Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Hortensjowo 22:39, 17 cze 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
Helen napisał(a)
Już wstawiam foty, nawet je zrobiłam 6 czerwca, ale znowu mnie jakaś robota dopadła i nie wrzuciłam w odpowiednim momencie




Ale piękny gąszcz, ta różowa super-naparstnica sprzed 2 stron jakaś gęsta była kwiatowo
Hortensjowo 22:39, 17 cze 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
Róże

Olivia


Princess Alexandra of Kent i Gentle Hermione


MW
30 arów wietrznej pustyni 22:38, 17 cze 2024


Dołączył: 17 lut 2023
Posty: 614
Do góry
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Jak szykowałam się do siania trawy to poczytałam sporo. W artykule Danusi masz ten fragment:

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku
U mnie mąż pospieszał i sialiśmy od razu. Zanikały stopniowo w miarę regularnego koszenia. Większym minusem zbyt szybkiego podejścia było to, że ziemia osiadła różnie i mamy sporo dołków. Idąc z dzieckiem na rękach tej wiosny (przed sobą niosłam, ograniczone widzenie miałam) przez taki dołek krzywo stanęłam i skręciłam kostkę. Teraz równanie tego jest mordęgą, bo tam gdzie dosypaliśmy ziemi trawa nie skiełkowała i są ciemne plamy.


O kurcze, niefajna historia z tą skręconą kostką
Czytałam to i tak samo post o trawniku i jednego nie mogę zrozumieć. Jeśli wyrównam ziemię i poczekam aż wzejdą chwasty z nasion, które poruszone zaczną kielkować, opryskam je i one padną(o wyrywaniu prawie 15arów nie ma mowy, to niewykonalne przy pracy na etacie i trójce małych dzieci). I tutaj tak na logikę powinnam przekopać te uschnięte chwasty, wyrownac znowu ziemię i siać?tak? No bo nie moge przecież posiać w takie chwastowe suszki..tylko tu historia powtarza się, bo nawet gdybym uzyla czegos chemicznego, to zadziala tylko na rosliny a nie nasiona w ziemi..więc one znowu ruszą z trawą...więc nie do konca rozumiem że wtedy możemy przystąpić do wysiewu.
W majówkę wyrównaliśmy tak tył działki gdzie są drzewka owocowe-najpierw glebogryzarka, drapak, brona, i na koniec wygrabiliśmy perz i chwasty ile sie dało.Teraz jesteśmy na etapie że perz juz nadaje się do oprysku. Pierwotnie miałam w planie wysiać tam gorczycę i facelię jako poplon, znowu to przerobić glebogryzarką jak urośnie, i dopiero siać trawę. I dotarło do mnie, że w ten sposób znowu ruszymy perz i inne chwaściory i czy ta trawa w ogóle urośnie? I teraz wymyslilam, że może połaczyc wysiew poplonu od razu z trawą? I niech te motylkowe od razu wiążą azot dla tej trawy?
Czy to bez sensu? Pomóżcie, bo już zglupiałam co robić...
A to opisany teren za warzywnikiem i szklarnią. Tyły działki.

Ogród hortensjowo różanecznikowy 22:30, 17 cze 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
Monika83 napisał(a)
Od sąsiadki dostałam szczepkę takiego kwiatka, niewiem co to za kwiat, ale kwiat ma fajny.

A to nie będzie przypadkiem szałwia powabna?
Hortensjowo 22:27, 17 cze 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
Już wstawiam foty, nawet je zrobiłam 6 czerwca, ale znowu mnie jakaś robota dopadła i nie wrzuciłam w odpowiednim momencie







Szarobiałego ogrodowe początki. 22:07, 17 cze 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13744
Do góry
Szarobialy napisał(a)
Samosiejki w wazie(-;


Śliczne to dąbrówka?
A o ziemniaku nie słyszałam, muszę wyróbować
Ogrod nad bajorkiem 22:04, 17 cze 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 13856
Do góry
LIDKA napisał(a)
Tarcia
Jakieś skuteczne łatki basenowe znasz?
Zakleiłam basen taką taśmą i efekt średni.

Mise kupie jeszcze jedną i gdzieś na nowej rabacie wstawie. Dzięki za poradę u Hani.


spoko trwałosc zapewniona. łatki kupowal moj luby w sklepie z akcesoriami basenowymi, do klejenia na mokro. jeszcze doprecyzuje, sa jakby elastyczne, czarne nie przezroczyste. Albo to intex albo bestway, Mam gdzies jeszcze kilka zrobie zdjecie jutro

Edycja. Znalazlam

Ogród długi 21:47, 17 cze 2024


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2365
Do góry
Wiaan napisał(a)
Asia jest pięknie, bombonierka

Anetko, dziękuję:* ee tam bombonierka, może kiedyś, jeszcze dużo pracy przede mna

Właśnie zrobiłam dziś takie cosik, inspiracja z Pinteresta. Ciemno jest, ale może coś będzie widać. Bluszcz ma się piąć po druciku. Zobaczymy, czy uda mi się zrobić to, co widziałam w necie.

Ptasi gaj 21:46, 17 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
Monika83 napisał(a)
Elu czy to jest Olivia Rose? Jeśli tak to zamówię ją, przekonałaś mnie bo przepiękna jest❤️



Monika to nie jest Oliwia. Nie pamiętam nazwy teraz. Bede na wsi to spisze. Ona ma sztywne łodygi kwiat sie mocno trzyma na łodydze. U Oliwii łodyga jest bardziej wiotka jak to róża angielska ale nie jest najgorzej.

To jest Oliwia 2 różne krzaki. Ona wcześnie kwitnie. Mam 8 krzakow.



Ogród długi 21:41, 17 cze 2024


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2365
Do góry
Judith napisał(a)
Bardzo ładnie jest . Przełamanie długiej prostej rabatą świetnie wpłynęło na proporcje . Samoklep po ramieniu wskazany .

Tak, to było coś, czego mi brakowało. Niech te drzewa szybciej rosną.

Twoje klony łapią mączniaka? Moje dziś obejrzałam na wszystkich przyrostach chore obcięłam je.





Dębowe zakątki 21:31, 17 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24711
Do góry
Kordina napisał(a)

Aniu cudne te dwa ujęcia, gratuluję spotkania

Bożenko, bardzo dziękuję
Lubię fotografować roślinki. To wdzięczni modele. I grzecznie pozują

Dziewanna austriacka Album - pierwszy sezon

Ptasi gaj 21:20, 17 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
Kordina napisał(a)
Prawdziwy Ptasi Gaj, a nie ogródek kawał ziemi pięknie prowadzony



Noo ziemią jest tylko sił już brakuje. Znowu się dzisiaj skusiłam co zrobić. Teraz myślę od kilku godzin gdzie posadzić.

Piękny jest palmowy sammer gold. Ładny żółty kolor na tle ciemno zielonego przy oczku będzie ładnie.



Ogród hortensjowo różanecznikowy 21:14, 17 cze 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
Anabelki...
Ogród z plażą 21:10, 17 cze 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6308
Do góry
Chętnie zaktualizowałabym sobie te zdjęcia z drona, ale to niestety nie był mój dron.

Olciamanolcia, może gdyby pogoda była ciekawsza to i humor by mi się poprawił. Postawiłoby się basen, polezakowalo, a tak to tylko praca i praca.

Dziś na poprawę humoru przywiozłam drobne zakupy z ogrodniczego

Przywrotnika, brakującego pierwiosnka, który mi wypadł, liliowca On and On i cztery Bożykwiaty Queen Victoria. Nawet nie znałam tej roślinki

Na zdjęciu liliowiec i Bożykwiat




Napisałam tez do sklepu o róży Queen of Sweden, że nie ruszyła i dostałam pieniążki z powrotem. Wolałabym kwiatek, ale chociaż nie jestem stratna
Ogród hortensjowo różanecznikowy 21:10, 17 cze 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
Zakwitły kolejne róże..

Pastella.

Souvenir de Baden Baden.
Ogród hortensjowo różanecznikowy 21:02, 17 cze 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
Od sąsiadki dostałam szczepkę takiego kwiatka, niewiem co to za kwiat, ale kwiat ma fajny.

Zakwitła kolejna lilia azjatycka.

Dębowe zakątki 20:51, 17 cze 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Aniu cudne te dwa ujęcia, gratuluję spotkania
Grzebiuszka ziemna 20:45, 17 cze 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
Trochę zbiorów uratowanych przed żarłokami szpakami



i deserek z lodów jagodowych z jadalnymi kwiatami bodziszka i wiesiołka, malinami (w zeszłym roku dostałam od kolegi pęd, który przycina się do samej ziemi jesienią i daje plon na tegorocznych pędach)



Grzebiuszka ziemna 20:37, 17 cze 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
A ta bujna biała hortensja rośnie na naszej granicy z ciocią męża i pierwszy raz w tym roku jej nie przycięła, i owszem ma całą masę kwiatów, ale drobne białe kulki w porównaniu z ogromnymi kulami z lat ubiegłych:



A tu pergola z napisem garden z widokiem na oczko i czaplą:



wykorzystałam stary żyrandol i zrobiłam sobie z lampek solarnych-kulek oświetlenie wieczorne tzn wkleiłam w miejsce żarówek



z lewej strony rozrasta się zeszłoroczny zakup - wisteria karłowata Blue Moon



a z prawej też zeszłoroczna hortensja variegata Miranda, obie przetrwały zimę w całkiem niezłej kondycji biorąc pod uwagę przymrożenia wiosenne:

Dębowe zakątki 20:35, 17 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24711
Do góry
Moja Dębolistna


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies