Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród z wilkiem zamkn. 21:29, 16 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Sylwia o ML nie pomyślałam ,ale pomysł mi się podoba .... będę do wiosny dumać
Macierzanka tam już jest po prawej stronie schodów ....
Czyli jakoś tak ?

W sumie to na wiosnę z prawej rabaty będę zabierać co drugiego morning lighta - nie musiałabym kupować
Tu je mam ML

A na dole to buki Purple coś tam coś tam
Owocówki mam zamiar wąsko prowadzić ,ale to mój debiut i sie okaże
Tak co 1,5 m ok sadzone hm ..... chyba za gęsto chociaż niby kupione karłowe odmiany .....

Ten pas trawy między płotem a serbami ma ok 2 metry,na pierwszym planie porzeczki i agrestu na pniu ,a tam dalej po 1szt morela ,brzoskwinia ,jabłoń i grusza ....za dużo ?

Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu 21:24, 16 paź 2017


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Do góry
Jesień w ogrodzie
Jurajski Ogród 21:13, 16 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
AgnieszkaW napisał(a)
Dziękuję Wam kochani za odwiedzinki i bardzo miłe wpisy. Na pytania odpowiedziałam indywidualnie na priv lub w wątkach, a teraz dla Was dzisiejsze poranne fotki na dobranoc:




dobranoc

Niesamowite
W moim małym ogródeczku - Dorota 21:10, 16 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Jesienne mgły

Pięknie u Ciebie Dorotko...
Fajna fotka Chociaż w rzeczywistości wolę słońce
Słoneczny Ogród 21:08, 16 paź 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Dzisiejsze poranne zdjęcia we mgle.

Tutaj chcę zrobić rabatę gdzie te 3 stożki oraz lewą i prawą stronę, czyli całość wzdłuż szosy .
Po jednej stronie stożków była juz hortensja bukietowa po drugiej symetrycznie dołożyłam drugą hortensję, która rosła gdzie indziej. Widać różnicę, bo ona dopiero zaczęła kwitnąć, na poprzednim miejscu miała za sucho.

Myślałam, żeby tulipany tu posadzić. Mam odmianę Queen of night ale z czym je zestawić z jakimi innymi tulipanami to już nie mogę się zdecydować.
Może coś mi dziewczyny podpowiecie.



Ogrodowy song 21:06, 16 paź 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Do góry
frezja napisał(a)


Frezja, czy mogłabyś mi laikowi napisać, co to dokładnie za roślinki? miskant, róże i rozchodniki, jeśli się nie mylę? A jaka dokładnie odmiana?
Taka piękna ta trawa... Chciałabym mieć u siebie
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 21:02, 16 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Szukam śliw wiśniowych pissardi ew. nigra. Chcę je posadzić przed pasem szmaragdów, więc muszą być na dosyć wysokim pniu. Fajnie jakby miały kulistą koronę. W Jugowicach mają 3-3,5 metrowe nigry podciosane za 150 zł. Wolałabym chyba szczepione na pniu, nie rozrosną się tak bardzo jak zwykłe. Sama nie wiem. Zależy mi na efekcie jak u Anety:

anetta napisał(a)


Macie jakieś rady, może szkółki w woj. dolnośląskim z tymi śliwami w dobrej cenie.
Jurajski Ogród 21:00, 16 paź 2017


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Do góry
AgnieszkaW napisał(a)
Kasiu, bardzo dziękuję, dla Ciebie, a także dla stałych bywalców mojego wątku:







Łał wspaniałe ujęcia, zwłaszcza pierwsze i ostatnie zdjęcie niesamowite wrażenie robi, aż brakuje słów
Hirutkowy raj:)) 20:54, 16 paź 2017


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Do góry
Od czwartku zaczynam liczenie od nowa

Carpinus - graby i trawy nad jeziorem 20:54, 16 paź 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry


Cisy chyba od nadmiaru wody brązowieją...ale nie usychają na razie



wody u nas pod dostatkiem. Jeżówki zgniły wszystkie niestety.
Teraz wybieramy ziemię, wsypiemy żwiru i potem ziemię...jak za rok sytuacja sie powtórzy to znajziemy inne kwiatki



no i coś podgryza moje bukszpany wrrrr





Borówcowy raj 20:47, 16 paź 2017


Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 199
Do góry
Borbetka napisał(a)










Piekny ogród posiadasz!! Jeszcze nie zdążyłam wszystkiego obejrzeć ale zadam pytanie...ile latek liczy ogród??
Te duże kulki to thuja danica??
W piaskownicy 20:46, 16 paź 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
adewzuol napisał(a)
Kupiony jako miskant ML, moim zdaniem, to pomyłka, ktoś rozwiąże zagadkę ?


na pewno pomyłka, poniżej moje ML - źdźbła mają jaśniejsze niż pozostałe miskanty

W moim małym ogródeczku - Dorota 20:37, 16 paź 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry


Mgły, kwitnące trawy, żółte liście - po prostu jesień.
W piaskownicy 20:36, 16 paź 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Do góry
Kupiony jako miskant ML, moim zdaniem, to pomyłka, ktoś rozwiąże zagadkę ?

Carpinus - graby i trawy nad jeziorem 20:29, 16 paź 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry




Ranczo Szmaragdowa Dolina 20:28, 16 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Kondzio napisał(a)
Klimat ogrodu to również tworzą również odpowiednio dobrane dodatki, a tych nie brakuje



Zachwycam sie nadal
W moim małym ogródeczku - Dorota 20:25, 16 paź 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Sezon 2017 u Hanusi 20:23, 16 paź 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
O lawendzie też myślałam!
Chyba ją wyproszę z rabat.
Wiosną brzydka po przycięciu,
kwiatki mizerne,
kwitnie z niechęcią,
i kolor liści, jak dla mnie, słaby!

Zastąpię ją drugą rozplenicą,
Kwiatami, co prawda, też nie zachwyca,
ale wypełnia rabatę cudnie,
no i tych jej kwiatów nikt mi nie utnie!
Już me sąsiadki przy niej przystają,
i kiedy dzielić będę wciąż mnie pytają!

Wymarzony sielankowy ogród..... 20:22, 16 paź 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
róże kwitną, ale pojedyńczymi kwiatkami

lawenda, której nie ciachnęłam, bo nie miałam kiedy...

W piaskownicy 20:21, 16 paź 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Do góry
Róże po rekonwalescencji, dwie z czterech udało się odratować, myślę, że nie będę ich wysadzać teraz do gruntu, tylko zadołuje razem z doniczkami i zabezpieczę kopczykiem przez mrozem, a dopiero na wiosnę wysadzę do gruntu. Dla pewności podpytam Ewę z Doświadczalni bylinowo różanej



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies