Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Spotkanie u Szmitów w Pęchcinie 11 sierpnia 2018 godz. 10 11:27, 12 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry



Spotkanie u Szmitów w Pęchcinie 11 sierpnia 2018 godz. 10 11:26, 12 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry


Ogrodowe kreacje 11:26, 12 sie 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry

Spotkanie u Szmitów w Pęchcinie 11 sierpnia 2018 godz. 10 11:26, 12 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry



Ogrodowe kreacje 11:25, 12 sie 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry
Relacja z pola walki. Zdjęcia może aż tak tego nie oddają, ale gałęzi, jabłek, liści było bardzo dużo, Jutro wybierają u mnie biodegradowalne - jest gdzieś ze 40 pełnych worków upchanych maksymalnie.

Spotkanie u Szmitów w Pęchcinie 11 sierpnia 2018 godz. 10 11:25, 12 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry



Spotkanie u Szmitów w Pęchcinie 11 sierpnia 2018 godz. 10 11:24, 12 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry



Spotkanie u Szmitów w Pęchcinie 11 sierpnia 2018 godz. 10 11:24, 12 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Teraz ogród w deszczu



I my pod parasolami




Spotkanie u Szmitów w Pęchcinie 11 sierpnia 2018 godz. 10 11:23, 12 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry



Spotkanie u Szmitów w Pęchcinie 11 sierpnia 2018 godz. 10 11:22, 12 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Wklejam wszystkie zdjęcia, jakie udało mi się zrobić we wnętrzach oraz spod parasolki

Ależ licznie przybyliście Dzięki, że pomimo deszczu udało nam się dotrzeć






Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 11:15, 12 sie 2018
Do góry
Margerytka40 napisał(a)
Ja też będę mieć nasionka i zrób tak jak Ania napisała. Teraz już nie ma sensu sadzić sadzonek chyba ,że już duże kwitnące. Ja werbenę uwielbiam i niech się sieje ile chce,to co niepotrzebne wyrywam i tyle. W tym roku mam piękny łanik werbenowy za hortkami na froncie ,motyle do niej przylatują. Jutro obfocę


ja tez miałam piekny łanik naprawde cudownie wygladał .....ale tylko w sierpniu wrześniu ....w innych miesiącach był koszmarem ...i niekończacym sie plewnikiem ...i siedziałam i wydłubywałam chwasty ...koronkowa robota ....nikomu nie polecam ...chyba ze ktos zasłuzył na karę


o werbenie jest wątek na forum ...chyba wszystko tam zostało o niej napisane ...polecam przecytac bo ja nikomu werbeny siac nie bronie tylko świadomie podejmujcie decyzję

https://www.ogrodowisko.pl/watek/230-verbena-bonariensis-werbena-patagonska

a tu mój juz nie istniejacy łanik ...wyplewiony zadbany jest super tylko żeby to osiagnąć to godziny plewnikowania i fruwania nad ziemią zeby werbeny nie połamac za bardzo





kocham werbenę patagońska ....wszedzie ...tylko nie w moim ogrodzie ....a najlepiej sie prezentuje w ogrodach preriowych ...bo zasieg wysiewu juz dawno pokazywała ta dziewczyna ...może ktoś ma czas i znajdzie
https://www.ogrodowisko.pl/watek/5460-w-kolorze-blue









Chwasty w trawniku 11:08, 12 sie 2018

Dołączył: 03 lip 2018
Posty: 8
Do góry
Witajcie!
Kilka dni temu opisywałem swój problem z chwastnicą, regularne jej wyrywanie sprawiło, że aktualnie jest jej bardzo mało. Mam jednak inny problem. Trawnik jest po drugim koszeniu (w środę na wys. 55mm). Przed pierwszym koszeniem rozsypałem nawóz florovit letni, były wysokie upały, ale robiłem to późnym wieczorem, zaraz po tym zlałem porządnie wodą, obfite podlewanie powtórzyłem następnego dnia o 5 rano.

Po 10 dniach od nawożenia trawnik w wielu miejscach stał się ciemniejszy zielony, niestety ma też dużo plam prawie żółtych i w tych miejscach trawa stoi w miejscu, a jeśli rośnie to bardzo wolno. Wydaje mi się, że wynika to ze złego rozsypania nawozu (robiłem to pierwszy raz, pewnie nieumiejętnie - nierównomiernie).



Pytanie moje - czy faktycznie to jest problemem? Czy mogę teraz dosypać nawozu w te żółte plamy? Uprzedzajac pytania - gleba była nawożona różna, ale tak wyraźna różnica pojawiła sie dopiero po nawozie.

Druga sprawa - czy to już jest dobry moment na oprysk na dwuliścienne? Czy poczekać do jesieni/wiosny aż trawa się bardziej rozkrzewi, licząc, że sama sobie poradzi z większością chwastów?


ps. z przodu bydynku, gdzie miejsce jest mocno zacienione mam już piękny, gęsty, ciemnozielony (jak na drugim foto) dywan. Całość była zakładana jednocześnie.


a tu chwilę po drugim koszeniu

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 10:46, 12 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
effka napisał(a)
Śliczne ujęcia na poranek niedzielny, Kasiu masz rękę do róż

Dzięki Ewuś

Żeby nie było - są i porażki - ale zrzucam na karb słabej sadzonki - tego jeszcze nie miałam...
Aprodite, nie dość że mikra, zakwitła jednym kwiatem, to jeszcze miażdży ją teraz plamistość
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 10:44, 12 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Solina na pergoli z New dawn - ne wiem co jest, ale z dwóch powojników jeden mi zaczyna usychać, wrrr


Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 10:39, 12 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry


Gwiazdeczki
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 10:38, 12 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry


Moja "cienista" W tej widocznej luce po lewej od tujki planuję dać świecznice



Hakonka zaczyna kwitnąć

Pierwsze pąki na zawilcach i u mnie
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 10:24, 12 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Dzień dobry wszystkim Ostatnio porobiłam sporo zdjęć, nie wstawiłam od razu i nie wiem już co pokazywałam a co nie...


Chmurka rutewkowa

Pieris chyba mnie ładnym kwitnieniem na wiosnę uraczy
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 10:02, 12 sie 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 9523
Do góry
No piękność!

Kasia_CS napisał(a)

Moja działka na Dębowym Lesie 09:37, 12 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
gogo napisał(a)
Aniu, dzięki za informacje, ja na szczęście mam tylko jeden. A jak kupowałam, nie pomyślałam, jaki będzie duży, podobał mi się kolor.
Chciałam obwiązać zielonym sznurkiem, ale w sklepach nie ma w takim kolorze
Może owinę srebrnymi łańcuchami z koralików i od razu będzie ozdobiony na święta
A jakie smakowitości pokazujesz, aż ślinka leci.

Owszem kolorki i pokrój maka ładny.Ale często chorują i starsze mogą się pokładać.
Ja mam ich sporo to na łańcuchy koralikowe za dużo wydałabym.
No wiesz, ogród jest bogaty nie tylko w kwiatuszki.Ale i w owocki. trochę warzyw.
Vanilka


Mini Kubusiowo 09:34, 12 sie 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
Gosia jest mega różnica. Masz niesamowite wyczucie. Bardzo mi miło było Cię poznać w realu. Nie pomyliłam się, że kiedy zobaczyłam Was tzn. Ciebie i Kubę ;D Atmosfera była fantastyczna pomimo deszczu. Macham i na pamiątkę fotkę zostawiam





Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies