Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

mest 09:48, 05 paź 2018

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
Pani Danuto nie mam siatki na tym trawniku. Poprzycinałem kanty i ziemia w tych miejscach jest bardziej miękka. Co chwilę pojawiają sie nowe ślady po ubiciu ziemi.

Kret już złapany myślałem, że to będzie jakaś nornica.
miku77 09:18, 04 lis 2018

Dołączył: 03 lis 2018
Posty: 2


Cześć Witku,

mamy kłopot z nowo wysianym trawnikiem, trawka pięknie wzeszła, zielona, ma z 8 tygodni, od 2-3 tygodni zaczeła sie robic żółta plackami, mamy 2 identyczne trawniki wysiane w podobnym czasie, ten drugi jest ciągle ok, ale w pierwszym te żółte przebarwienia zaczynaja martwić. Nie ma chyba sensu nawozic przed zimą ??
Mariusz Mikołajczak
Gardenarium 12:52, 04 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skosić, zgrabić liście, poczekać z nawożeniem do wiosny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
eVka 14:28, 04 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Mam podobnie u siebie i też nie mam pojęcia co jest przyczyną, może nawóz jesienny krzywo wysialam, zobaczę co będzie wiosną po wertykulacji i dosiewkach.
____________________
Gardenarium 14:31, 04 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nierównomierna żyzność gleby, tam gdzie ciemne plamy - więcej składników pokarmowych. Albo ziemia taka urozmaicona, albo nawóz źle posiany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
eVka 14:45, 04 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Gardenarium napisał(a)
Nierównomierna żyzność gleby, tam gdzie ciemne plamy - więcej składników pokarmowych. Albo ziemia taka urozmaicona, albo nawóz źle posiany.

Możliwe, pewnie raczej to drugie, bo zupełnie mi nawożenie ręczne nie wychodzi...
____________________
miku77 16:26, 04 lis 2018

Dołączył: 03 lis 2018
Posty: 2
To raczej nie nawóz Danusiu, zasilenie było równomierne, piękna świeża zielona trawka marnieje, na drugim trawniku, też zaczynają się żółte plamy, a może to jakiś grzyb z tej wilgoci, której ostatnio nie brakuje ?
Gardenarium 17:06, 04 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, to nie grzyb. Wygląda na to, co napisałam.
Tu gdzie bardziej zielono, było więcej nawozu, albo ziemia z innego powodu jest żyźniejsza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dojlidy 18:17, 05 lis 2018


Dołączył: 14 cze 2018
Posty: 26
Spokojnie, zaczekaj do wiosny. Mam podobnie


miku77 napisał(a)


Cześć Witku,

mamy kłopot z nowo wysianym trawnikiem, trawka pięknie wzeszła, zielona, ma z 8 tygodni, od 2-3 tygodni zaczeła sie robic żółta plackami, mamy 2 identyczne trawniki wysiane w podobnym czasie, ten drugi jest ciągle ok, ale w pierwszym te żółte przebarwienia zaczynaja martwić. Nie ma chyba sensu nawozic przed zimą ??
Mariusz Mikołajczak
waldek727 00:26, 06 lis 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
dojlidy napisał(a)
Spokojnie, zaczekaj do wiosny. Mam podobnie

Od wiosny trawnik bedzie wygladal tak samo.
Potwierdzam to co napisała Danusia, że gleba różni się na powierzchni trawnika swoją strukturą i ma różną żyzność.
Ja nie wyluczałbym nawet żerowania pędraków.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies