Zakupiona na lokalnym ryneczku maleńka sadzonka - teraz już wiem, że to języczka purpurowa - okazała się gigantem

Liście ogromne na wysokość ok. 140 cm. Ogólnie roślina ciekawie wygląda ale... denerwują mnie duże dziury w liściach. Nie wiem czy to jakieś robale żerują (opuchlaki?) czy te liście z jakiś przyczyn same pękają? Widziałam te języczki w CO (ale znacznie mniejsze liście) i też były z dziurami. Pani w CO nie wiedziała czym je wytłumaczyć. Te liście nawet jak są całkiem młode to już mają dziury

Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć?