Gdzie jesteś » Forum » Róże » Różany TOP sezonu 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Różany TOP sezonu 2017

iwonadm 21:46, 07 paź 2017


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
10. Ascot uwielbiam tą złożoną strukturę płatków, każdy kwiat to małe misterne origami
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
iwonadm 21:54, 07 paź 2017


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Poza podium, lecz dobrze rokujące nowości
The Wedgwood Rose



Wollerton Old Hall (Ausblanket)


schone maid


oraz stare i lubiane
gartentraume
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Anna_ogrodni... 11:28, 13 paź 2017


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 733
Bardzo proszę o radę. Zamówiłam róże Munstead Wood Isaac Pereiere i clair renaissance i mam dylemat co do tej ostatniej. Moje priorytety to kolor ciemnoróżowy lub bordowy ,zapach i wysokość do ok.1,5 a ta róża jest morelowa. Dziewczyny jaka róże mi możecie polecić czy wymienić renaissance na inna pachnącą i ciemniejsza?
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
kasia_w 16:09, 24 paź 2017


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Jana
Cudowny wątekjesteś różaną encyklopedią, w dodatku z wiedzą praktyczną !
Mam za mało róż, skoro u mnie najlepsza w tym sezonie jest Eden Rose
Na pashminę choruję od wielu sezonów,może w końcu wiosną...
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Kasiolaaa 18:07, 24 paź 2017


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Roza kazda piekna ciesze sie ze zdecydowalam sie na Ascota bo jest cudowna
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
mira 00:11, 25 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Bardzo proszę o radę. Zamówiłam róże Munstead Wood Isaac Pereiere i clair renaissance i mam dylemat co do tej ostatniej. Moje priorytety to kolor ciemnoróżowy lub bordowy ,zapach i wysokość do ok.1,5 a ta róża jest morelowa. Dziewczyny jaka róże mi możecie polecić czy wymienić renaissance na inna pachnącą i ciemniejsza?


A ten Ascot opisany powyżej ?

Ja mam Clair Renaissance - ona jest mało morelowa, trudno określić kolor, jest jasna no ciut z zabarwieniem moreli i zmienia się w zależności od stadium rozwoju.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 07:34, 08 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja na pewno idę w Ascot, nawet kilka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zagajanka 22:02, 10 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ascot to dobry wybór (też ją bardzo lubię i to w połączeniu z czymś kulistym - np Scepter'd Isle lub Herzogin Cristiana), ale co u niektórych osiąga, jak słyszę, ponad 1,8 m - trzeba to brać pod uwagę, tym bardziej jak się sadzi więcej sztuk


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:09, 10 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
iwonadm napisał(a)
Poza podium, lecz dobrze rokujące nowości
The Wedgwood Rose

Wollerton Old Hall (Ausblanket)

Schone maid

Iwonko, ciekawa jestem jak je ocenisz w przyszłym roku

Ja po 3 sezonach nie wiem co zrobić z moją Wedgwood - w przypadku tej róży trzeba podwiązywać nie tylko każdy długaśny giętki pęd, ale chyba i każdy kwiatek, bo każdy patrzy pod swoim ciężarem w dół...

WOH się pozbyłam, bo to olbrzym (pędy nawet i ze 2 m) nie do końca w moim kolorze. Kulkuje się, ale boczne przyrosty są tak długie, ze niezbyt ładnie to wygląda. Może nadaje się nawet na róze pnacą?

Schone Maid u mnie słabo przyrasta, kwitnie skąpo, i jako jedna z niewielu łapie rdzę dwa sezony pod rząd - to jest zapewne kwestia nieudanej sadzonki. Dam jej jeszcze jedna szansę, ale jak się nie poprawi, to pożegnam się.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Ewik 23:06, 09 gru 2017


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Za oknem znów pada , coś mi wyjadło prawie doszczętnie posadzone cebulki , zaczyna mnie rozkładać jakieś choróbsko , wiec na poprawę humoru zajrzałam do mojego katalogu ogród i od razu zrobiło sie lepiej

Zdjecia obiecałam sobie , ze będę pstrykać i na tym sie skończyło , niewiele w tym roku pokazałam tych letnich i oglądając pomyślałam , że czas pokazać obiecany moj TOP 10 .
Przyznam , że nie było łatwo , tym bardziej , ze i rok trudny , u nas od połowy roku deszcz i deszcz brr , i sporo pięknych kandydatek

na początek debiutantka , niestety poza podium
Hans Gonewein Rose . mam nadzieje, że w przyszłym sezonie pokaże wiecej


____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies