Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między brzozami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między brzozami

Misia 14:26, 13 lis 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Dziękuje Ewa, oby tylko coś chciało w nich urosnąć

Chyba muszę uznać sezon za zamknięty w sobotę pierwszy śnieg tej zimy spadł, na szczęście nie ma już po nim śladu, ale ja mam zawalone zatoki nie zdążyłam ze wszystkim udało mi się tylko zdjąć część darni z kolejnej rabaty. Tak to teraz wygląda, przepraszam za bałagan ale moi mali pomocnicy zawsze coś rozniosą


W planie było przygotowanie całej rabaty na wiosnę do sadzenia. Chciałam wczesną wiosną przesadzić tam śliwkę, a przez zimę zaplanować co do śliwki będzie pasowało. Jeśli pogoda się poprawi i podleczę się trochę to może jeszcze uda się dokończyć.
____________________
Misia - Między brzozami
eVka 16:46, 13 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Misia napisał(a)
Dziękuje Ewa, oby tylko coś chciało w nich urosnąć

Chyba muszę uznać sezon za zamknięty w sobotę pierwszy śnieg tej zimy spadł, na szczęście nie ma już po nim śladu, ale ja mam zawalone zatoki nie zdążyłam ze wszystkim udało mi się tylko zdjąć część darni z kolejnej rabaty. Tak to teraz wygląda, przepraszam za bałagan ale moi mali pomocnicy zawsze coś rozniosą


W planie było przygotowanie całej rabaty na wiosnę do sadzenia. Chciałam wczesną wiosną przesadzić tam śliwkę, a przez zimę zaplanować co do śliwki będzie pasowało. Jeśli pogoda się poprawi i podleczę się trochę to może jeszcze uda się dokończyć.


Śnieg u was? Wow, nieźle. U nas śnieg pojawia się czasami w styczniu/lutym. Ile macie stopni? Może jeszcze zdążysz zdjąć darń pod rabatę, a nawet jak nie to przecież wczesna wiosną to zrobisz.
____________________
Misia 18:32, 13 lis 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
W sobotę popadało ale już się rozpuścił. W nocy pewnie będzie przymrozek, teraz mam na termometrze 1,5 st C. Tu na Kaszubach jest taki trochę chłodniejszy klimat no i w tym roku bardzo dużo padało. Śmiejemy się z M że dzień bez deszczu to dzień stracony
Wczesną wiosną to chciałam już śliwkę przesadzić a przez zimę żeby się ziemia z "dodatkami" przegryzła. Może jeszcze się uda
____________________
Misia - Między brzozami
eVka 18:40, 13 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Misia napisał(a)
W sobotę popadało ale już się rozpuścił. W nocy pewnie będzie przymrozek, teraz mam na termometrze 1,5 st C. Tu na Kaszubach jest taki trochę chłodniejszy klimat no i w tym roku bardzo dużo padało. Śmiejemy się z M że dzień bez deszczu to dzień stracony
Wczesną wiosną to chciałam już śliwkę przesadzić a przez zimę żeby się ziemia z "dodatkami" przegryzła. Może jeszcze się uda


To zima u was, nie dziwię się, że koniec sezonu ogrodowego.
____________________
Lulilaj 19:53, 13 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Misia napisał(a)
W sobotę popadało ale już się rozpuścił. W nocy pewnie będzie przymrozek, teraz mam na termometrze 1,5 st C. Tu na Kaszubach jest taki trochę chłodniejszy klimat no i w tym roku bardzo dużo padało. Śmiejemy się z M że dzień bez deszczu to dzień stracony


U nas z sobotę mieliśmy wszystkie 4 pory roku na raz . Rano było strasznie pochmurno i padała mżawka, potem wyszło cudne słońce, później zaczął padać śnieg i znowu wyszło słoneczko tylko tym razem zrobiło się troszkę ciepłej Na szczęście w przerwie między opadami udało mi się troszkę zrobić
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Misia 20:33, 13 lis 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Ja robiłam w piątek, a w sobotę gardło, zatoki i niezły kaszel mnie dopadł ale nie żałuje, no możne jednego, że nie skończyłam bo za ciemno było
____________________
Misia - Między brzozami
DorKa 08:54, 14 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Dziewczyny zima przejdzie szybciej niż myślimy. Zaraz zacznie pachnieć wiosną i ruszymy do boju
Misia praca z latarką w chłodzie to chyba nie najlepszy pomysł. Nawet jak nie skończysz czegoś teraz to wiosną dużo przyjemniej będzie pracować.
Już czuję ten zapach wiosny
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 10:38, 14 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Dziewczyny zima przejdzie szybciej niż myślimy. Zaraz zacznie pachnieć wiosną i ruszymy do boju
Misia praca z latarką w chłodzie to chyba nie najlepszy pomysł. Nawet jak nie skończysz czegoś teraz to wiosną dużo przyjemniej będzie pracować.
Już czuję ten zapach wiosny


U nas zima się jeszcze nie zaczęła a ja juz listę zakupów roślinnych na wiosnę sporzdzam hehe
____________________
DorKa 10:47, 14 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)


U nas zima się jeszcze nie zaczęła a ja juz listę zakupów roślinnych na wiosnę sporzdzam hehe

No właśnie o tym mówię Na mnie też patrzą jak na aliena jak wszędzie powtarzam,że do wiosny już niedaleko ...
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 15:23, 14 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)

No właśnie o tym mówię Na mnie też patrzą jak na aliena jak wszędzie powtarzam,że do wiosny już niedaleko ...


Ja mam w pracy koleżankę, któe jest projektantka ogrodów i rozmawiamy sobie codziennie o roślinkach i ona też już robi listy na wiosnę co kupi do siebie
(z pomocy jej nie korzystam, bo mi nie zręcznie tak za darmoszkę projekty wyłudzać ale czasami co nieco podpowie co z czym sadzić )
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies