Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

agnieszka_m 08:56, 07 lis 2017


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Jak pięknie się przebarwil ten dereń
Też mam ale nie wiem jakiego już 3 lata i jeszcze nie ma widoku na kwiaty
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Agania 11:25, 07 lis 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
katel napisał(a)


Zdjęcie z wiosny i jesieni:




Kasiu cudny okaz, moja Venus też cała w pąkach
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kasya 11:40, 07 lis 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41892
az poszlam obejrzec mojego derenia...moj ma takie mniejsze paczki tylko, czy to znaczy ze nie ma szan na kwitnienie ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
katel 22:12, 09 lis 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
agnieszka_m napisał(a)
Jak pięknie się przebarwil ten dereń
Też mam ale nie wiem jakiego już 3 lata i jeszcze nie ma widoku na kwiaty

Najczęściej spotyka sie kwitnące na biało, mam nadzieję że nie będzie Ci kazał długo czekać

Agania napisał(a)

Kasiu cudny okaz, moja Venus też cała w pąkach

Dzięki Agatko , Venus - moje ogromne chciejstwo tylko ceny zaporowe - może gdzieś trafię tak okazyjnie jak Ty swojego

Kasya napisał(a)
az poszlam obejrzec mojego derenia...moj ma takie mniejsze paczki tylko, czy to znaczy ze nie ma szan na kwitnienie ?

Kasiu a wstawiałaś gdzieś zdjęcie? Pąki kwiatowe mogą być mniejsze i większe ale różnią się od liściowych - zrób zdjęcia i pokaż to może rozszyfrujemy jakie są
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
mirkaka 05:52, 10 lis 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
katel napisał(a)

Czasu mało i ostatnio trochę z podpisami się ociągałam - postaram sie poprawić .
Poprzedni post ze zdjęciami:
dereń kwiecisty, kalina Watanabe, miskant Zebrinus, Miskant Memory, magnolia Iolanthe .


Kasiu to Cornus Florida - dereń kwiecisty (miał być Rubra, czyli różowy ale po 7 latach okazał się kwitnąć na biało - ale i tak go uwielbiam)
Pąki zawiązuje jesienią - mój pierwszy raz ma ich aż tyle .
Zdjęcie z wiosny i jesieni:


W zeszłym roku dokupiłam Cornus Florida Rubra - czy będzie różowy okaże się jak zakwitnie - mam nadzieję, że nie będę musiała znowu czekać 7 lat (narazie pąków brak ) - to ten po prawej czerwoniutki:

Tak na wszelki wypadek gdyby ten kolejny dereń również kwitł na biało dokupiłam jeszcze derenia Cherokee Brave (strasznie bym chciała mieć derenia z różowymi kwiatami), miał 2 pączki ale zmarzły, teraz ma kilkanaście ale czy nie zmarzną okaże się wiosną - wybarwienie jesienne mniej spektakularne:




Kasia, czy te derenie można prowadzić jak niewielkie drzewka czy będą zawsze dążyć do bycia krzewem? Nie wiesz czy pod nimi można grzebać w ziemi, czyli mieć byliny, przesadzać rośliny.Jak się korzenią, płytko czy głęboko?
Szukam niewielkiego drzewka, które będzie miało koronę na wysokości ponad 2 m i będzie miało szeroką koronę.
Tylko one b wolno rosną, boję się że nie doczekam takiej formy Twój piękny, ale jak na 7 lat to b wolno rośnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kasya 06:37, 10 lis 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41892
Mirka, ja bym ci radziła wybrać sobie jakiegoś klona lub jabłonke ozdobna, szybciej spełni wymagania
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 08:40, 10 lis 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41892
Wstawilam zdjecie, zerknij do mnie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mirkaka 09:44, 10 lis 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Kasya napisał(a)
Wstawilam zdjecie, zerknij do mnie


bylam i nie widziałam zdjęcia?

Ech, chyba nie pisałaś tego do mnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:46, 10 lis 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Kasya napisał(a)
Mirka, ja bym ci radziła wybrać sobie jakiegoś klona lub jabłonke ozdobna, szybciej spełni wymagania


Kasiu, klon u mnie będzie łapał mączniaka, bo mam go prawie wszędzie, a jabłonka jakoś do mnie nie przemawia
Myślałam że wstawiłaś dla mnie zdjęcie jakiegoś drzewka, ale pomyliłam się, bo pisałaś do Kasi o dereniu
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kasya 11:09, 10 lis 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41892
mirkaka napisał(a)


Kasiu, klon u mnie będzie łapał mączniaka, bo mam go prawie wszędzie, a jabłonka jakoś do mnie nie przemawia
Myślałam że wstawiłaś dla mnie zdjęcie jakiegoś drzewka, ale pomyliłam się, bo pisałaś do Kasi o dereniu


niekoniecznie musi lapac
u mnie odpukac jakos nie a u sasiadki za plotem jeden bardzo chorowal (chyba brilantissimum)
moze to zalezy od odmiany
klony sa piekne

____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies