Paulinko, no tak to nie ja.Ja jeszcze śmigam.I do opałów się przyzwyczaiłam.Nawet jak sa to a mam dzień wolny r to pracuję w ogrodzie.Najwyżej polewam się coraz wodą
A to zdjęcie dali "fioletowej "jest wieczorem robione.I ona nie jest fioletowa.
Wszystko zależy od światła i pory dnia i wówczas roślinka inaczej wygląda
To jest ta dalia w dzień
Hmm tak to Przemka ozdoby.Piękne, niepowtarzalne..
To nie są wielkie ozdoby.On przy każdej ozdobie podaje rozmiaty
Zobacz https://bizuteriaogrodowa.com. https://bizuteriaogrodowa.com.pl/sklep/jezowka-1/
Moj mąż dalej mi wierci dziurę ..,żeby je przemalować.. no c.oe ja nie mam zamiaru..Takie są piękne.A mąż przyzwyczai się,że ja już coś maluje na biało..
Ale przyzwyczai sie i do nich i do rdzy i ozdób.Bo zamierzam , jeszcze inne rożne rzeczy sobie zrobić
2 szt klon Purelutentum o jasnych liściach (limonkowo nakrapianych)
ten trzeci to Pastelense
jeszcze kupiłam ciekawostkę : dziurawiec o ślicznych owocach
Hypericum inodorum Magical
w szkółce prezentował się tak:
Muszę uzupełnić, bo zapomnę... dzielżan, nie miałam go do tej pory. żałuję że tylko jedną doniczkę kupiłam, jak popatrzyłam na rabatę zmieściłyby się nawet trzy
greg66-Grzesiu Dziękuję za piękny wiersz Leśmiana.Swego czasu dużo jego poezji czyta lam.Potem z latami jakoś ta sfera się zaniedbała.
Nie tylko osy łatają kolo dali.ale róże motylki i owady
$ tylko krzaczki dali?
Oj to mało.Ale dobre i to.Zauważyłam,że jeżeli tez miejsca gdzie zostaną posadzone dalie są na jesieni nawiezione obornikiem to krzaczki są super duże .A to przenosi się na ilość kwiatów.
W tym roku na jesieni musze dać go na wszystkie rabaty.Ziemię mam slabą.Na jesieni w ubiegłym roku tylko trochę mąz dostal i tylko cześć rabat i warzywnik taką porcję dostał.Ale widzę ,że warto tak zainwestować.
Dziękuję za śliczne dalie ta fioletowa cudna jest no teraz dopiero zauważyłam,że to nie Twoje zdjęcie ze szpitala, zobaczyłam zdjęcie i od razu napisałam, a nie doczytałam
A Co do ozdób jak duże one są? Widziałam je też u Przemka śliczne i na pewno nie ma potrzeby je przemalowywać
Poszukiwałam wielokrotnie tego astra wrzosolistnego, a tu proszę..sam wszedł w ręce, to odmiana Snow Flurry
Tuje Golden Tuffet i Rengold (po dwie szt)
Picea gauca Dasy^s White
4 szt tuji Golden Szmaragd
Asiu, bardzo cieszę się z Twoich odwiedzin. Zdjęć ogródka nie mam i przez kilka dni nie będę miała.
Wczoraj w nocy przyleciałam do Polski, zostawiłam w domu plecak, raki, kijki, aparat. Na działkę rekreacyjną wzięłam tylko kartę ze zdjęciami (zrobiłam ich ponad 1800). Tak więc do czasu powrotu do domu mogę wstawiać na forum tylko zdjęcia z Alp, z Bożego Ogrodu
A wiesz co? Dochodzę do wniosku, że człowiek choćby nie wiem jak bardzo się starał - piękna Natury nie pobije
W swoim ogrodzie nie mam ciurkadełka. Zobacz, na jakie śliczne natrafiłam podczas wędrówki
Odpoczywałam przez cały czas...tylko intensywnie.Dwa miesiące szybko minęły,szczęśliwie już wrócili do Meksyku...a ja zaczynam słodkie lenistwo...nie tyle słodkie co dietetyczne.
Witam, postawiliśmy na Hunter MP3000, ciśnienie z sieci raczej niskie (górka) 1.5at, ale czasami zdarza się 2-2.5at. Wydajność 2-2.5m3/h, ok. 500m2, są łuki, a na szkicu uproszczenie.
Czy ktoś z Was podnosi ciśnienie za pomocą pompy JY100 +BRIO SK13? Bo obawiamy się co będzie jak akurat pojawi się na ssaniu pompy 2.5at? Czy pompa się uszkodzi i czy z tego powodu nie będzie potrzebny regulator ciśnienia za pompą?
Ja kupiłam trochę mniej niż Danusia,
ale w samochodzie musiały zmieścić się zakupy 3 osób...
Poza tym w ogrodzie tez miejsca brak
Za to zrekompensowałam to sobie namawiając kilka osób na zakupy
Dzieki mnie Gosia kupiła sobie sniegowca a Agnieszka kruszynę wąskolistną
a jakiś obcy pan z panią którzy się akurat napatoczyli w sklepie i kuruszynę i sniegowca
Ale na pewno wszyscy będą zadowoleni
Była jeszcze rzadko spotykana w szkółkach parczelina aurea, az szkoda ze została...to piekny i oryginalny krzew który można prowadzić jak drzewko, nawet wielopniowe
Tak wyglada moja
pora na prezentację zakupów:
Nowość weigla Limen Hanster
Hydrangea paniculata Litle Lime, po lewej Perovskia a po prawej Barbula,
ciekawy kolor Flokasa, niestety brak opisu a pamięć zawodna