donic wiszących i kosza usunęłam niektóre jednoroczne .


Zbrabiłam trochę opadłych liści, spaliłam gałązki m i badylki

Wykopałam buraczki.Zebrałam jeszcze troszkę papryczek ostrych i już usunęłam krzaczki.


Aby w warzywniku było m czyściej.zostały jeszcze selery i pory i rzodkiewka i koperek
Posadziłam tulipanki jeszcze dokupione i szachownice.
Posadziłam kilka róż, które wczoraj przyszły


W moim małym ogródeczku - Dorota 20:05, 20 paź 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Piękne zdjęcia z jesiennego ogrodu i malownicze z wypraw Wybrałaś się do Wąwozu Królowej Jadwigi. Pięknie, prawda?
Śliczny avatarek
Ewo wstyd mi, ze dopiero teraz wybrałam się do sandomierskiego wąwozu, ale sama powiedz czy on jest słabszy od kazimierzowskiego - nie sądzę. W obu byłam w ciągu jednego tygodnia, więc mam świeże porównanie.
Przedziwny Ogród 20:04, 20 paź 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
anabuko1 napisał(a)
Agatko, ja bardzo lubię zaglądać do twojego ogrodu. takiego ladnie uporządkowanego.
Bogatego w rośliny i dekoracje bardzo oryginalne.
Do tego pięknie zestawione rośliny na rabatach.
Śliczna ta twoja jesień


Zaglądaj Kochana zaglądaj Ja jestem z tych co lubią misz masz w ogrodzie. Moc gatunków i kolorów. Dekoracje robione przez syna dodają wg mnie smaczku. Teraz obiecał mi ławki i krzesła
Pozdrawiam gorąco

Dla Ciebie niesamowicie pachnąca różyczka

To tu- to tam- łopatkę mam ! 20:01, 20 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
jolanka napisał(a)
Ale piękne zdjęcia zrobiłaś. Odpoczywam w Twoim ogrodzie.
Mam u siebie sporo choin i te, które rosną przy ogrodzeniu tnę wiosną. Jak czytam Waszą rozmowę to chyba muszę mocniej chociaż lubię tę delikatność gałązek. Ja na choiny mówię: moje panienki


Bo one zasługują na to miano. Są nad wyraz wdzięczne i delikatne, zwiewne.

Mam teraz dylemat jak ją ciachnąć. ma ze 4 m wzrostu.

Dojrzałam do likwidacji świerka kłującego. Wsadzony jako realizacja atawistycznej potrzeby posiadania symbolu drzewka bożonarodzeniowego. Od roku wczytuję się w to, co pisze Toszka na jego temat (aktualnie u Brzozowej Agatki). Górę prawdopodobnie zetniemy przed świętami, a karczowanie to już później. Dosadzę świerka serbskiego do dwóch, które już tam rosną.
Troszkę łyso będzie ...na początku.


Ogród z rzeźbą 19:58, 20 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Zana napisał(a)

Za to pęd zwiadowczy pięcioklapowego na ruderze rokuje obiecująco na przyszłość, chociaż wcale nie ma słońca, ani troszkę:




Ale jak pięknie otynkowana ta rudera

Ładnie się ścielą hakonki... I cudownie kwitnie hibiskus
Osiedlowy ogródek 19:55, 20 paź 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Bazylia przyniesiona do domu, malutka odnóżka przywieziona z Grecji, urosła w taki krzaczor pozostałe trzy się suszą

W moim małym ogródeczku - Dorota 19:54, 20 paź 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
anabuko1 napisał(a)
Te wielkie słoneczne trawy robią niesamowite wrażenie
Aniu dziś są jeszcze ładniejsze, nabierają złotego koloru, nawet las zrobił się piękny i kolorowy, jutro wybiorę się na spacer z aparatem. Jeszcze dwa dni temu las był zielony i to mnie dziwiło, bo jadąc do Kazimierza zachwycałam się całą drogę pięknem tegorocznej jesieni.
Koszmarnie wgrywa się dziś zdjęcia.

Tam, gdzie jeże mówią dobranoc. 19:52, 20 paź 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Do góry
To fajnie, że humor dopisuje. Śmiech to zdrowie i bądźmy pogodni duchem.
Co do miksturek to żadnej jeszcze nie wymyśliłem, a te o których piszę stosuje się od dawna w ogrodach europejskich i nie tylko. Wyciąg z kompostu ANHK bardzo sobie cenią w Nowej Zelandii i w Kanadzie. Tam już nie tylko ogrodnicy amatorzy robią opryski roślin wyciągiem z kompostu ale również i profesjonaliści.
Ci którzy na forum nie byli do końca przekonani do ANHK, w tej chwili sami kupują Lepinox i przecierają oczy ze zdumienia, że po ich bukszpanach już nic nie łazi i nie zżera liści.

W cieniu - zacieniona 19:50, 20 paź 2018


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Trawki
Nieśmiałe pierwsze kroki 19:49, 20 paź 2018


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Do góry
Jesień u mnie:





Dwa ogrody 19:48, 20 paź 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Gosiu, siedmiolatka rosła w skrzyni, którą likwiduję. Przesadzam ją do tej, co zostaje chwilowo na zimę, bo w rabatki sadzić nie chcę
Masz rację, że w starym ogrodzie są bajkowe widoki. Wiele bym dała za to, by móc przenieść te drzewa Co jest oczywiście niemożliwe.
Ostrokrzew sięga piętra


a w ub. tygodniu posadziłam przy wejściu chryzantemy oczo..bitne
w tych donicach rosły pelargonie i ewidentnie coś je podżerało przez cały sezon, już patrzeć na nie nie mogłam a w ubiegłym roku białe pelargonie w tych samych donicach kwitły pięknie do grudnia, wyjmowałam je, jak dekoracje świąteczne zakładałam

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies