Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Dereń biały - Cornus alba

Pokaż wątki Pokaż posty

Dereń biały - Cornus alba

ElzbietaFranka 15:35, 22 sie 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
MalgosiaW napisał(a)
Nie wiem już jaką mam odmianę derenia. Łobuz ma drugi rok i całkiem się położył co utrudnia koszenie. A planowałam posadzić przed nim trawy. Ale gdzie?




I chyba im go bardziej przycinam, on szybciej rośnie






Derenia trzeba trzymac w ryzach. Nie boj sie ich ciac az sie prosza o ciecie.
Moje - deren bialy elegantisima - nie ktore rosna na zywiol i sa przycinane tylko wiosna. Inne przycinam 2-3 razy w sezonie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiolka5_7 15:55, 22 sie 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Malgosiak napisał(a)
Pytanie dla właścicieli Derenia Ivory Halo.
Jak one rozrastają się w 2, 3 lata po posadzeniu?

Rok temu posadziłam na rabacie 6 szt derenia kupionych w renomowanej szkółce jako Ivory. Rosną przed cisami i miały stanowić uzupełnienie rabaty a nie ją zdominować.

Po posadzeniu [img

Zimą gałązki wybarwiły się na czerwono. Wiosną celem rozgałęzienia przycięte ciut nad ziemią.

Aktualnie rozgałęziły się ale też osiągnęły gigantyczne rozmiary stąd moje wątpliwości czy nie pomylono rodzaju derenia. Dla porównania płot ma 1,50 m.


Pozdarawiam
Gośka


Nie wiem czy to są derenie Ivory halo,bo moje które sadziłam w tamty roku wiosną mają więcej białego i rosną gęsto i szeroko..,
Ciete były wiosną na ok.30 cm ,teraz mają 1,20 m wys....a dorastają podobno do 1,50 m

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MalgosiaW 20:51, 22 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
ElzbietaFranka napisał(a)






Derenia trzeba trzymac w ryzach. Nie boj sie ich ciac az sie prosza o ciecie.
Moje - deren bialy elegantisima - nie ktore rosna na zywiol i sa przycinane tylko wiosna. Inne przycinam 2-3 razy w sezonie.


Dzięki. Będę w takim razie ciąć częściej W sumie bardzo chwalę sobie ten krzew, przynajmniej jeden co nie choruje i nie kuje
Malgosiak 21:35, 22 sie 2018

Dołączył: 13 kwi 2016
Posty: 33
Wiolka5_7 napisał(a)

Nie wiem czy to są derenie Ivory halo,bo moje które sadziłam w tamty roku wiosną mają więcej białego i rosną gęsto i szeroko..,
Ciete były wiosną na ok.30 cm ,teraz mają 1,20 m wys....a dorastają podobno do 1,50 m



NO własnie u Ciebie jest gęsty a u mnie na raczej rozłożysty pokrój.
A powiesz mi jeszcze czy pędy mają rozgałęzienia boczne? u mnie to rozgałęziają się tylko na dole
____________________
Gosia
Toszka 14:34, 25 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
MalgosiaW napisał(a)
Nie wiem już jaką mam odmianę derenia. Łobuz ma drugi rok i całkiem się położył co utrudnia koszenie. A planowałam posadzić przed nim trawy. Ale gdzie?




Takie wyciągnięcie, pokładanie się i wybujanie może być spowodowane nawożeniem bogatym w azot.
Co nie zmienia postaci rzeczy, że to nie jest Ivory Halo
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Katka 16:31, 25 sie 2018


Dołączył: 04 sty 2013
Posty: 138
Mam taki pomysł aby Ivory Halo posadzić w formie nieco większej obwódki a w środku powstałego klombu hortensje Limelight. Powiedzcie mi czy da się tego derenia przez mocne przycinanie utrzymać w ostrych ryzach? Miejsce słoneczne do lekko zacienionego ale mocno wilgotna ziemia nic innego na obwódkę nie przychodzi mi na myśl tylko boje się czy nie rozrośnie się ten dereń za mocno?
____________________
Katka- Czy z chaosu powstanie „Ogród z wielkimi ambicjami”?
Toszka 16:38, 25 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A ile miejsca planujesz na rabatę?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Katka 20:23, 25 sie 2018


Dołączył: 04 sty 2013
Posty: 138
Toszka napisał(a)
A ile miejsca planujesz na rabatę?

Kształt nieregularny, na długość 6m boki jeden 4m drugi 2m połaczone fragmentem okręgu. Maja być dwa takie klomby w lustrzanym odbiciu.
____________________
Katka- Czy z chaosu powstanie „Ogród z wielkimi ambicjami”?
Toszka 22:13, 25 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
To może zbraknąć miejsca na hortki, bo Ivory Halo ma ok.1,5m szerokości. I czym starszy, to pomimo cięcia z większą mocą odrasta.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Katka 22:27, 25 sie 2018


Dołączył: 04 sty 2013
Posty: 138
Tego się obawiam, ale jakby go ciać kilka razy w zezonie. Na przedwiośniu bardzo krótko a potem dla zachowania kształtu?
____________________
Katka- Czy z chaosu powstanie „Ogród z wielkimi ambicjami”?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies