Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ptasi gaj 14:02, 25 paź 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Wczoraj była u Mirki dyskusja na temat świerków serbskich chciałam pokazać moje. Sadziłam je 3 lata temu miały ok. 1,5 metra.

Ten bardzo ładne sztuki



Serb z prawej strony foty ma 2 przewodniki



To moje pupilki choiny kanadyjskie, to na froncie jest najładniejsza od 3 lat cięta i pięknie jest zagęszczona. Jak byłam w tym roku w szkółce podwarszawskiej to taka sama w donicy kosztowała 1700 zł



Lubię też cyprysiki nuthajskie bardzo majestatyczne drzewka. Ten który pokazuję, bardzo długo nie mógł ruszyć wzrostowo, ale od 2 lat nadrabia straty.


Elu no pięknie ci serby urosły.Jak patrzę na twoje to teraz się zastanawiam czy nie za gęsto posadziłam.Moje niektóre miały 150cm.
Moja glebo terapia 13:49, 25 paź 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Do góry
Za to azalia kolorami nadal zachwyca











Moja glebo terapia 13:45, 25 paź 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Do góry
Choć różyczki jeszcze cieszą



Biała ma jeszcze pączki ale pewno już nie zdążą się rozkwitnąć





Zakwitnąć ponownie postanowiła tegoroczna lavender ice a myślałam, że w tym sezonie nie zobaczę już jej kwiatów a tu niespodzianka



Klon palmowy - Acer palmatum 13:43, 25 paź 2017

Dołączył: 25 paź 2017
Posty: 3
Do góry
Chyba zle zaladowalem zdjecia w pierwszym poscie. ups.teraz lepiej


Mirkowy ogród (początki) 13:42, 25 paź 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)


Bo pięknie napisałam o sadzeniu sosen razem z brzozami a ty mnie ol.....
Właśnie chciałam sie dopytać Ciebie czy się gniewasz i za co.

Jak chcesz zobaczyć zrobiłam foty moich serbów, jutro jeszcze wstawię świerki zwykłe, bo dzisiaj coś mi komputer mieli i mieli długo to trwa, mam już zapakowany fotami i innym badziewiem muszę go oczyść.

No to pozdrowienia jak wszystko ok.


Dobra już się nie gniewaj. Idę serby zobaczyć.
Em wycina samosiejki i znalazł takie cudo.Czy to trzmielina?
Moja glebo terapia 13:40, 25 paź 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Do góry
Po kilku ciepłych i słonecznych dniach znowu regularna zimna i mokra jesień nastała.

Sezon ogrodowy już zamknięty choć jeszcze zostało do wsadzenia kulka cebul, nie uda się do ziemi to do doniczek pójdą.
W ogrodzie coraz mniej kolorów, klon jeszcze dwa dni temu świecił czerwonymi listkami a dzisiaj smętne resztki wiszą



tak samo opadły listki z meyerka i straszy nagimi badylami



pinky winky też już bardziej bura niż różowa

Mirkowy ogród (początki) 13:35, 25 paź 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Gosialuk napisał(a)
Ja też jestem ciekawa tego planiku, bo areału trochę macie.
Zaraziłaś mnie sianiem trawek. Będąc na spacerze nazbierałam nasion rozplenic, Trzcinnka KF i prosa. Wiem, że siałaś w lutym, więc potem zgłoszę się po dokładną instrukcję.

Z rozplenic możesz nasionka zbierać .KF i prosa nie siałam.KF mam sadzonki kupione w szkółce ,czekam aż podrosną i podzielę.Wydaje mi się że one nie wytwarzają nasion.Prosa nie mam.
Rozplenice już żółte.Fajnie wyglądają
Ranczo Edy 13:29, 25 paź 2017


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
postaram się być wieczorkiem pogadamy kochane tera lecę ....

Działeczka, moje małe miejsce na ziemi 13:26, 25 paź 2017


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
Violcia smagliczka fiolet trafiła Ci się cudownie pachnie ja też mam i podobno się rozsiewa na wiosnę może będziemy miały
wiesz że jestem z Tobą kochana uściski gorące zostawiam i lecę będę później

Ogród z wilkiem zamkn. 13:21, 25 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Magleska napisał(a)

Te po dyszce za szt ....
właśnie nie wiem czy nie za blisko .....kombinuję .....
.....ognisko robię ok 4 razy w roku maksymalnie ,wiec niezbyt często ....
Teraz tarasy będę mieć 3 hihi .....przed domem Na tarasie i przy ognisku
(Te ławy ze stołem chce tam dać przy ognisku )tu dam tylko stolik z jakimiś krzesełkami fajnymi

To taki ciężki plastik mielony może stać na deszczu ,mrozie itp - mam go z 10 lat ,albo i więcej i jedynie to wyblakł

Na pieczenie kiełbasek oczywiście zapraszam


10 zł za.sztukę cisa??? Nieźle, u nas bylejakie małe tuje kosztują 20 zł
Przyjazny ogród 13:20, 25 paź 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Do góry
Gożdzikowa - wiejski ogród 13:16, 25 paź 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
gobasia napisał(a)


E tam !! wszystkich...
Haniu reklamy mi nie przeszkadzają ...ale nie jakieś glupoty typu:

"pomożecie,wyzbyłam sie garderoby"



Dla Ciebie taka trawusia

Basiu, Dziękuję za piękną różyczkę. Oczywiście za trawkę też. Za dużo ich u siebie jeszcze nie mam, ale to się powoli zmieni.

Słoneczka życzę, bo jak na razie, chmury się wściekły u mnie.
Przyjazny ogród 13:16, 25 paź 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Do góry
Przyjazny ogród 13:12, 25 paź 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Do góry
Sezon 2017 u Hanusi 13:12, 25 paź 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Basiu, widocznie ten sezon z wilgocią u mnie, specjalnie zamówiony przez ZUS.
Trzeba co niektórych reumatyków z laskami szybciej na wikt do Piotra wysłać, bo kasy nie ma na takich cherlaków. Na co oni komu? Pracować już nie mogą, a jeść wołają i o podwyżki żebrzą.

Ja mimo laski na łono Abrahama jeszcze się nie wybieram, a wybieram spacer wtedy kiedy przestaje kropić, i jakoś z piecholem funkcjonujemy. Co najwyżej ja zamiast 3 razy ubierać buty, to i z 6 razy je zakładam.
Bezdeszczowego Tobie życzę!

Przyjazny ogród 12:59, 25 paź 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Do góry
mira napisał(a)



ogród to wolność - też tak uważam



proszę napisz mi gdzie kupowałeś irysy bródkowe - pamiętam że pokazywałeś jak ładnie były opisane a na fb pokazałeś kwitnące bajeczne
pozdrawiam

Mira, irysy kupuje u kolekcjonerów i hodowców tych roślin, mogę ci dać namiary - full wypas. Mam też odmiany od Pana Stanisława, prowadzi ogród w Przeworsku. Możesz wpisać się do organizacji MEIS i rozwijać swoją kolekcję, wówczas poznasz wszystkich . Zjazdy, konwenty organizowane są każdego roku w chwili kwitnienia - warto...
http://www.euroiris.net
https://irysek.com





Przyjazny ogród 12:55, 25 paź 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Do góry
anka_ napisał(a)
Mam nadzieję Mariuszu, że dzisiejszy festiwal się udał. chociaż nie... nie nadzieję... mam pewność. Ogromnie żałuję, że nie mogłam tych cudowności zobaczyć. Ale może na majowe święto derenia i jabłoni się uda... A jak- z oczkami sie udało?

Piwonii od ciecie chyba się spodobało u mnie bo puszcza sporo nowych przyrostów. Powiedz mi proszę czy i jak trzeba je zabazpieczyć na zimę. I jak nazywa sie miskant, który dostałyśmy.

Koniczynka też rośnie... i cieszy.

Pozdrawiam serdecznie.


Festiwal udany, pełno pasjonatów, wiele ogrodniczych wrażeń, ale i dużo jedzenia radości i muzyki . Piwonii nie przekrywałbym, nigdy tego nie robię i siewki spokojnie wytrzymują zimę. Byle nie stały w doniczkach, te trzeba wkopać równo z gruntem.
Miskant dość ciekawy, w tym roku nawet zakwitł - Miscanthus sinensis 'Mysterious Maiden'.
Koniczyna, popisze się w czerwcu, jak tylko zimę przeżyje i nie będzie miała konkurencji innych roślin.


Kwiatostan 'Mysterious Maiden'


Hirutkowy raj:)) 12:54, 25 paź 2017


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Do góry
Wreszcie w domu,drugi dzien nowego gipsu.

Nic nie robie,leżę,siedzę,powoli chodzę po domu i jem bo moja kochana siostra mnie pasie nadrabiam pieciodniową głodówkę ze szpitala.

pozdrawiam wszystkich zagladających



Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :) 12:51, 25 paź 2017


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5625
Do góry


jesienna przewałka i mnie nie omineła, choć w skali niedużej:
Doniczki zaznaczają dosadzanki które planuję na wiosnę

Pszczelarnia 12:51, 25 paź 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8356
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)


Ogniście Cię witam widoczkiem holenderskim:







Śliczny widoczek...eechhh Ale raj na ziemi to jest u Ciebie
Pozdrawiam rajska Ewo...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies