Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

...uDany ogród 21:34, 30 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Trzymam kciuki za powodzenie całej imprezy z budowąI podziwiam cudne widoki


Sylwuś dziękuję kochana
Ja podziwiam Wasze!!

W moim małym ogródeczku - Dorota 21:34, 30 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
anabuko1 napisał(a)
Dorotko,ty wiesz,że u ciebie to zawsze mi się podoba i rośliny i dekoracje!
Przepięknie.Już całą ptasią rodzinkę widzę masz
Domki suuper.
Róże piękne, zdrowe, ukwiecone.A moje sapek, pojedynczo tylko kwitną
Te rojniki suuper wyglądają .A jak na zimę zostaną w tych donicach ??
Hortensje czarują.Ostnice tak ?Imponujące
Bardzo się cieszę, że Ci się u mnie podoba. Kilka róż jest w miarę zdrowe ale kilkadziesiąt to istna porażka, nie powtórzyły kwitnienia chociaż nawóz dostały po kwitnieniu, gąsieniczki podziurawiły liście, reszta ogołocona całkowicie z liści. Nie ma lekko, takich nie pokazuję, bo to porażka ogrodnika.
Te rojniki poniżej muszę zabierać do domu, one nie zimują, ale jak mają dobre warunki potrafią urosnąć takie duże jak talerz obiadowy.
Domki mi wywracał byle podmuch wiatru, więc puki czegoś nie wymyślę będą stały pod ścianą. Reszta rojników zimuje w donicach w ogródku.

Kwiaty we włosach 21:33, 30 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
Agato dziękuję w imieniu swoim i moich sióstr.
Bogusiu u nas dziś padało, jutro trochę chłodniej ale we wrześniu znowu zapowiadają upały.Masz rację cieszmy się z pogody póki jest.
Greg dziękuję za wierszyk w imieniu mojej Rosanny.Byłam u Ciebie czytałam i podziwiałam.
Renatko dzięki za wizytę , wpadaj kiedy tylko masz ochotę, posiedzimy w altanie.
Daria napisałam Ci na pw. Przetaczników nie kupowałam w tym roku, mam kilka swoich sadzonek, na wiosnę muszę je uporządkować.Zawilce i budleje przekwitają a trawy rządzą, w tym roku udały mi się, sadziłam je 1 rok, 2 lata temu, zależy która i znowu w tym roku kilka dokupiłam.
Paulina u Ciebie też jest kolorowo i bajecznie, lubię tam wpadać.

No to tyle kochani, teraz kilka obrazków, robione innym aparatem, lustrzankę dałam córce na wyjazd w góry.

Greg, Daria i inni którzy myślą o przetacznikach
to ten siwy, o którym Wam pisałam, teraz nie kwitnie ale mam nadzieję ,że pokażą się kwiatki.

...uDany ogród 21:31, 30 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
sierotka napisał(a)
Acha rozumiem taki myk
Danusiu buduj taki domek jak koleżanka pokazała wyżej ,cudo po prostu



Budowę i tak zacznę dopiero na wiosnę to chyba warto spróbować...
Przedziwny Ogród 21:30, 30 sie 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
Aniaaa napisał(a)
Witaj Agatko


Trafiłam do Ciebie poprzez Dorotkę (Twoją Bratową).
Wspominała,że również łączy Was pasja ogrodnicza jak nas trzy Siostry.
Fajne takie rodzinne ogrodniczkowanie
Dziś pospacerowałam po Przedziwnym Ogrodzie.
No i oniemiałam...przecudny dojrzały ogród.
Ozdoby a takich to do tej pory nie widziałam to prawdziwe dzieła.Pogratulować Syna,że taki zdolny i Mamie upiększa rabaty
Ogród kipi kwieciem o każdej porze roku.U Dorotki tak samo.Kolorowo,energetycznie.Bardzo mi się podoba.
Wy macie chyba wszystkie kwiaty jakie są dostępne.Wyobrażam sobie ile tam u Was motyli,pszczół,trzmieli.No i zapach,na pewno rozsiewa się dookoła

Serdeczności zostawiam


Witaj Aniu Bardzo dziękuję za tyle ciepłych słów.
Z Dorotką nie tylko łączy mnie ogród i zamiłowanie do jego tworzenia i doskonalenia. Zaczęło się od robótek na drutach. swetry dziergałyśmy jak szalone... jednolite, z wzorami, kolorowe, z ażurem.... ze spódnicą... Teraz jeszcze mamy pasje dekoratorskie ( już je przygotowujemy jesienny wystrój)
Cieszę się,że przypadły Ci do gustu prace mojego syna...
Kwiatów mam w ogrodzie dość dużo. Bardzo lubię mocne kolory, lepiej się
wyróżniają wśród krzewów i drzew. Ja nie mam wszystkich kwiatów ale Dorotka chyba ma. Zresztą czego Ona Tam nie ma....Prawdziwa Ogrodowa Szkatułka
Na brak owadów nie narzekamCzasami jest naprawdę głośno
Pozdrawiam serdecznie

Mokradło... i mój ogród 21:29, 30 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
MalgosiaW napisał(a)
Skoro jestem przy różach

P

I po zmianach - ulubienica Baronesse:



czy to jest jedna róża Baronesse?!!

Aspirynka u Janki ma prawie 160cm szerokości na rabacie.. gdzie ja wcisnę tego potwora ?
Moja ostoja 21:28, 30 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
Trawnik zestepowiał:



Tak tylko pokazuję co ładne i brzydkie w ogrodzie

Najważniejsze, że wnuczki stęskniły się za dziadkami i spędzamy ze sobą dużo czasu

Dziś kosiłam trawnik, jutro plewię. Szczawików multum
...uDany ogród 21:24, 30 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Muszelka napisał(a)
Baaaaardzo dziękuję za śliczną różyczkę


Proszę bardzo


to też rózowe



Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 21:21, 30 sie 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
Katkak napisał(a)
Ania koniecznue trzeba chwytać te ostatnie letnie dni, brawo dziewczyny.


Łapiemy, łapiemy W weekend montujemy nową barierkę przy tarasie. Zastąpi poprzednie drewniane donice. Oczywiście donice zmieniły swoje przeznaczenie. E-m zrobił taki ala koziołek- stojak na zioła. Rzecz wykorzystana zostanie w nowym sezonie.

Pegassus.

...uDany ogród 21:21, 30 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
sierotka napisał(a)
Danusiu a kto zgłasza ogrody ?pierwsze słyszę .
Dopisuje jeszcze jak tak będziesz zgłaszać to oni naprawdę będą robić sobie jaja przepraszam za zwrot eh wiesz ja byłam nadgorliwa i poszłam do starostwa zgłosić donmek belgijski na mojej działce i niepotrzebnie bo przepis wyraźnie mówi ze nie trzeba.Sami byli w szoku ze "łazę " i zawracam d....Teraz wolę pytać ludzi co znają przepisy w danej kwestii i nie zgłaszam nic ale przestrzegam danego przepisu.
Złośliwość nieraz urzędasa graniczy z chorobą .



Jak ogród zimowy ma 35 to jest wymóg. Ja mam dość specyficzne sąsiedztwo... już nic bez zezwolenia. Nawet po ścięciu śliwki miałam kontrolę …

Też pytam i dlatego zgłaszam


W moim małym ogródeczku - Dorota 21:20, 30 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Anitka napisał(a)
U ciebie jak zwykle pięknie i kolorowo. W ogrodzie nie widać objawów jesieni. Mnóstwo kwiecia przeróżnego. Rojnikami się zachwycam. Zostawiasz je w tych donicach na zimę czy gdzieś chowasz?
Domki serce moje skradły. I bukiecie. W sumie to szkoda wymienić, wszystko masz śliczne. Ciekawe nad czym teraz pracujesz ?
Ostatnio zrobiłam nowe bukiety ze sztucznych kwiatów, a poza tym zabrałam się za robienie zaplanowanych już dawno lampionów. Czy mi się uda? Zobaczymy.

Oj co raz więcej objawów jesieni, a susza okropna. Dziś przycięłam i przesadziłam dwie moje najstarsze hortensje. Mój piach suchy aż się kurzyło.
Te największe rojniki takie trochę szarobłękitne trzeba przechować w domu. Mam je już z 7 lat i co roku wiosną mówię sobie, że przechowywałam je ostatni raz, a przed mrozami znów wnoszę je do domu.Reszta zimuje w donicach w ogródku.
Za miłe słowa ślicznie dziękuję.


Moja działka na Dębowym Lesie 21:20, 30 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Aniu Miśki posadź tak, żeby się miały o co wesprzeć bo po deszczu lubią głowę złożyć...przynajmniej u mnie, ale czytam, że u innych też.
Śliczne okazy i wstążeczka jak najbardziej na miejscu

Hortki posadzone przy furtce po dwóch stronach.Bo w tą porę, to jakoś mi tam ciut za pusto.
Niestety podpory z innych roślin nie mają .Najwyżej trzeba im bedzie jakieś podpory zrobić ??
To prawda , cudne okazy.Jutro chyba pokaże z cm, jak wielkie mają kwiaty.Cudne
ciągle do nich i z nich się cieszę
Już sąsiadka pytała się co to ?
A kokardek jeszcze nie zdjęłam im.A tak jakoś ładniej.Niech zostaną

Hibiskus bagienny ciągle sobie kwitnie

Jeżówka Green Jewel

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 21:20, 30 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry

A tu w nieco gorszym wydaniu, jak kwiaty tracą na urodzie
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 21:20, 30 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
No to zapowiadana Pashmina






Moja ostoja 21:17, 30 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
Żółknie choina kanadyjska


Słońce spaliło liście azalii


Liscie surmii porażone mączniakiem opadają

Kalina watanabe ubrała się w jesienne szaty



Bukszpany złapały ćmę bukszpanową i nie wiem, czy wiązać z nimi jakąś nadzieję na przyszłość.
Ogród do odnowy 21:16, 30 sie 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Pachnotka, jak widać ma zmienne liście, część karbowane inne gładkie. Niektóre opalizują na zielono. Bardzo mi się podoba choć zdecydowanie rośnie w złym miejscu




Haniu pytanie do Ciebie. Czy swoją uszczykiwałaś? Porosły mi prawdziwe potwory. Zatłukły budleje a i tak nie widać by chciały zakwitnąć. Czy nasionka zbierałaś ze swoich roślin?


Gosia! u mnie rośnie też wysoka, uszczykiwałam wcześniej kilka razy potem już nie. w tym roku mam w środku rabaty to źle się prezentuje.

Nasionka kupowałam, nie udało mi się zebrać w ubiegłym roku i w tym pewnie tez nie zbiorę.

Jedną widzę inną i to pewnie nie pachnotka, kiedyś dawno miałam takie w donicach i ciągle uszczykiwałam, ale nazwy tez nie znam.
Pewnie przykleiło się jedno nasionko i wyrosło, u mnie wszystkie jednakowe pachnotki.
Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 21:14, 30 sie 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
gobasia napisał(a)


ładna jest ta róża..łapcie promienie słoneczne toć to samo zdrowie


W moim organizmie witaminy D potrzeba wielka. W zeszłym sezonie zimowym targało mną okrutnie. Dzisiejsza pogoda stała się okazją do kolejnej sesji.

Szałwie



...uDany ogród 21:14, 30 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Muszelka napisał(a)
Ciasny, ale własny! Nad stawem!
Ufam, że tak się stanie

Uściski!


Na stare lata idealny, a teraz i tak Mamy nie zostawię. Jednak na weekendy i wakacje będzie super


...uDany ogród 21:11, 30 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
sierotka napisał(a)
A co to Danusiu za zgłoszenie na ogród zimowy ?


Wyczytałam, że można zgłosić oprócz domku ganek 35 m2 i ogród zimowy też 35m2. wg. prawa możesz postawić 2 budowle po 35m2 na każde 500 m2 działki.
Ganek mnie nie urządza, bo wedle prawa spełnia rolę wiatrołapu i nie jest mieszkalna jako tako, natomiast OGRÓD ZIMOWY jest bardziej przeszklony i może pełnić rolę salonu i miejsca do wypoczynku zimą no i może przylegać do domu.
Zobaczymy co z tego wyjdzie...


Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 21:08, 30 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
Toszko
zobacz jakie tłuściutkie SS od Ciebie :* Kilkanaście takich poduch teraz mam


Pytanie do lepiej znających się na rzeczy ode mnie... jeśli te buksy mają tworzyć obwódkę, to... kiedy ciąć takie odrosty? Bo tak w ogóle to chciałabym, żeby źywopłocik nie był wyższy niż kreska na fotce, tyle że zagęszczony od dołu i bokach


W ogóle nie wiem, czy dobrze zrobiłam robiąc taką obwódkę, skoro zasłania mi częściowo trawy


Silverów teraz czas...zaczekaj do października to zachwycisz się ich fluorescencyjnym blaskiem srebra. Zwłaszcza późnym popołudniem. Moim zdaniem warto na początku sezonu przymknąć oko na ich nie do końca ekstra formę po zimie

Obwódkę na wiosnę starannie przytnij schodkowo po bokach. Te wszystkie zewnętrzne pionowe gałązki mocno przytnij przykładając nożyczki od góry w dół. Teraz już tak nie rób. Tylko skoryguj górę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies