Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ptasi gaj 12:07, 19 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)




Mam Ashley pierwszy rok od właściwie czerwca. Kupowałam w pobliskiej szkółce bardzo dorodna. Zasadziłem na stałe miejsce i ruszyła.
Ma bardzo ładne kwiaty, u mnie nie choruje, jeszcze kwitnie na pędzie ma tyle kwiatów jak widzisz poniżej
Jestem zadowolona możesz kupowac.



Elu piękna róża. Taki zbity kwiat. W całości i pięknie i elegacko i tak dużo tego pięknego kwiatu ma .
Ciekawa ta róża.
Kiedyś będzie tu ogród 11:53, 19 paź 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
inka74 napisał(a)
Do Żelazowej to teraz z synem chyba pojadę. eM może się skusi na wycieczkę

Iwonko napewno pięknie jest teraz jesienią, ma się co przebarwiać. Polecam gorąco i czekam na fotki.

makadamia napisał(a)
Pod kuchennym oknem mam podjazd. Raczej nie bardzo
Cudne zdjęcia
No wiesz Asiu, jak się chce.... Ja dokonałam aneksji pokoju córy. Zrobiliśmy podmiankę.

Zana napisał(a)
Anuś, prześliczne zdjęcia wschodu słońca, a na widoku z innego okna też się na dłużej zatrzymałam.
Pokazywałaś strzępka? Bo jakoś nie kojarzę.

Dziękuję. Nad widokiem z innego okna intensywnie pracuję. Strzępek na str 392. Jak zacznie się przebarwiać pokażę.

mirkaka napisał(a)
Aniu, pochodziłam trochę po Twoich włościach dzisiaj i zobaczyłam staw wspaniały
Też bym chciała mieć ale zawsze bałam się że to będzie wylęgarnia komarów, a poza tym bałam się tej roboty przy jego sprzątaniu, odmulaniu itp

Mikro staw ze względu na baaardzo niski poziom wody pozostawia wiele do życzenia. Ale jeśli oczko ci chodziło to rzeczywiście -ono mimo niedokończenia 'jakoś' wygląda i cieszy. Nigdy nie zauważyłam spotęgowanej ilości komarów (wcześniej miałam mniejsze oczko), żabki i inni mieszkańcy wody robią swoje. Pracy wymaga, ale jak cieszy.



Ogródkowe perypetie:) 11:38, 19 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry
Doszły dziś 3 z zamówionych róż. Po ubiegłorocznych zakupach, choć zwrócili mi pieniądze, róże nie przeżyły. Dlatego zamówiłam w innym miejscu i jestem zadowolona. Takie ładne sadzonki
Osiedlowy ogródek 11:35, 19 paź 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Anitka napisał(a)
Może po łuku ścieżkę tylko do placyku ( żółty kolor). Placyk dosunąć do drzewa, ale ja bym go ze względów układania płyt nie wtapiała w placyk. Beżowe plamy to rabaty, zielone trawnik. Można też te linie rabat łączące placyk z trawnikiem w kształcie kola poprowadzić linami falistymi.


Anitko dziękuję
zobaczymy co eM powie na takie zjedzenie trawnika, rabaty przy wejściu i za drzewem mocno się powiększą.

Toszka,a z czego byś ten placyk zrobiła?
Te koła dziewczyny mi kiedyś podsunęły,mi się spodobały tylko jakoś ciężko je tu ładnie umieścić.
Widzisz tu coś innego?
Ogród zapracowanej mamuśki 11:18, 19 paź 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Do góry
W takim razie idę dosadzić cisy
A tawułkę/tawułę mam taką (kwitnie na różowo, listki ma limonkowe)

Osiedlowy ogródek 10:48, 19 paź 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Może po łuku ścieżkę tylko do placyku ( żółty kolor). Placyk dosunąć do drzewa, ale ja bym go ze względów układania płyt nie wtapiała w placyk. Beżowe plamy to rabaty, zielone trawnik. Można też te linie rabat łączące placyk z trawnikiem w kształcie kola poprowadzić linami falistymi.
Moje miejsce na ziemi -początek 10:38, 19 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2927
Do góry
Powoli dojrzewam czego tak naprawdę chce...bo do tej pory to chciałam wszystko...ale wychodzi nieład.Teraz widzię kiedy stoi dom sąsiada i są nasze piwnice że jest potrzeba osłonięcia sięTak mi się podoba plus to co pisałaś
Ogród zapracowanej mamuśki 10:36, 19 paź 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Do góry
Dzięki Toszko. W takim razie zamówię drzewka i zasadzę jesienią

Wzięłam się za sadzenie cisa (co 120 cm), trochę czasu minie zanim zrobi się z niego niski żywopłot.
Teraz mam dylemat czy powsadzać jakieś wypełniacze zanim będzie żywopłotem???
Czy może co 80 cm go posadzić ???
Ogród Muszelki 10:31, 19 paź 2018


Dołączył: 01 gru 2016
Posty: 872
Do góry
Muszelka napisał(a)



Co ty robisz że masz takie piękne żurawki ????
Moje miejsce na ziemi -początek 10:22, 19 paź 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
pozwolę sobie wkleić fotki z ogrodu

ML


i na zmianę od lewej Ml - zebrinus - ML - adagio
Ogród Małej Mi 2017 10:20, 19 paź 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry


Co usłyszałam od moich panów jak próbowali to wyjać z osobówki nie zacytuję... stwierdzili kto to wcisnął to niech wydrze... a miało być tak pięknie...
Pierwszy wyższy ode mnie plus bryła korzeniowa.

Aż boje sie prosic o pomoc w posadzeniu... a taczki mi zarąbali do roboty...
Typografia ogrodu 10:17, 19 paź 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
nawigatorka napisał(a)


Uwielbiam te łany trzcinnikowe! Pięknie jest

Jak dla mnie to kwiatostan tego niby Gracka nie jest podobny do prawdziwego Gracilimusa...
Połowa działki - czyli mam powoli dość 10:17, 19 paź 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry




Piękna jesień.
Ogród do odnowy 09:59, 19 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
strzępiastokory




anafalis




augusta luise



śliwa wiśniowa 'Hessei'




Ogród do odnowy 09:55, 19 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
zawitka napisał(a)
Sliczne te różności .Kuruj się musisz mieć ciepło


Staram się
dla Ciebie







Tajemniczy Ogród 09:52, 19 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry

Słuchajcie, wpadłam na taki dziki pomysł, patrząc od końca fotki (musicie wysilić wyobraźnię). A gdyby tak zostawić te dwie na końcu wiśnie, potem uzupełnić szpaler choin na przeciw okna (mogłabym je poprowadzić na taką wysokość, żeby nie zasłaniały słońca, a zasłaniały dom i ciąć wąsko - oglądałam gdzieś, że można), potem znowu byłyby dwie śliwy, potem krótszy szpalerek choin do klona. Może wyżebrałabym kawałek trawy od M. i coś by się dało pod nimi posadzić... Jakieś trawki... Ja k myślicie?
Zostawiłabym tu tylko jeszcze te hortki bo mi pasują do drzewek.
Osiedlowy ogródek 09:39, 19 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Do góry
Myślę, że nie ma co tak bardzo na siłę robić ostrej granicy koła. Można to koło wsunąć w rabatę i jesli już bardzo chcesz zachować jego kształt to linię łuku w rabacie mogą podkreślić jednorodne rośliny posadzone niby kreską namalowane.
Okrągły placyk umiejscowiony centralnie wygląda nienaturalnie, wymuszenie
Kokesz napisał(a)




Myślę, że powyższe koło może zawrzeć drzewo, albo pień drzewa może być umiejscowiony na linii okręgu.
Wsunięcie placyku w rabaty nie zaburzy jego kształtu nawet jeśli tylko fragment łuku będzie podkreślony. Wyjdzie naturalny efekt.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 09:34, 19 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)





No właśnie, gdybym miała Twój dar, to bym sadziła właśnie tak jak Ty - plamami. A że tego daru Pan Bóg poskąpił, to muszę iść w rządki... Czego przykładem jest moja nieszczęsna południowa rabata... Cześć Haniu, przyszłam na kawkę
Podmiejski ogródek 09:21, 19 paź 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Żeby choć pozory zgodności z tematyką forum zachować, przedstawiam nowego mieszkańca domu:


Mój pierwszy kwiatek doniczkowy w życiu
Ktoś wie c oto jest i jak należy o niego dbać?

(doniczka idzie do wymiany rzecz jasna)
'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny 09:20, 19 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry
Karolina,

nie ma obawy bo palenisko posiada specjalną przykrywę z siatki -przyjrzyj się tym fotkom





a na tej jest bez gdy kiełbaski się piecze;


kolejne fotki wrzucę niebawem a dziś już uciekam....

pozdrawiam
Jan
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies