Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

sylwia_slomc... 21:54, 24 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Śliczny fotel bujany i ciekawe krzesełkoWszystko pasuje, perfekcja
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 21:56, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ciacham kwiaty do bukietów i wcale ich nie ubywa:





Warzywa też jak bukiet. Jeszcze mam 2 cukinie. Znacie taką buraczkową cykorię?







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:57, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dzięki Podziwiam Twoje wyczucie w zestawianiu roślin, prześliczny ogród jesienny i jeszcze latem zalatuje


Sylwia, miłe to co piszesz.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 21:59, 24 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Pszczelarnia napisał(a)


Sylwia, miłe to co piszesz.

Nie miłe tylko prawdziwe
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 22:01, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A tymczasem rodzinny miłorząb znowu zmienił miejsce. Tutaj będzie radosnym jesiennym akcentem.



Ma za towarzystwo inne miłorzęby rosnące wzdłuż podjazu



W podszyciu jeszcze za dużo białego w jednorodnych plamach (od miodunek, bruner i dereni Ivory Halo), pomieszam kolory na wiosnę.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:09, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I o dereniach (post dla Urszuli i Kasi z Wro z Kieł.). Dałam Wam kiedyś gałązki derenia rzekomo Ivory Hallo. Ale w tym roku dostałam od Danusi 2 prawdziwe Ivory Hallo - piękne egzemplarze i teraz wiem, że nie macie chyba IH. Ten mój jeden to była pomyłka szkółkarska. Teraz widać różnicę. Może się mylę?

N1 1, pomylony Ivory Hallo?



NR 2 Ivory Hallo od Danusi





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
kasia1 22:21, 24 paź 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Ale piękne bukiety. A kompostownik bombowy!
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Pszczelarnia 22:34, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)
Ewa przyszłam z prostym pytaniem i żeby się pochwalić nowo zakupioną jabłonką /tak bez planu przy okazji / Golden Hornet i że mi się szklarnia po nocach śni - a tu proszę same moje dylematy.

Tak więc też chciałam jak Sylwia zapytać o cięcie, wiem że jabłonie w styczniu ,lutym a te ozdobne/rajskie kiedy?
Masz rację wiele ładnych fotek w necie nie ma też szukałam to może jeszcze nie są tak popularne choć jak widzę ile odmian pokazujesz to mam wytrzeszcz.

Miałam Ci też napisać że Twoja szklarnia to taka oranżeria i pięknie zdobi wnętrze ogrodu no i miałam zapytać jaką wewnątrz przewidujesz funkcję = a tu czytam że szukasz stołu - więc produkcja będzie - Ewa może warsztaty kiedyś co? aż żal takiej przestrzeni na ogórki

Z inspiracji stołu i ja skorzystam bo potrzebuję stołu przy kompoście.

I jeszcze jedno zainspirowałam się u Ciebie narcyzami w trawie i jak wykopywałam z rabaty to się trochę nazbierało i właśnie je w jagodniku wcisnęłam w pobliżu derenia - i już wiem gdzie jest ich właściwe miejsce.

pozdrawiam


Rajskie tniemy też jak jadalne, a dodatkowo przy mocnym formowaniu (szpalery, wachlarze, ekrany) pod koniec czerwca do połowy sierpnia.

Przestrzeń szklarni - mam pomysł, który się uleży do wiosny, dopiero się uczę racjonalnego wykorzystania zgodnie z potrzebami. I tak mam/planuję: 1. Kącik ogrodniczki (stolik, 2 krzesła, lektura ogrodnicza, etykietki, flamaster). 2. Kilka pomidorów w gruncie. 3. Miejsce na donice z "ulubionymi". 4. Regał, półka do sadzonkowania i doniczuszek małych z rozsadami. 5. Dwa winogrona. Podłoga częściowo w cegle, częściowo ziemia. Przed szklarnią placyk z cegły.

W przyszłym roku zamierzam w szklarni podpędzić też montbrencję. Mam pomarańczową i czerwoną Lucifer (wykopałam je teraz w celu podzielenia):






I czekam aż świerki sąsiedzkie od północy podrosną, zasłonią widok "wielopoziomowy" w sąsiednim ogrodzie.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
nawigatorka 22:57, 24 paź 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Magiczne zdjęcia. Porządek zawstydza. Jak ja Ci tych bukietów czasem zazdroszcze byloby na czym ćwiczyć
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Pszczelarnia 23:03, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Widok ogólny roboczy: czeka mnie jeszcze wysadzenie cisów zapasowych (fastigiata) z warzywnika, gdzieś indziej. Bo po całości rosną już jednakowe jabłonki, te otrzymają bambusowe stelaże na jakiś (dłuższy) czas.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies