Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Hirutkowy raj:)) 18:20, 13 lis 2017


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Do góry
Gdyby nie błędna decyzja lekarza na pogotowiu juz bym dzisiaj nie miała gipsu ;(


Ogród Muszelki 18:20, 13 lis 2017


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
Odpoczynek po przejściu Pitztaler Gletscher.






Kiedyś będzie tu ogród 18:16, 13 lis 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
JoannA napisał(a)
No rzeczywiście przystojniak Ci sie trafił Aniu
U mnie też pada, a miałam takie plany
Ja niestety mimo deszczu musiałam działać. Choć i tak nie posadziłam wszystkiego. ale zasysało aż przy przygotowaniu miejsca.

Kasya napisał(a)
ladny ładny
mi sie bardzo ich lekki pokroj podoba
a rodkami mnie zaskoczyłas ...ale rzeczywiscie ładnie rosną
Mam nadzieje, że ładnie będzie rósł. Z rodkami zaskoczyłam cię?.. hm.. no cóż.. pamiętaj pytanie-" jak to sie ma do wyobrazen na podstawie zdjec".

Mirka napisał(a)
E no całkiem spory ten golasek☺️Sadzenia w deszczu nie zazdroszczę.
No dzisiaj miałam całe spektrum opadów- deszcz, grad, śnieg, mżawkę... Przygotowanie miejscówki i sadzenie nie należalo do przyjemności. I jeszcze nie koniec. Mam nadzieje, że jutro chociaz bez deszczu będzie.

Gosialuk napisał(a)
Całkiem spory okaz. Niech rośnie duży i zdrowo.
Gosiu wyższy odemnie, więc mam nadzieje że jak puści liście to będzie go widać.

Kawa napisał(a)
Ania klonik wymiata
mój szybko stracił liście
ale u mnie wiało okrutnie a i trochę chyba odchorowywał wsadzenie
mam nadzieję że w przyszłym roku będzie śliczny

macham
Kamilo mój dwa lata stał jak zaklęty. W tym roku zachwycał długo, mimo kilku nocek z przymrozkami i wichurami w międzyczasie. Jeszcze widać go z daleka, choć liści zdecydowanie mniej na nim. Pozdrawiam.

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 18:15, 13 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
A tu rabata obok starego buksa, z którą nie wiem co zrobić, rosną tam tylko różne miskanty. Marcinki są do wyrwania, ponieważ są już bardza stare i brzydkie. Zostanie pusta rabata z trawami, wsadzilam tam tulipany i czosnki, ale co potem? Jest od wschodu ale buks rzuca cień i generalnie to półcienista rabata. Co tam by dało radę?
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 18:10, 13 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 18:08, 13 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Ogród w Tarnowie 18:07, 13 lis 2017


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry
Modrzew europejski już dojrzał, niedługo straci igły









Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 18:04, 13 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Ogród Muszelki 18:01, 13 lis 2017


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
Na zdjęciu spojrzenie na Wildspitze z Innere Schwarze Schneid.




Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 18:00, 13 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 17:57, 13 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Zrobiłam kilka ujęć telefonem, więc są średniej jakości.
Przeglądając zdjęcia zauważyłam, że kancików na jednej linii rabaty nie zrobiłam, więc mam co robić w sobotę
Uwaga: nie widzimy garażu-koszmarku, chwastowiska na działce sąsiada i innych dziwnych rzeczy, brak kory uzupełnię jutro, bo zabrakło dzisiaj.
Działka prawie w Borach Tucholskich 17:29, 13 lis 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
2 x sosna Watereri kupione w tym samym czasie i miejscu(Gogolin)- teraz różnica ponad 60cm i ciut inna sylwetka, już w doniczkach się różniły dlatego zabrałem obie (wytargowałem duży rabat bo pan był zadowolony że w końcu trafił się mu klient z którym mógł pogadać o iglakach)



2013
Skąpana w słońcu 17:25, 13 lis 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
ewsyg napisał(a)
Gardener27, witaj Przemku.
Ja lubię kwitnące rośliny i tych u mnie jest najwięcej. Marcinki nie dość, że pięknie kwitną to są obfitą stołówka dla owadów.


Urszulla
zdjęcia liliowców są z lipca i sierpnia bo wtedy kwitną. Pokazuje je jako wspomnienie. To taka retrospekcja roślin, które szczególnie lubię. Liliowce jako pierwsze zawładnęły moim sercem.
Mam jeszcze jedną wizualizację tego miejsca gdzie będzie mini oczko wodne
Ma tam być ławeczka z pergolą ( wstępnie mam już wybraną), po które ma się piąć róża Veilchenblau ( czeka juz w doniczce. Tył ma być obsadzony wysokimi zimozielonymi, które maja chronić od ostrego słońca. Tył skierowany jest na południowy-zachód.



barbara_kraj...

Wszystkie, ale z niektórymi pomalutku się rozstaję bo mi kolor nie pasuje. Teraz preferuję biel, róż, bordo i fiolet. Oczywiście ich odcienie, razcej pastelowe kolory. Pozbywam się czerwieni, pomarańczu i ostrej żółci.







U mnie najładniej róże i lawenda rosną na połudn-Zach stronie

Liliowce rewelacja. Musiałbyś zobaczyć rabatę liliowcową w kształcie prostokątnym u Sylwi. Albo Wilcza Góra też na piękną w kształcie trójkąta.

Sezon 2017 u Hanusi 17:05, 13 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
U nas w każdym miesiącu z święto! Jak nie urodziny, to państwowe uroczystości ku czci, bez tego chyba żyć nie możemy.
Ale ja dziś z innej beczki: dziś świętuję półmetek Pani Jesieni!

Jesień. Jak dotąd łaskawa i trzyma się w normie!
Chociaż w ogródku idzie mi opornie.
Ale jeszcze widać żółć liści na krzewach,
I resztki ich wiszą na pobliskich drzewach.
Nie muszę wychodzić na dwór gdy zawiewa,
Chyba, że pieskowi siku się zachciewa.
Ale po drodze mijamy owocne dzikie róże,
i myśl mnie nachodzi, a może je na wino?.
Ale to myśl płocha, kto to wino przysposobi?
Ja wolę herbatkę, tę szybko się robi!
Skubnę po drodze po kilka owocków głogu,
dzikiej róży, rajskich jabłuszek i ciut rokitnika!
Toż to będzie rarytas w moim dzbanuszku!
Nie zostawię na potem ni kropli, ni okruszków!
A na jutrzejszym spacerze
znów nie ominę z owocami krzaka!
Cóż jestem pozyskiwacz,
to już natura taka!



Między brzozami 16:46, 13 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Misia napisał(a)
Dziękuje Ewa, oby tylko coś chciało w nich urosnąć

Chyba muszę uznać sezon za zamknięty w sobotę pierwszy śnieg tej zimy spadł, na szczęście nie ma już po nim śladu, ale ja mam zawalone zatoki nie zdążyłam ze wszystkim udało mi się tylko zdjąć część darni z kolejnej rabaty. Tak to teraz wygląda, przepraszam za bałagan ale moi mali pomocnicy zawsze coś rozniosą


W planie było przygotowanie całej rabaty na wiosnę do sadzenia. Chciałam wczesną wiosną przesadzić tam śliwkę, a przez zimę zaplanować co do śliwki będzie pasowało. Jeśli pogoda się poprawi i podleczę się trochę to może jeszcze uda się dokończyć.


Śnieg u was? Wow, nieźle. U nas śnieg pojawia się czasami w styczniu/lutym. Ile macie stopni? Może jeszcze zdążysz zdjąć darń pod rabatę, a nawet jak nie to przecież wczesna wiosną to zrobisz.
Połowa działki - czyli mam powoli dość 16:23, 13 lis 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Halinko. Ok już mi się buzia śmieje do nich .
Będę, będę krzyczała z Chełma do Warszawy



Będę dzieliła kępy Morling Light, zebrinusa, rozplenice Hameln i Moudry mam jeszcze rozplenice Medium Boyl -ona ma pałeczki a na końcach jasne wypustki mogę dołożyć selserię też ją dostałam od dziewczyn. Moje Ml to giganty na prosto to 2 metrowe a jak sadziłam to czekałam kiedu będą duże .Poszły mi tak po pokrzywie .Już więcej nie podleję zadnej trawy pokrzywą To jest właśnie Medium Boyl nie bardzo widać końcówek .Z rozplenic jeśli się nie mylę to jest najwyższa/Chyba że ktoś mnie poprawi?????/
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród 16:11, 13 lis 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3781
Do góry
ren133 napisał(a)
[img size=640x424
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/154/1549717/original.JPG[/img]



Reniu przypomnij mi co to za trawka tak pięknie teraz wybarwiająca się na tej nowej rabacie koło tarasu

Donica z bukszpanami fajne piętro zrobiła


Moja działka na Dębowym Lesie 16:00, 13 lis 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
anabuko1 napisał(a)

(...)

Tą chryzantemkę mam 3 rok z małej szczepki , jaką dostałam od znajomej



Jak wysoko rośnie? Uszczykujesz w maju?
Tu ma być ogród :) 15:55, 13 lis 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
lindsay80 napisał(a)
Decyzja zapadła, wiosną zabieram się za rabatę przy kostce.
A że nie ma odwrotu, może świadczyć fakt, że przesadziliśmy pod taras drzewa.
Szczególnie jestem zadowolona z nowej miejscówki buka.
Rohan Obelisk, wygląda przy tarasie kapitalnie, pomysły na obsadzenia już jakieś mam, a przez zimę będę je dopracowywać.











Idealnie. Piękny okaz.
Tu ma być ogród :) 15:45, 13 lis 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
lindsay80 napisał(a)
(...)

Warzywnik prawie gotowy do zimy, jeszcze tylko poplon przed przymrozkami mam przekopać




A przy szklarni wory z liśćmi na ziemię liściową.



Pełen profesjonalizm!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies