Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Podaruj nasiona 18:45, 22 paź 2017

Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 21
Do góry

Witam, mam do oddania nasiona napastnicy. Trzy kolory (z fotografii). Każdy oddzielnie lub zmieszane. Lub wymienię na nasiona innych kwiatów, najchętniej bylinowych.
Chętnych proszę pisać na priv.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 18:44, 22 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Piątkowe popołudnie spędziłam na modernizacji rabaty wzdłuż południowej ściany budynku. Z założenia ma być niewymagająca, prosta w obsłudze. Nie widzę jej z żadnego punktu widokowego. Czasem przebiegam obok trawiastą ścieżką po gracki i wiaderka. Po drugiej stronie tej rabaty jest długa prosta z bezobsługowymi krzewami.



Najwyższe piętro będą tworzyły miskanty. Będzie widać ich pióropusze z okna. Przy oknie stoi biurko. Średnie piętro to niskie astry,firletka, rozchodniki; krwawnik kichawiec i rudbekia Goldstrum, jedna hortensja i dwie rozplenice. Najniższe piętro to zimozielone kosodrzewiny Pumilo, żurawki, turzyca FC i jeden miniaturowy berberys. Wsadziłam też 3 wąskokolumnowe cisy Wojtek. W narożniku przy tarasie będzie rosła świdośliwa. Ma być widoczna z okna. Świdośliwa jeszcze nie jest posadzona. W jej miejscu stoi doniczka.Wsadziłam cebulowe: sporo szafirków, mniej tulipanów, narcyzów i czosnków główkowatych. Jest jeszcze jeden powojnik. Zagłuszony przez róże nie kwitł. Zostawiłam go przy kratce.
Za rok będzie mniej więcej wiadomo, czy się to spasuje.





Długa prosta z drugiej strony
O tej porze roku jak Feniks z popiołów wyłaniają się w ogrodzie rośliny zimozielone. Latem zlewają się z tłem. W momencie, kiedy z liściastych opadają kolejne liście, to one zaczynają dominować na rabatach.





Ranczo Szmaragdowa Dolina 18:44, 22 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Dwa prawie pełne kompostowniki poszły do warzywnika


co grubsze elementy zostały wrzucone do jednego kompostownika.
Zgryźć nie zdążyliśmy niestety , a musimy bo truskawki jeszcze czekają na posadzenie
Od nowa ... na przekór wszystkim 18:43, 22 paź 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Do góry
dyńkę sobie zrobiłam

Moja bajka 18:43, 22 paź 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry


i kwiatek kobei, który jest już wspomnieniem
Ranczo Szmaragdowa Dolina 18:40, 22 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
kompost w tym sezonie przez tą susze jeszcze nie całkiem dojrzały, ale reszta się przerobi w ziemi przez zimę, bo trzeba w kompostownikach miejsce zrobić na jesienne sprzątanie rabat

popiół rozwieziony i wysypany to teraz taczkujemy kompost w warzywniku


ja rozgarniam , a eM wozi
Moja bajka 18:39, 22 paź 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
i jeszcze porównanie: tak wyglądała moja sosna, którą zaczęłam formować w 2015r

w tym roku wygląda tak. Niby lepiej, ale d... nie urywa i zaczynam kombinować co by może zamiast niej...
Ogród wśród pól i wiatrów 18:37, 22 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
jolka napisał(a)


Asia, fajne są te trawowe ścieżki, choć utrzymanie ich w dobrym stanie wymaga trochę zachodu.

Świetne są te ścieżki zgapiam mogłabyś tak na oko wymiary ich podać .... plissss
Moja bajka 18:34, 22 paź 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry

brzózka przegląda się w oczku
Ranczo Szmaragdowa Dolina 18:32, 22 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Druga kota też na polowaniu

popiół taczkowałam na rabaty pod drzewa i do warzywnika


popiół i czarnoziem z worka na rabacie

na zdjęciu ta jasna to ziemia nasza rodzima
Moja bajka 18:31, 22 paź 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry

borówki są wspaniałe - i smaczne i piękne
Moja bajka 18:26, 22 paź 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry

magnolia sprzed kilku dni, bo teraz jest już prawie łysa

liści nawalone, a ja nie mam nawet jak sprzątnąć, bo Iga zasmarkana w domu siedzi.
Ranczo Szmaragdowa Dolina 18:25, 22 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
To góra popiołu rozwieziona wczoraj po ogrodzie, ognisko ma 180cm srednicy


przy okazji widać jaki spadek terenu mamy na samej górze

Ja tu przy ognisku, a w łące bażant spaceruje

Moja bajka 18:23, 22 paź 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry

Sylwuśkowe chryzantemki
Moja bajka 18:20, 22 paź 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry

kosmos przerósł tuje
Moja bajka 18:16, 22 paź 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry

takie maleństwo zaplątało się u mnie nad oczkiem nie wiadomo skąd.
Moja bajka 18:13, 22 paź 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
Tyyyyyyle jeszcze szpinaku mam. Niezwykle plenna roślina. Już mamy całkiem spory zapas w zamrażarce, a on ciągle rośnie jak głupi. Więc dziś była sałatka ze szpinaku. Wcinamy zielone jak króliki


poziomki też jeszcze są. Trochę zjadamy my, a niestety trochę też ślimaki . W tym roku w ogóle nie sypałam granulek i dziwię się, że hosty nie były złe.

Mirkowy ogród (początki) 18:02, 22 paź 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Radziu2013 napisał(a)
Micia, oglądałaś dzisiaj Maję? Było mówione o tym że pod brzozami albo sosnami świetnie wygląda pięciornik

Ja nie dawałbym tej czarnej trawy, ale to tylko moje zdanie
Ja bym widział szybciej przy brzegu rabaty miejscami łany tej turzycy którą wysiewasz ( tej takiej włosiastej ) między nimi werbenę, złote rudbekie posadzone plamami...no i na pewno coś tam jeszcze...

Ale z pewnością coś wymyślisz

Radziu Mai nie ogladałam.Rudbekie to wędrujące rośliny sieją się gdzie chcą .No i wymysliłam. Dziś posadziłam 5 dereni brzuzek .Co dalej myślę
Metr za brzozami jest granica mojej działki.
...uDany ogród 18:01, 22 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Radziu2013 napisał(a)
Dana masz może różę New Dawn?


Radziu mam i bardzo ja lubię

Ogród wśród pól i wiatrów 18:01, 22 paź 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
asiak napisał(a)
Bardzo podoba mi się część warzywno-owocowa Nie wiem, czy nie ściągnę


Asia, fajne są te trawowe ścieżki, choć utrzymanie ich w dobrym stanie wymaga trochę zachodu.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies