Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

To tu- to tam- łopatkę mam ! 16:30, 31 gru 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Johanko, miło Cię widzieć po dłuższej nieobecności.

Margerytko, mam w komputerze zdjęcia ogrodu pogrupowane latami, a każdy rok ma odrębne foldery miesięczne. Szybko się zapomina to, od czego się zaczynało.
Tradycyjnie w ostatnim dniu roku przypominam zdjęcie działki miesiąc po jej zakupie.




Ostatni dzień tego roku zaczął się niskim ciśnieniem.



Na łupanie w głowie pomógł spacer po ogrodzie.
Wiosennego koloru o tej grudniowej porze dodaje cyprysik filifera aurea i turzyca Evergold


Wiosenna aura sprzyjała malunkom w sadzie. Brzozy same z siebie świecą na biało.


Szkoda, że pozostałe derenie tak kiepsko się wybarwiają (Variegata, Elegantissima i Aurea)

Wśród brzóz i dębów 16:18, 31 gru 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Do góry
Mirka napisał(a)
Też mam takie dzikie zakątki.Pozdrawiam Sylwestrowo Basiu.

Mireczko, bardzo lubię tę dziką część naszej działki. Nie ingerujemy w nią, oddajemy we władanie sarnom, dzikom, lisom i bażantom. Takie dzikie zakątki w lesie zawsze przywodzą mi mickiewiczowski opis matecznika:
"(...)
Dalej co krok czyhają, niby wilcze doły,
Małe jeziorka, trawą zarosłe na poły,
Tak głębokie, że ludzie dna ich niedośledzą
(Wielkie jest podobieństwo, że diabły tam siedzą).
Woda tych studni sklni się plamista rdzą krwawą,
A z wnętrza ciągle dymi zionąc woń plugawą,
Od której drzewa wokół tracą liść i korę
Łyse, skarłowaciałe, robaczliwe, chore,
Pochyliwszy konary mchem kołtunowate
I pnie garbiąc brzydkimi grzybami brodate,
Siedzą wokoło wody, jak czarownic kupa
Grzejąca się nad kotłem, w którym warzą trupa."
Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 16:01, 31 gru 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Szczęśliwego Nowego 2018 Roku wszystkim przyjaciołom i gościom

Szczęścia, co radość daje,
miłości, co niesie pokój,
zdrowia, co rodzi wytrwałość,
wiary, co nadzieje prowadzi,
dni wypełnionych do końca,
nowych wschodów słońca
i niech więcej takich rzeczy
Nowy Rok Wam użyczy.



Pszczelarnia 15:54, 31 gru 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)


Na magnolię trzeba poczekać





Zaznaczam, że jestem, zawsze zresztą
I pytam od razu, czy te mechate pączki na magnolii oznaczają potencjalne kwiaty? Moje młodziutkie drzewka też mają takie i byłaby to wielka radość, gdyby tak właśnie by było.
Moja działka na Dębowym Lesie 15:40, 31 gru 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Cudne dekoracje Jestem pod wrażeniem

Dziękuję bardzo za miłe słowa.
A ja jestem pod wrażeniem twojej piętrowej choinki
Ten mój kwitnący teraz ciemiernik bardzo mnie cieszy


Moja działka na Dębowym Lesie 15:35, 31 gru 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry
Nallar napisał(a)
Aniu, o Dereniu wiem tylko tyle że kwitnie na przełomie marca-kwietnia, ale czy tak mają wyglądać jego pączki w grudniu tego nie wiem.
Może niech ktoś mądrzejszy w tej dziedzinie się wypowie.

Hmmm dzięki.
Nie miałąm czasu poczytać o nim więcej.
J
A z roku na rok dopiero ma więcej pączków, i kwiatów..
Uczę się go u siebie.
Od paru lat dostawałam gotowe owoce na nalewki.
I tak robiłam.
Ale mój dopiero rośnie i rozkręca się w kwiatach.Mam nadzieję ,że i w owocach.
Może za rok, czy dwa zrobię nalewkę i ze swoich owoców.

Taki gość na hortensji

Kiedyś będzie tu ogród 15:24, 31 gru 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Kochani, z całego serca życzę Wam aby nadchodzący Nowy Rok przyniósł spełnienie marzeń i planów, zarówno tych zawodowych jak i osobistych i ogrodowych. Życzę zdrowia, miłości, przyjaźni, spokoju.

Ostatni dzień roku okiem obiektywu...













Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 15:14, 31 gru 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 15:10, 31 gru 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry



O a tu kolory jak na wiosnę

Zresztą, ruszyła wegetacja - niedobrze....
Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum 15:05, 31 gru 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
do drugiego mam do pary to


Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 15:02, 31 gru 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Lustro ma fajne odbicia zimozielonych - Widać go?


OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 15:02, 31 gru 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Madziu dzięki wielkie. Masz rację z tymi rodzinnymi świętami - były cudne. Dziś znowu mnie zmogło przeziębienie. Ostatnio walczyłam z zapaleniem oskrzeli mi kaszlem a dziś dla odmiany mają katar- gigant i ból gardła. Także mój Sylwester co prawda miał być inny, wesoły i w towarzystwie u znajomych a będzie domowy, w dresie pod kocem, w ciepłych kapciach i z paczką chusteczek...a z drinków do toastu wybiorę co najwyżej grzane piwo
Cóż życie...
Tobie i wszystkim odwiedzającym mój wątek życzę szalonej zabawy.

A ponadto wszystkim tu zaglądającym osobom życzę szczęśliwego i udanego Nowego Roku 2018!
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 14:57, 31 gru 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry

I kolejne wspomnienie tego samego miejsca z 2006r - ta w różowym to Oliwia
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 14:53, 31 gru 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 14:51, 31 gru 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 126
Do góry
Gardenarium napisał(a)
W zasadzie poruszam się po omacku, bo na analizę całości jednak potrzeba czasu i wiedzieć wszystko co potrzebne

Placyk może być w tym rogu.





skleciłam taki rysunek: pod swierkami hortensje Limelight i miskanty Morning Light z czerwonymi zurawkami u stóp, w samym rogu albo Gracilimus ( choc tam chyba bedzie za ciemno) lub deren Variegata albo Elegantissima, potem rododendrony biały i różowe. Okragła ramka z żółtej trzmieliny. Ciagle jednak brakuje mi czegos strzelistego tam gdzie rododendrony. Moze tam własnie dac ten buk aurea pendula? :/ Na rysunku wstawiłam tu wiąza. Rododdendrony siegna prawie do grujecznika gdzie mam posadzone na razie 3 x Golden Tuffet w otoczeniu wrzosów,a po drugiej stronie grujecznika dalej wrzosy i 3 choiny kanadayjskie Jedeloh. Ta cześc jest jakby zakreslona zywopłotem bukszpanowym w litere L w którym jest sliwa Nigra (jak w ogrodzie z lustrem, ktory jest przecudowny i nie do podrobienia).

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 14:49, 31 gru 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry

Moja jodełka wygięta że hej!
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 14:43, 31 gru 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Moje donice - kurcze - troche z grobowcami mi się kojarzą

A to z pamiętnika 2006


Ale trawa zielona bez mrozu
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 14:38, 31 gru 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Super zapączkowany oczar
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 14:33, 31 gru 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Mokro, buro , zimno, brzydko...
Pszczelarnia 14:24, 31 gru 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Szklarniowe doniczkowo. Są i cyklameny.



Zaglądam, podziwiam, jest co Takie bombki?! Widzę znajomo wyglądającego rozchodnika Dlaczego cyklameny w doniczkach i szklarni? Nie ma dla nich jeszcze miejscówki?
Najlepszego w Nowym Roku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies