Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Gliniasto, skarpiasto i wietrznie. 17:34, 20 sie 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Do góry
Katarzyna13 napisał(a)
Hejka. Troche aktualnych zdjec posylam bo gorąco okropnie ale jak się wzięło urlop to plan trzeba wykonać

Witaj Kasiu, muszę Ci napisać, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Ogrom pracy wykonaliście z mężem. Ogród powstaje bardzo przemyślany i już widać tego efekty, a jeszcze jak się wszystko rozrośnie, to coś czuję, że będzie mega pięknie
Zdradziłabyś co masz posadzone w tych małych doniczkach z przodu tej rabaty, bo trudno mi dojrzeć
To żółte drzewo bardzo mi sie podoba. Co to jest?
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 17:30, 20 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Jedna wisi obok tarasu a druga Tak, nie wiem czy nie za bardzo wbudowana w bukszpan
Pamiętajcie o ogrodach 17:30, 20 sie 2018


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
Tego upału w górach tak nie czuć było.
Parę dni w Karlovej Studance i parę kilometrów łażenia po górach.
A że do Czech mam blisko to pewnie pasmo Wysokiego Jesenika jeszcze odwiedzimy

Tajemniczy Ogród 17:05, 20 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Wstałam i cyknęłam - teraz też wisi. Więc rośliny prawie wszystkie nie mają tam szans na przeżycie. Jest intensywnie eksploatowany. Dlatego biorę się za tył.

Mają szansę jeśli je posadzisz przy samych pniach brzóz takimi jakby wianuszkami i nie będą za wysokie. Gdyby zrobić takie wyniesione wianuszki, nie przysypując szyjki korzeniowej to jakieś niziutkie roślinki mogłyby tam rosnąć. Zajrzyj do Kondzia do wątku tegorocznego, jakiś czas temu pokazywał jak robią rabaty pod starymi jabłoniami. Oni robią bylinowe, Ty byś mogła zrobić takie z niziutkimi dywanowymi roślinkami, jak kożuszek na korzenie
lub po prostu hederę posadzić, ona znosi deptanie. Na drzewa by puszczać nie trzeba było. Biel pni do takiej zieleni lub innego odcienia bardzo ładnie by wyglądała. Ja mam bluszcz, który jest niebieski i niebiesko biały
Takie moje gdybanie
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 17:01, 20 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Przyszły pułapki na ćmy. Idę montować.
Moja działka na Dębowym Lesie 16:49, 20 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Odpowiemu Ciebie- ten obornik pewnie po zimie wywieziony na pole żeby jesienią zastosować. Już taki mało śmierdzący.
W każdym razie suchy ze słomą w takich dużych kawałkach leży na wierzchu ziemi pod różą. Nic nie przekopywałam. Każdy deszcz rozpuszcza trochę nawozu i róże dostają kopa. Jak chcesz to zrobię fotkę i potem usunę. Daj znać u mnie że widziałaś.

Świeżo wczoraj dostały Artemiski



Świeżego obornika nie dawaj bo spalisz roślinki. Najlepszy jest zmieszany z kompostem.

Werbena patagońska sama się wysieje potem sadzonki dasz tam gdzie chcesz. Tylko najwcześniej w maju lub czerwcu znajdziesz. I lubią wysiewać się przy kamieniach.
Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 16:40, 20 sie 2018


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
Do góry
dziś wietrznie i upalnie:
z bliska, piękne są...
a tu limki w kwietniu były przesadzane więc w tym roku małe

i silverdolarki oklapłe w upale
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :* 16:24, 20 sie 2018


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Do góry
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :* 16:23, 20 sie 2018


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Do góry
Sie dzieje
Gliniasto, skarpiasto i wietrznie. 16:19, 20 sie 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Do góry
Kulki bukszpanowe lub to co je przypomina posadziam z mojej przechowalni. Szkoda było je wyrzucać. Dam szansę się odbudować. I jeszcze dwie hakonekloa trzeba posadzic z lewej strony.
Gliniasto, skarpiasto i wietrznie. 16:16, 20 sie 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Do góry
Heuchera georgia peach z hortkami mnie urzekła.
Małymi kroczkami do celu... 16:03, 20 sie 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Do góry
A ze spraw nie ogrodowych dzisiaj mamy pierwszy dzień oduczania Wiktori smoczka, cumelka, dyndusia różnie się go zwie pierwsza drźemka już za nami poszło całkiem sprawnie, gorzej po przebudzeniu, ale butelka z sokiem szybko zaspokoiła pragnienie cmokania ogrodowo póki co odpoczywam, pomimo pochmurnego nieba straszna duchota, współczuję ludziom zwożącym siano i pracującym w polach, zawsze zastanawia mnie dlaczego robią to w najbardziej upalne dni?

Doświadczalnia bylinowo-różana 15:36, 20 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Anda napisał(a)
Limka bardzo kiepska przez upały, LO i Young Lycidas


Może jestem ślepa. Ale nie widać kiepskiej formy hortek.
Hibiskysy różne i piękne.
Fajna ta twoja ławeczka i rośliny wokół niej.
Może Kiedyś u mnie taka będzie.
Tajemniczy Ogród 15:30, 20 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
Wstałam i cyknęłam - teraz też wisi. Więc rośliny prawie wszystkie nie mają tam szans na przeżycie. Jest intensywnie eksploatowany. Dlatego biorę się za tył.
Szmaragdowy Zakątek 15:00, 20 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
I ja przyłączę się do podziękowań dla Jankosi
a Tobie też zostawię
Tajemniczy Ogród 14:59, 20 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
Czyli: trzy hakone, kulka cisowa, zawilce jesienne gdzieś pomiędzy, bo wysokie, na wiosnę serduszka, przylaszczki i zawilce wiosenne - rosną u mnie naturalnie, przesadzę sobie
Nad powojnikiem jeszcze się zastanowię, bo szukałam drobnego, cieniolubnego i nie znalazłam. Ten Sweet Summer Love lubi słońce, niestety. Tam chyba za mało. Tylko późne popołudniowe, dom sporo zasłania.
A skoro się rozkręciłyście, to tzw. tył, jeszcze nie ruszany. Rosną tam tylko choiny kanadyjskie, małe sadzonki z zeszłego roku, w tym trochę podrosły, coś można zacząć myśleć, co przed nimi. Kilka zastanych leśnych jałowców, których żal mi się było pozbyć i dwie młode leszczyny do autu
Fotki poglądowe, od lewej. Widok z tarasu:

Dwa ogrody 14:43, 20 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry

Wczoraj minęło 6 lat mojej bytności na forum.
To był ważny moment i mogłabym napisać elaborat o rozwijaniu i doskonaleniu pasji ogrodniczej, uczeniu się na własnych i cudzych błędach, o dzieleniu się radościami z sukcesów i smutkami z porażek; o dzieleniu się radością tworzenia rękodzieła, realizacji pomysłów, których inspiracją było forum, o wymianie roślinnej, nasionkowej, dzięki którym idąc po ogrodzie myślimy ciepło o sobie, ogrodnikach z wyboru i potrzeby, o przyjaźniach bez względu na odległość i miejsce.
Elaboratu nie będzie, ale bez względu na to, czy wracam tu codziennie, raz na tydzień czy sporadycznie to jest to dla mnie ważne miejsce.
Danusiu, dziękuję.
Za dreszczyk emocji, kiedy pokazywałaś w "odcinkach" realizację ogrodów, za niedościgniony Bukszpanowy, za angielskie marzenie, którym dzielisz się z nami, za cząstkę siebie, którą TU zostawiasz.

Dodam tylko, iż tak cudnie się złożyło, że wczorajszy dzień spędziłam w gronie osób, które tu poznałam

Nie przygotowałam specjalnych fotek. Dziś o poranku: moja pierwsza hortensja, dzięki której znalazłam forum




Doświadczalnia bylinowo-różana 14:27, 20 sie 2018


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Do góry
Anda napisał(a)




usiadłam na chwilkę odpoczęłam w cudoogrodzie
Drzewa, krzewy owocowe i pnącza o jadalnych owocach 14:26, 20 sie 2018

Dołączył: 25 cze 2014
Posty: 14
Do góry

Brakuje mi trochę drzewek owocowych, pomyślałem o kolumnowych i posadzeniu ich wzdłuż linii niebieskiej na zdjęciu, przykryć korą i oddzielić to kolejnym geoborderem ale z tego co czytam to jednak kolumnowe to nie najlepszy wybór. Myślę o jabłonkach: papierówka, malinówka, antonówka, do tego z 2 czereśnie. Doczytuję że lepiej brać na M9 szczepione. Zakładam że zajmie więcej obszaru, także pewnie posadzić lepiej będzie tam gdzie niebieskie kółka na zdjęciu. Może sklep jakiś ktoś poleci lub coś doradzi
Wersja 2 przy oknach borówki, chyba będzie lepsza.

Jak ktoś coś wysyłkowo by polecił to proszę, na razie borówki wysyłkowo kupowałem kilka razy i zawsze coś nie tak z nimi
Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 14:10, 20 sie 2018


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
Do góry
Do Waszych pięknot dołączam swoje )
moje phantomy, sprzed dwóch tygodni chyba, bo już zaczynają rózowieć
;
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies