Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Liliowo i kolorowo:) 12:53, 03 gru 2017


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

Strat współczuję Danusiu, a wnuczkami się ciesz bo szybko dorastają


Dlatego zawsze jak je mam to na maksa sie ciesze i spedzam z nimi kazdą chwile i zapewne dla starszej to juz wspomnienia zostaną chociażby ten śnieg, bałwany lepione z babcią czy pierwsze wrotki czy teraz lodowisko a to są cudowne chwile i dla nich i dla mnie
Strat dużo a to początek zimy dopiero.

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 12:32, 03 gru 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
O na koniec ostatnie jesienne kwiatki

Miłej słonecznej niedzieli
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 12:29, 03 gru 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 12:26, 03 gru 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 12:24, 03 gru 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Lanie w tyłek za niezwiązaną pampasówkę ale jest mokra w środku, czekam aż wyschnie w słońcu i wtedy ja zwiążę i obsypie liśćmi.
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 12:20, 03 gru 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 12:18, 03 gru 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 12:12, 03 gru 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 12:07, 03 gru 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Piękne słońce we Wrocławiu dzisiaj, popstrykałam komórką trochę fotek jesienno-zimowych:
Ogród Ommertalhof niedaleko Lindlar 12:05, 03 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry


W najniższej części ogrodu nie byliśmy. Było zbyt ślisko.

Koniec
Ogród Ommertalhof niedaleko Lindlar 12:04, 03 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Ogród Ommertalhof niedaleko Lindlar 12:03, 03 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Ogród Ommertalhof niedaleko Lindlar 12:02, 03 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Ogród Ommertalhof niedaleko Lindlar 12:01, 03 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Ogród Ommertalhof niedaleko Lindlar 12:00, 03 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Ogród Ommertalhof niedaleko Lindlar 11:59, 03 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Ogród Ommertalhof niedaleko Lindlar 11:58, 03 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Ogród Ommertalhof niedaleko Lindlar 11:57, 03 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Ogród Ommertalhof niedaleko Lindlar 11:56, 03 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Zmienić pobojowisko w ogród... 11:50, 03 gru 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Do góry
Jedziemy dalej.

Już się kiedyś przyznałam do pewnej ciężkiej, przewlekłej choroby... Mało tego: znajdowały się osoby próbujące mnie leczyć, ale jestem trudnym przypadkiem . W końcu jak wyleczyć pacjenta, jeśli one tego nie chce?

Otóż: jestem zafiksowana na punkcie brzóz, i to mocno. Takich zwykłych, a nie w wycudowanych odmianach. Brzozy w moim małym ogrodzie musza być - mało tego: już są, choć miejsce wybrałam im niezbyt szczęśliwe, wiosną czeka je przeprowadzka.
Teraz jednak chciałabym podjąć już ostateczną decyzję, gdzie będą rosły, bo zdaje się, że brzozy niespecjalnie lubią przeprowadzki, a są przecież coraz większe.

Na planie wygląda to tak:


legenda:
1 - tu są teraz
2 - jedna z propozycji przeniesienia. Będę łączyć dwie rabaty w jedną z przeznaczeniem na kwasoluby. Brzozy byłyby na małej skarpie dzielącej poziomy ogrodu, w towarzystwie wrzosów i glicynii prowadzonej na małe drzewko Bliżej ogrodzenia rodki.
3- druga propozycja, która pasuje mi o tyle,że brzozy szybko wysłonią mi widok na dom sąsiada i wstrętny kojec dla jego psa. Ale będą dość blisko domu, choć od zawietrznej strony. W tym miejscu brzozy mogłyby mieć w nóżkach jakieś odpowiednie dla siebie towarzystwo i stworzyć taki mini-zagajnik. Myślałam o posadzeniu 3 szt w jeden dołek jako namiastka drzewa wielopniowego i w dwóch pojedynczych.


Oba miejsca są słoneczne. Miejsce z numerkiem 3 będzie chyba mniej uciążliwe dla sąsiada, bo liście mogą spadać na jego podjazd, nie na ogród. Numerek 2 bardziej zagraci mi ogród, ale też drzewa będą dalej od granicy. Choć moim zdaniem dalej od granicy nie znaczy w tym przypadku: mniej uciążliwe dla sąsiadów.
Wolałabym miejsce z nr 3, o ile brzozy nie będą zbyt bluzko domu. Nie będą puszczone całkowicie samopas, zamierzam je korygować cięciem - ale to i tak będą duże drzewa. Poza tym z prawej strony działki towarzyszą mi wyrośnięte drzewa sąsiadów, a z lewej nie mam nic, pustynia. Przydałyby się tam drzewa.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies