Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Bajkowy ogród Weroniki 22:49, 24 paź 2017


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry
W Taroudant zwanym Małym Marakeszem zwiedziliśmy ogród Pałacowy SALAM (dzisiaj hotel, butiki, fontanny, bananowce itd.).
W Marakeszu i na "magicznym południu" Maroca obowiązują w budownictwie kolory ziemi, a jest ich wiele, czerwony, rudy, różowy, szary itd.
W ogrodzie Salam kolor terakoty z kolorem marokańskiego nieba i zieleni.
(Może zastosuję u nas, ale niebo tak rzadko jest błękitne.)




W ogrodzie powitano nas "marokańskim szampanem" tj. herbatka zielona z aromatyczną marokańską miętą i szafranem, orzeźwiająca i słodka.
Pszczelarnia 22:34, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
mira napisał(a)
Ewa przyszłam z prostym pytaniem i żeby się pochwalić nowo zakupioną jabłonką /tak bez planu przy okazji / Golden Hornet i że mi się szklarnia po nocach śni - a tu proszę same moje dylematy.

Tak więc też chciałam jak Sylwia zapytać o cięcie, wiem że jabłonie w styczniu ,lutym a te ozdobne/rajskie kiedy?
Masz rację wiele ładnych fotek w necie nie ma też szukałam to może jeszcze nie są tak popularne choć jak widzę ile odmian pokazujesz to mam wytrzeszcz.

Miałam Ci też napisać że Twoja szklarnia to taka oranżeria i pięknie zdobi wnętrze ogrodu no i miałam zapytać jaką wewnątrz przewidujesz funkcję = a tu czytam że szukasz stołu - więc produkcja będzie - Ewa może warsztaty kiedyś co? aż żal takiej przestrzeni na ogórki

Z inspiracji stołu i ja skorzystam bo potrzebuję stołu przy kompoście.

I jeszcze jedno zainspirowałam się u Ciebie narcyzami w trawie i jak wykopywałam z rabaty to się trochę nazbierało i właśnie je w jagodniku wcisnęłam w pobliżu derenia - i już wiem gdzie jest ich właściwe miejsce.

pozdrawiam


Rajskie tniemy też jak jadalne, a dodatkowo przy mocnym formowaniu (szpalery, wachlarze, ekrany) pod koniec czerwca do połowy sierpnia.

Przestrzeń szklarni - mam pomysł, który się uleży do wiosny, dopiero się uczę racjonalnego wykorzystania zgodnie z potrzebami. I tak mam/planuję: 1. Kącik ogrodniczki (stolik, 2 krzesła, lektura ogrodnicza, etykietki, flamaster). 2. Kilka pomidorów w gruncie. 3. Miejsce na donice z "ulubionymi". 4. Regał, półka do sadzonkowania i doniczuszek małych z rozsadami. 5. Dwa winogrona. Podłoga częściowo w cegle, częściowo ziemia. Przed szklarnią placyk z cegły.

W przyszłym roku zamierzam w szklarni podpędzić też montbrencję. Mam pomarańczową i czerwoną Lucifer (wykopałam je teraz w celu podzielenia):






I czekam aż świerki sąsiedzkie od północy podrosną, zasłonią widok "wielopoziomowy" w sąsiednim ogrodzie.



Bajkowy ogród Weroniki 22:16, 24 paź 2017


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry
cd. Ogród Majorelle, Maroco.




Chyba jest tu roślinka "fotel teściowej" .



Pszczelarnia 22:09, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
I o dereniach (post dla Urszuli i Kasi z Wro z Kieł.). Dałam Wam kiedyś gałązki derenia rzekomo Ivory Hallo. Ale w tym roku dostałam od Danusi 2 prawdziwe Ivory Hallo - piękne egzemplarze i teraz wiem, że nie macie chyba IH. Ten mój jeden to była pomyłka szkółkarska. Teraz widać różnicę. Może się mylę?

N1 1, pomylony Ivory Hallo?



NR 2 Ivory Hallo od Danusi





Pszczelarnia 22:01, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
A tymczasem rodzinny miłorząb znowu zmienił miejsce. Tutaj będzie radosnym jesiennym akcentem.



Ma za towarzystwo inne miłorzęby rosnące wzdłuż podjazu



W podszyciu jeszcze za dużo białego w jednorodnych plamach (od miodunek, bruner i dereni Ivory Halo), pomieszam kolory na wiosnę.



Pszczelarnia 21:56, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Ciacham kwiaty do bukietów i wcale ich nie ubywa:





Warzywa też jak bukiet. Jeszcze mam 2 cukinie. Znacie taką buraczkową cykorię?







Od nowa ... na przekór wszystkim 21:55, 24 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Dla mnie super jest ta wersja:

iwka napisał(a)





Takie ułożenie optycznie powiększa ogród, ale to moim skromnych niedoświadczonym ogrodniczo zdaniem
Co do zacienienia musisz sama ocenić i rozważyć.
Bajkowy ogród Weroniki 21:54, 24 paź 2017


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry
Ogród Majorelle w Marrakeszu...obrazy roślin i kolorów.





Nie zamęczam opisami, bo dzisiaj wystarczy kliknąć by otrzymać potrzebne informacje.
Ogród z wilkiem zamkn. 21:49, 24 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Magleska napisał(a)

Dlatego wykorzystuje na maksa ten tydzień później już nie będę mieć wolnego
Ps . Jak myślisz ,te cisy jako parawanik ogniska dobrze by tu wyglądały ? Zostały mi z brzozowej ....zastanawiam ,czy je tam dać hmm ....
A gdzie czarna szmata ,będą kamyczki i stół z ławami ( zabrany z przodu domu )
Słabe zdjęcie telefonem



Bardzo dobrze wyglądają jako zasłona ogniska. Tylko czy gorąco od ogniska ich nie osłabi, hm nie znam się
Piekna okazy, wcale nie takie małe, u nas bylejakie kilkadziesat złoty za sztuke kosztują.

Uwielbiam podwójne tarasy, czyli jeden przy domu i jeden w ogrodzie. Super pomysł. Wpraszam się na pieczenie kiełbasek!
Pszczelarnia 21:48, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
kasia1 napisał(a)
Witaj Ewa, zwiedziłam Twój ogród w wizytówce, ale postaram się odwiedzać Ciebie "na bieżąco", historii chyba nie dam rady prześledzić, chociaż bardzo bym chciała. Twój ogród jest przepiękny. Rustykalny, ale bez przesady
Może wrzucisz więcej fotek do wizytówki?



Bukiet na powitanie:



Rustykalny bez przesady i troszkę rdzewiejący jest na pewno





Kwiaty we włosach 21:46, 24 paź 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
jeszcze raz perukowiec,zmienia kolory codziennie

Bajkowy ogród Weroniki 21:45, 24 paź 2017


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry




Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 21:42, 24 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Tu wypociny nt. rabaty brzozowej:


i z dalszej odległości:



mało chyba widać, jest gęsto. Ta brzozowa rabata od góry przy ogrodzeniu:
- rząd szmaragdów,
- patrząc od lewej: dwa derenie elegantissima jako kontynuacja rabaty prostopadłej do tej, trzy brzozy doorenbos, niżej dwie sosny bośniackie, dalej perukowiec royal purple, perukowiec golden spirit, na końcu sosna "ogon" bardziej z przodu, bo będzie kształtowana, to wszystko poprzetykane miskantami variegatus i berberysami thunberga atropurpurea. akurat zależy mi żeby ta ranata jako jedyna nie była symetryczna. Wszystkie mam symetryczne do bólu.
Jak opaska z przodu żółte tawuły goldflame, potem hakone all gold i piórkówki hameln poprzetykane rozchodnikami matrona, podobnie jak na rabacie tylnej.

Rabata słoneczna, więc starałam się dobrać rośliny lubiące słońce. Szerokość 3 m.
Pszczelarnia 21:37, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Anabell napisał(a)
Ewa - ja miałam w szklarni, górą odciągi i do tego pręt po długości, donice z kwiatami wieszałam. Był okres że miałam 500 donic i skrzynek balkonowych w dole szkoda było miejsca.

Tylko u Ciebie jest aluminium i trzeba wymyślić inne mocowanie górą.

Można zrobić środkiem w górze dodatkowy wąski parapet na siatce dla rozsady.
siatka nie będzie później dawała cienia na dolne rośliny.

Stół bym zrobiła z tyłu szklarenki wystarczy 65/70 cm szer.

Dołem w gruncie pomidorki.


Szklarniowo dopiero się rozkręcam, w tej chwili jest tam wszystko:
klika pomidorów



puste doniczki



klamoty



eonia i jedna kordylina



kolekcja agapantów ( w tym jeden od Małej Mi)



Kolekcja skalniaczków ze szkółki w Nałęczowie, z lekturą ogrodniczą od Bogdzi



Czy tak powinny wyglądać eukomisy? Jakieś takie mikro zabiedzone, nie wiem czemu.






Ogród z wilkiem zamkn. 21:36, 24 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
effka napisał(a)


Dzięki za pomiary nie wytrzymam! Wonderwoman już cisy wsadziła
Ale to niesprawiedliwe, że masz urlop i to aż tydzień heheh. Jak teraz by mi się taki przydał... wracam z pracy przed 17, a o 18 już ciemno czekam do soboty i niedzieli z grubsza robotą.

Dlatego wykorzystuje na maksa ten tydzień później już nie będę mieć wolnego
Ps . Jak myślisz ,te cisy jako parawanik ogniska dobrze by tu wyglądały ? Zostały mi z brzozowej ....zastanawiam ,czy je tam dać hmm ....
A gdzie czarna szmata ,będą kamyczki i stół z ławami ( zabrany z przodu domu )
Słabe zdjęcie telefonem

Bajkowy ogród Weroniki 21:35, 24 paź 2017


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry
Nasz program z Mają w przyszłym roku, coś wiosną ma być dogrywane.
Oj to zdrowie, tak potrzebne szczególnie w naszym wieku, kiedy nie za wiele już można poprawić. Też się wyłączam często z "używania oczu" z niechęcią a i innym częściom ciała daję przymusowy wypoczynek i leki. Jak tylko jest nieco lepiej zabieram się za robienie czegoś by zdążyć, a potem znów poddaję się, i mówię po co ja to robię, i jeszcze cierpię. I ciągle brakuje mi czasu.
Obojętnie jednak gdzie jestem i co robię, o takich ludziach jak Ty, i wielu z Ogrodowiska, myślę. Musimy się u mnie spotkać tej wiosny, mam nadzieję. Pozdrawiamy.
Do swojego ogrodu porzuconego tutaj w sierpniu wrócę, a teraz mała niespodzianka, zabieram Ciebie i innych, chętnych, do ciepłych krajów.




Pszczelarnia 21:22, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Oto magnolia powoli gubi liście:


I buk po lewej stronie miedziany jest. A prawa strona jakby jeszcze letnia - duży kontrast.



Pszczelarnia 21:16, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
I persicaria 'Blackfield' od Konrada i Andrzeja, z rabarbarem dłoniastym

Pszczelarnia 21:11, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
I aster gawędka






Pszczelarnia 21:06, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Zielona świecznica jest fantastyczna!

Ten brąz przed nią pochodzi od wiązówki filipendula rubra Venusta - obie fajne wysokie byliny ceniące sobie wilgoć i zasobność podłoża.





Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies