Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Żywopłotki cisowe. 13:44, 11 sie 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
mira napisał(a)
Jowey Linda - zapisałam nie wiem jak ale postaram się jej poszukać dla Ciebie

a ten wielki talerz to może Kelvin Floodlight - kupiłam w tym roku i też mam - gigant cudny


Ja trzeci rok zamawiam i ciągle pomyłki dostaję, jedyna szansa uzyskać od kogoś kto ma taka odmianę i jest pewny.

tak samo Junona jeszcze jej nie mam, zakwitło coś innego w tym roku.
a w tym roku miałam zamówioną anemonową wysoką róż ciemny miała oznaczenia 01.10.2
już wiem że jej nie będzie bo zakwitła zwykła biała poj niska.

sami oszuści, moge tak nazywać bo to nie pierwszy przypadek.

od królika w tym roku nie sprawdziły się.

Miała być Aster White zakwitła biała poj niska.

01.10.3 była słaba karpa maleńka, zakwitła żółta. czyli tez pomyłka.

Downharm Royal zupełnie nie wyszła.

w ubiegłym roku nie pamietam od kogo zamawiałam ale może od B. i jest pomyłka.
czyli też jej nie mam.

Od K w tym roku jeszcze Lite Robert miał być róż, środek żółty biały krem. a jest jasno lila/fioletowa.

a Kelwina F to pilnuj ona słabo dorasta, jest jak królowa musi mieć światło z każdej strony. raz chciałam podzielić to zmarnowałam całą karpę.
jak zaginie, kupuję nową, zawsze w obi i całe szczęście obywa się bez pomyłek.

Bóg zapłać Dobra Kobieto za pamięć i chęci.


Tą dalię mam za Downharm Royal z ubiegłego roku ale to nie ona, tak mi się wydaje.
Małymi kroczkami do celu... 13:43, 11 sie 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Do góry
Trzecie kwitnienie róż



Charles Austin, lavender, Stephanie i ascot
Małymi kroczkami do celu... 13:41, 11 sie 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Do góry
Rozchodnik okazały i pierwsze kotki na rozplenicy



Vanilki zaczynają się przebarwiać

Małymi kroczkami do celu... 13:38, 11 sie 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Do góry
Dzisiaj u nas drugi dzień deszczowy, ogród porządnie podlany, hortensje leżą, róże też opadły, plany ogrodowe przesunięte, ale zdecydowanie wolę już deszcz od tych tropikalnych upałów zostawiam kilka ogrodowych pstryczków i życzę miłego dnia wszystkim

W ogrodzie zaczyna robić się jesiennie rozchodniki zaczynają nabierać koloru..



Rozchodnik stardust
Ogród w budowie - nieustającej 13:24, 11 sie 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
Mariola, mistrzami od wody w ogrodzie byli Włosi, tam nie ma ogrodu bez wody, więc każdy ogród ma duszę. Reszta świata na tym skorzystała.

Kwestia skali:










Wietrzny ogród 12:52, 11 sie 2018


Dołączył: 28 paź 2017
Posty: 164
Do góry


Wszystkie powyzsze rosliny oprócz palczatki, werbeny i stipy są na ta rabatke na której teraz są zadołowane, nie moge ich sadzic bo czekam na ekipe od elewacji, mieli być już w maju

A tu planuje miskanty 3 szt od prawego naroznika do małego okna
Ranczo Szmaragdowa Dolina 12:39, 11 sie 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

Mireczko te najwyższe to te moje patriotyczne, ale coś w tym sezonie bardziej czerwone niż czerwono białe.
to z tamtego roku( bo już na starym lapku siedzę)

a tu masz budowę kwiatu z bliska

Jedna roślina, a potrafi kwiaty w kilku kolorach mieć: czerwone, czerwono białe , czerwono różowe, różowe
Ale tą odmianę akurat lubię najmniej, bo mi tak zawsze wysoko wybija.


Ta dalia to pewnie Lancaster. też ją poszukiwałam i w tym roku mam.

kotka trikolorka ładnie wybarwiona, mam do nich sentyment.

Sylwio jak dale po ulewie wyglądają.
Wietrzny ogród 12:30, 11 sie 2018


Dołączył: 28 paź 2017
Posty: 164
Do góry
A teraz pokażę roślinki które mam

2 sztuki rozplenicy ponnoc hameln, ale jak widac są rózne więc tak do końca nie wiem co to jest


20 szt stipy tenuissimy


12 szt malutkich kulek bukszpanowych
było tez 8 szałwi, ale ładna została tylko jedna, a dwie się zastanawiaja czy żyć
1szt paprotka NN


1 szt Carex Frosted Curls
8 szt Carex Comans Bronze Form



3 szt liatry
8 szt perovski
6 szt werbeny



9szt Fastuca Glauca Intense Blue



30 szt PALCZATKA Prairie Blues

Słoneczny Ogród 12:27, 11 sie 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Przetaczniki kwitną juz dosyć długo, fotki dzisiejsze.




Wietrzny ogród 12:23, 11 sie 2018


Dołączył: 28 paź 2017
Posty: 164
Do góry
Pod korą mam grube kartony
Słoneczny Ogród 12:22, 11 sie 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
zawitka napisał(a)
Jak wysokie są te Twoje różowe przetaczniki ?????Jeśli niskie bo z fotki nie mogę rozgryżć ??? Czy mogę liczyć na nasionka jak będziesz zbierać ??????Marzą mi się różowe


Szpaler rewelka chyba nikt takiego nie ma !!!!!


Niskie,prawie do połowy łydki mi sięgają.

A to nasionka się zbiera i co z nasion urośnie?
Rozchodnik okazały - Sedum spectabile 12:21, 11 sie 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
Basilikum napisał(a)
cos sie dzieje z moim rozchodnikiem. Moze ktos poradzi co robic


Izo! a nie podlałaś tam wody z węża?
Wietrzny ogród 12:16, 11 sie 2018


Dołączył: 28 paź 2017
Posty: 164
Do góry
Real foto
Ogródek pachnący różami i lawendą...w budowie 12:15, 11 sie 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
Kasya napisał(a)
Skad mam wiedzieć kiedy dojrzałe będą ?




To są chińskie gruszki? Wspaniały plon . Co do dojrzałości - musisz po prostu zerwać, przekroić i spróbować.
Wietrzny ogród 12:09, 11 sie 2018


Dołączył: 28 paź 2017
Posty: 164
Do góry
To co w różowej ramce.
v
Ogród w budowie - nieustającej 11:57, 11 sie 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
Skoro znowu powtórka posta, to muszę edytować i wstawić zdjęcia inspirujące

Zawsze mi się podobały ceglane ścieżki:



i żwirowe też:


Ogród w budowie - nieustającej 11:57, 11 sie 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
Garść inspiracji:

1. ogród kuchenny Monty Dona - odsyłam do filmów,

2. angielski mur z rozpiętymi drzewami owocowymi i ceglane nawierzchnie





3. włoska symetria i woda - mój kran jest taki sam.









Ogrodowe marzenie Mrokasi 11:50, 11 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21536
Do góry
Kilka fotek z deszczowego poranka, pstrykane bez wychodzenia z domu




A taki mam widok z okna w kuchni


Choroby trawnika 11:36, 11 sie 2018


Dołączył: 29 kwi 2018
Posty: 13
Do góry
Mam kłopoty z trawnikiem
Dwa lata temu założony trawnik z rolki, teraz wysycha kępkami, nawożona trawa, podlewania a z dnia na dzień coraz większe placki.
Trawa w pełnym słońcu, szukałam Pędraków, znalazłam dużo robali takie jak na zdjęciu.
Pomocy co robić
Dodam ze mam kota także zwalczanie robali czy oprysk tylko ekologiczny nie szkodzący zwierzakom.
Liliowo i kolorowo:) 11:23, 11 sie 2018


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Bogdzia napisał(a)
Dziewczynki w ogrodzie cudnie wyglądaja, uwielbiam takie zdjecia.


Narazie lubia ogród, starsza nawet chętna już do prac cięcia sekatorem, będziemy malować kamienie/ podpowiedz Irenki/ będe mieć biedroneczki i inne cudenka w ogrodzie na pamiątke zarazem i dla mnie i dla nich
Cały czas obie razem, młodsza wszystko robi co starsza



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies