Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

08:56, 07 paź 2017
Urszulla napisał(a)


Wiśnia amanogawa. Ale potem doszłam do wioski że Za bardzo rozczochrana i zbyt wysoka że będzie zasłaniać widoki. Mariken szczepiony jeszcze. innego nie wymyśliłam- liściaste, nie za wielkie i przebarwiające się albo kwitnące fajnie. Najważniejszy priorytet zeby było wąskie.


Ula ...cos mi nie pasuje ...bo drzewa to zazwyczaj sie sadzi po to zeby cos załonic ...albo zrobic cień

miłorząb drogi jak fiks ..przereklamowany ...niestety ....juz lepiej kupic graby i je ciąć na kolumny ...wszystko wtedy dopasujesz i wysokość i szerokość
Urszulla 10:09, 07 paź 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
eee_taam napisał(a)


Ula ...cos mi nie pasuje ...bo drzewa to zazwyczaj sie sadzi po to zeby cos załonic ...albo zrobic cień

miłorząb drogi jak fiks ..przereklamowany ...niestety ....juz lepiej kupic graby i je ciąć na kolumny ...wszystko wtedy dopasujesz i wysokość i szerokość


Zwykle drzewa coś zasłaniają. Ale tu ma ono spełniać ozdobną rolę
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anusia 20:41, 07 paź 2017


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Urszulla napisał(a)
Chopin o poranku



Piękne ujęcie. Moja chopin przesadzona, więc już nie kwitnie. W dodatku deszcze wyprały ją doszczętnie. Na tle hortensji wygląda rewelacyjnie.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Urszulla 13:26, 08 paź 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
Anusia napisał(a)


Piękne ujęcie. Moja chopin przesadzona, więc już nie kwitnie. W dodatku deszcze wyprały ją doszczętnie. Na tle hortensji wygląda rewelacyjnie.



To ujęcie wykadrowane było świetne
W realu jest trochę inaczej dwa chochoły ona chyba tak pięknie kwitnie przy pochyleniu i tylko na końcach. W tym miejscu myślałam o drzewie kolumnowym. W nogach będzie dalsza obwodka z lawendy.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anusia 14:46, 09 paź 2017


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Drzewo kolumnowe jak najbardziej ja dostałam od Kasi z Mojej bajki buczka i jestem w nim zakochana. Myślę nad kolejnym zakupem
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Urszulla 14:57, 09 paź 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
Anusia napisał(a)
Drzewo kolumnowe jak najbardziej ja dostałam od Kasi z Mojej bajki buczka i jestem w nim zakochana. Myślę nad kolejnym zakupem


Buka Dawid Gold mam z drugiej strony domu. Ale zbyt malutki żeby mówić o zakochaniu. To sprawa przyszłości. Ma tam odpowiednią ilość miejsca.
Buki są piękne, na mojej liście zakupów jest ich kilka
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 15:40, 12 paź 2017


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Urszulla napisał(a)


Buka Dawid Gold mam z drugiej strony domu. Ale zbyt malutki żeby mówić o zakochaniu. To sprawa przyszłości. Ma tam odpowiednią ilość miejsca.
Buki są piękne, na mojej liście zakupów jest ich kilka


Z kolumnowych piękny jest ambrowiec kolumnowy , oj jak cudnie się teraz odbarwia. Posadziłam dzis wreszcie klona
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 16:50, 12 paź 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
danuta_szwajcer napisał(a)


Z kolumnowych piękny jest ambrowiec kolumnowy , oj jak cudnie się teraz odbarwia. Posadziłam dzis wreszcie klona


Na pewno bym go chciała ale nie jestem pewna czy w tym miejscu. Bo wysoki rośnie i centralnie z okna zajmie widok. Ale jeszcze pomyślę.

Za to bym go widziała, razy trzy, przy długiej ścianie budynku.

Na klona do Ciebie wpadnę wieczorem.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
GorAna 17:30, 12 paź 2017


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Urszulla napisał(a)


Widziałam w necie kolumnowe, rzeczywiście. Ale jarząby chyba wytwarzają odrosty i to raczej je skreśli z listy.

Widziałam też wąsko prowadzonego miłorzęba.. Ale musi się chcieć to co roku ciąć.

Ulka, czytam, że dumasz nad drzewem
Miłorzęby kolumnowe nie trzeba ciąć. Ja mam posadzone dwa miłorzęby dwuklapkowe Obeliks.
Są niedawno posadzone. W opisie mają, że to forma wrzecionowata, rosnąca powoli. Polecił mi je ulubiony szkółkarz i mu wierzę
Inne miłorzęby rosnące kolumnowe, to Tremonia, Fastigiata i Tilt.
Pozdrawiam
Zaraz wstawię dęba dla Ciebie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Bogdzia 18:36, 12 paź 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękny ten dąb u Ani , pomyśl czy nie własnie on???
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies