Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa 21:41, 22 paź 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Do góry
Tak sobie wyobrazam przejscie do warzywniaka


Dwa ogrody 21:38, 22 paź 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Basiu, nic nowego nie wymyślam Ogród niby dojrzały, ale nadal nie spełnia moich oczekiwań, teraz naprawiam błędy szybkiego sadzenia Po co posadziłam tyle pęcherznic? Dlaczego ...... i tak mogę sobie pisać Jeszcze się zastanawiam, czy środkowa rabata, która dzieli ogród na połowę zostanie tak jak jest. Ale jak pomyślę, ile tam dobra upchnęłam, to trochę stopuję

nowe nabytki, niby mam podobne, a jednak różnią się


Ogrodowe szaleństwo ... 21:37, 22 paź 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Do góry
podpowiedzcie proszę, czy koleusy przetrwają zimę jak okryję je, czy lepiej zabrać na parapet do domu? Pamiętam, jak byłam dzieckiem, to mama miała na parapecie tą roślinę jako domową.
Dwa ogrody 21:33, 22 paź 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
paniprzyroda napisał(a)
...w czwartek wykopałam wszystkie dalie, w tym roku nie czekam do przymrozków, za dużo pracy w ogrodzie jeszcze jest.
To ostatnie

I takie piękności już wykopałaś? szkoda...
chociaż masz rację, zbyt dużo do zrobienia zostaje na listopad, a pogoda niepewna.
Przerwa na kawę... 21:33, 22 paź 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Jalitah - ta róża jesieni nie czuje. Ona nadal w pąkach.
Dwa ogrody 21:28, 22 paź 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Renia
Pszczelarnio
, w czwartek wykopałam wszystkie dalie, w tym roku nie czekam do przymrozków, za dużo pracy w ogrodzie jeszcze jest.
To ostatnie


a takie widziałam wczoraj, piękny pomarańczowy kolor, fotka kiepska, bo późno było
Przerwa na kawę... 21:23, 22 paź 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Mój dereń ma takie pączki. Ciekawe,czy nie zmarzną. Jak nie to na wiosnę pięknie będzie


Dwa ogrody 21:22, 22 paź 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Gor-Aniu, będę myśleć nad miejscówką dla niego. Wszystkie cebulki posadziłaś? Danusia namówiła mnie jeszcze na troszkę cebul, czekamy na realizację zamówieia
Łucjo, czytałam u Ciebie o zmaganiach z jaśminowcem. Dziś tylko jedną pęcherznicę wykopałam, a na jej miejsce przesadziłam bez Eva.
Dla Was dzisiejsza Parole
Dwa ogrody 21:15, 22 paź 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Jolu, makaronową kupiłam, chyba nasionka będą, byle pełne
Jankosiu, chyba w cuda nie wierzysz, że wszystko wydmuchnięte jest, po prostu nie pokazuję lewej strony Pokazałam ogarnięte wejście Wykopki trwają, końca nie widać. O pieleniu mogę zapomnieć. Z całego pięknego tygodnia tylko jedno przed i popołudnie mogłam poświęcić na ogród. Normalnie zła byłam. Kto mi zaplanował wycieczki, wyjścia, sprawy do załatwienia itp? No ja sama, tyle, że nieco wcześniej.
Jeszcze raz dla Ciebie
Bałaganu ogrodowego Karoliny ciąg dalszy czyli o moim gumowym ogródku:) 21:14, 22 paź 2017


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Sama organizuję. Wycieczka z biura nie dla mnie. Lubię sama i wychodzi o wiele wiele taniej, na wycieczkę zorganizowaną ze zwiedzaniem trzeba by że 12 tyś. Więc raczej odpada.

Czytam dużo, decyduję co chcę zwiedzić, obejrzeć, potem sprawdzam jak tam się dostać. I układam plan po kolei. Już się nawet spakowałam, bo na lotach wewnętrznych mam tylko bagaż podręczny max 7 kilo i musiałam sprawdzić czy się zmieszczę.



Spokojnie 4 spodenki, 6 koszulek, 3x długi rękaw, jadę w kurtce, długich spodniach i butach sportowych. Ręczniki szybkoschnące. Bielizna. Przewodnik. I fru pralnie są na miejscu za grosze. Jeszcze dolary muszę kupić i gotowa
Nie mogę się doczekać, nie ukrywam że tym żyję ostatnio.

Miałam organizować babski wyjazd ale trudno było określić termin a potem życie się u mnie popieprzyło

Pozdrawiam serdecznie
Szmaragdowy Zakątek 21:14, 22 paź 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Do góry
Ale za to dziś od rana miła niespodzianka. Znajoma przywiozła mi moje ulubione opieńki miodowe.
Całą skrzynkę…


…i ogromne wiadro (hmm…to raczej taka wielka donica…)


Sporo tego.


Postanowiłam podzielić się i zaraz zawiozłam te zdobycze do mojego taty, bo on też uwielbia te grzyby. Bardzo się ucieszył i wziął wszystkie. A wieczorem…
…dostawa!


Pychotka. Taki tata to skarb !!!
Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 21:06, 22 paź 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Tak sadzą jak krzewy ktoś zniszczy , urwie ale to nie stoi na przeszkodzie, żeby sprzedać, masakra...
Te kupiłam i posadziłam w skrzyneczki po usunięciu białych surfinii, nie będą ich sadzić do gruntu bo i tak nie przeżyja, niech zdobią tak długo jak się da do zimy

Ogródek pachnący różami i lawendą...w budowie 20:55, 22 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
ma dokładnie jak mój usyryjski rosnący od wiosny



Ussuryjski czasem jest zwany klonem koreańskim. Może to bliska rodzina?
Ogrodowe kreacje 20:49, 22 paź 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry


Ogród z wilkiem zamkn. 20:47, 22 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Magleska napisał(a)

Ale się napisałam i mi wcięło ......
Wiec w skrócie .....mam zamówione tanie cisy ze szkółki ( sprzątanie magazynu )
Wiec muszę tam w tej rabacie zrobic im miejsce.... rozpierduche zaczęłam choć nie planowałam

Taki jest początkowy plan
Od siatki jako tło
1. Cisy ................ czy np 10 szt cisy ,5 choiny kanadyjskie i znowu 10 cisy , 5 choiny ??
Rabata ma 16 metrów długości ,szerokość ok 2,80 ,.....mogę poszerzyć jak trzeba

Tu powoli widać zmiany
2. Brzozy dorenbos co 2,5 metra
3. I tu nie wiem
Limki na przemian z ML przez całość ,czy np. 5limek z ML ?...później cześć wrzosowa trawiasta i znowu 5 limek ....i znowu wrzosowa




4. Nie wiem ( są tam jeżówki przy limkach i Ice Dance ) ....... kulki ,trawy ,szwarc ,mydło i powidło

Pomożesz pomysleć .....może jeszcze któraś z dziewczyn mi pomoże ogarnąć ten haos

Z serbowej jestem zadowolona ,z umbrowej tez ..... a tu jest za dużo


Muszę sie chwilę zastanowic, jutro podczas dnia coś pokombinuję
Ogrodowe kreacje 20:46, 22 paź 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry
Kolejne migawki jesienne :


Ogród z wilkiem zamkn. 20:45, 22 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Tu jeszcze raz cała ta rabata ( brzozowa od dziś



I jeszcze raz pomocy
Od płotu
1. Cisy ......lub cisy i choiny ??
2. Brzozy
3 Limki z ML przez całość ,czy cześć Limki ..... cześć wrzosy z trawami ,znowu Limki ,znowu wrzOsy ??
4 .?????
Pomysły i głosy miłe widziane
Ogród z wilkiem zamkn. 20:29, 22 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
A dla mnie nie do końca bo one najpiękniejsze jesienią , ale wiosną to tylko rozchodniki coś pokazują

Sylwus , a jak Ty byś widziała tą rabatę ..... tam powyżej fotki jej i opis jak to troszkę widzę
A tu jeszcze Inny widok



Zaczęłam prostowanie skalniaka i tam wyładowała katalpa .... i inne drzewka z prawej ....

A tu za ogniskiem ,a przed skalniakiem zrobię placyk na stół i ławki ( przeniosę te z przodu domu )

Ogród Cioci cz. 3 20:26, 22 paź 2017


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
Kindzia napisał(a)
Ale świeci!!! Piękny!!!

U nas wielkie wycinanie już wczoraj było, pusto się robi...

Buziole





Moja dynia od Kasika już zjedzonaZupka była pyszna
Grubej dyni zmagania z naturą 20:21, 22 paź 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Do góry



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies