Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 07:52, 18 paź 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Anitka napisał(a)
I takie mamy wykopaliska archeologiczne teraz


Teraz tylko coś z tych klocków trzeba poskładać

Koryto musi poczekać na większe moce przerobowe,żeby zawędrować na swoja półeczkę


Ciekawe gdzie będą miały swoje miejsce? Fajne
Co to za płyty? Te na ziemi. Kamienne? Betonowe?
Szukam czegoś na okrągły placyk pod drzewem.
Ogródek pachnący różami i lawendą...w budowie 07:35, 18 paź 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
A kanna postanowiła zakwitnąć po raz trzeci
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 07:06, 18 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 07:05, 18 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 07:05, 18 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 07:04, 18 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 07:03, 18 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 07:03, 18 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Ukojenie 07:02, 18 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Z ciemnosci o poranku


Lubie ta hortensje za liscie

Z ogrodkowych wiesci:
-nic nie robie bo nie ma kiedy - wracam to ziimno i ciemno...
-reka boli - smaruje mascia i usztywniam nadgarstek...
-w sobote mamy plany uniemozliwiajace grzebanie w ogrodku.
...ale mysle o wiosnie i kupilam torfowe doniczki do wysiewow
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 07:02, 18 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Fotki sprzed tygodnia
pochwalę się w tym tygodniu zrobiłam moją drugą pracę ogrodową poza domem
odświeżyłam rabaty przy tarasie gdzie rosły same lawendy
dosadziłam kilka rodzajów traw i uwaga 500 czosnków główkowatych, 100 krokusów, i 310 tulipanów , na rabatach były tony żwiru które trzeba było zdjąć a potem wsypać z powrotem . Miałam znajomą do pomocy, ale mięśnie będą nas chyba z tydzień bolały - ale satysfakcja ze zrobienia takiej roboty w 3 dni jest mega

dziś cyknę jakieś fotki

a póki co moje

Tam, gdzie jeże mówią dobranoc. 07:00, 18 paź 2018


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Do góry
waldek727 napisał(a)
Wczesna jesień...


Czy to jest Helictotrichon sempervirens?
Czy liście Twojej Balleriny faktycznie przebarwiły się tak mocno w odcienie pomarańczu i różu, czy to tylko efekt słońca?
Nawożenie, zasilanie trawnika 06:41, 18 paź 2018


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Do góry
bakers napisał(a)
Witam ponownie.
Mam już wyniki badania gleby i zalecenia nawozowe. Jednak nadal potrzebuję porady . Co robić? Szczególnie z tak wysokim ph. Przecież na takiej glebie trawniki nie rosną. Czy muszę nawieźć kwaśnej ziemi, czy da się zmniejszyć ph za pomocą odpowiednich nawozów? Bardzo proszę o pomoc i doradztwo. Wyniki na załączonym zdjęciu.

W zaleceniach wygląda, że siarczan potasu będzie obniżał ph twojego trawnika. Nie da się tego zrobić w miesiąc, więc musisz się uzbroić w cierpliwość i od wiosny systematycznie działać w tym kierunku. Oczywiście możesz również zmieszać swoją ziemię z kwaśnym torfem i założyć trawnik od nowa. Szybciej uzyskasz odpowiednią kwasowość gleby, ale będzie znów trochę roboty. Jeżeli masz jakieś pytania czy wątpliwości odnośnie zaleceń z badania gleby, skonsultuj je z wykonawcą - nieraz można trafić w Stacji Chemiczno - Rolniczej na bardzo pomocną osobę.
Moja działka na Dębowym Lesie 23:42, 17 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24711
Do góry
basia3012 napisał(a)
Zdjęcia z Chełmna piękne. To bardzo chyba ładne miasto.
Szkoda, że jak dzieci studiowały w Lublinie to nie zwiedziłam tamtych stron. Tyle lat miałam okazję.
Zdjęcia z restauracji też klimatyczne, ładne.
A jakie ładne dekoracje zrobiłaś Aniu. Bardzo zdolna z Ciebie dziewczyna. Gratuluję.
Pozdrawiam .

Basiu, ja jestem z Chełma, nie z Chełmna.Taki też jest wiem.Ale daleko ode mnie.
To takie nieduże 70-80 tys. miasto.Przyzwyczaiłam się .
Lublin jest dużo większy i dużo piękniejszą starówkę mam i zamek.A my po zamku nawet porządnych ruin nie mamy.
W tej restauracji odbyło się nasze pierwsze spotkanie z dziewczynami w realu z Chełma i Zamościa .
Bardzo fajny tam jest klimat i prawie wszystko na biało.
Pięknie tam jest.
To takie nasze wspominkowe miejsce.
Dziękuję ci..Ale brak mi czasu na wszystko co jest w głowie, co chciałabym jeszcze w ogrodzie.Także i z dekoracji.
Ale dziękuję za dobre , sympatyczne sło0wa.
Pozdrawiam i buziaczki przesyłam
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 23:40, 17 paź 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry



Moja glebo terapia 23:39, 17 paź 2018


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Do góry







Mój azyl na wichrowym wzgórzu 23:37, 17 paź 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Magnolia jeszcze zieloniutka.


Pszczelarnia 23:35, 17 paź 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Jesień ta przepycha się pomiędzy daliami przy warzywniku a rabatami bylinowo-trawiastymi.

Moje połączenia kolorystyczne (pierwszy etap wtajemniczenia, kolejny to połączenia siły wzrostu, a jeszcze kolejny to łączenie z innymi jednorocznymi kwiatami).

A to połączenie dobrane i wzrostem, i kolorem (Crazy Love i Th. Edison)



Zestawienie mam takie same pierwszy 'Tomas E.' i podsadzony 'Crazy Love'
Cienie końcówek Crazy to kolor wycięty z Tomasa.

Całe lato wpatrywałam się w kolory i łączenie ich z wysokością.
Ewa, czekam na inne kompozycje.











Mój azyl na wichrowym wzgórzu 23:35, 17 paź 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry


Mój azyl na wichrowym wzgórzu 23:33, 17 paź 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Tulipanowiec załapał się na sesje fotograficzną - nowy kolorek trzeba uwiecznić.


Moja działka na Dębowym Lesie 23:33, 17 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24711
Do góry
AgataM napisał(a)
Cudowną masz jesień... Chryzantemy pięknie wkomponowały się w resztę ogrodu.
Bardzo podoba mi się mieszanka marcinkowa
Aniu, jestem częstym gościem Twojego ogrodu, ale nie zawsze mam czas na wpisy. Najczęściej piszę i robię zdjęcia komórką.Pozdrawiam Cię mocno i dziękuję za odwiedziny

Agatko, ostatnie dni jesieni są przepiękne.
Ponoć ma się popsuć ta pogoda.Szkoda, bo ciepło, pięknie.Może tylko trochę sucho.
To cieszę się się ,że zaglądasz do mnie.Bo i ja do ciebie jak tylko mogę to zaglądam.
I zapraszam w dalszym ciągu
Marcinkow chyba mam 4, nie 5 odmian.
Ten niższy różowy zawsze później rozkwita

Ten wysoki rzadko kwiaty na łodyżce.Za nim wyższy rożowy
Ten niebieski niższy. i jeszcze biały nieduży jeszcze mam.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies