Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 13:52, 27 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
To największe drzewo w moim ogrodzie 12-15m już ma
Pierwsze posadzone przeze mnie
Nie mam pewności czy to trociniarka
Nie widzę żadnych dziur
Korą miejscami popękana ale nie chce odchodzić
Przy ziemi zdrowa tylko tak na 4m pęknięcie i lejące się soki
No dziwne
Chociaż ja od razu pomyślałam o szkodnikach
Tylko tą trociniarka w basenie …. ktorej eM uratował życie i puścił wolno…

A dzięcioł to był u mnie….na orzeszkach


Ogród z koniczynką 13:32, 27 maj 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
clematis Warszawska Nike, pierwsze kwiaty

clematis niebieski
Ogród z koniczynką 13:29, 27 maj 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
Ogród z koniczynką 13:28, 27 maj 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry

zapomniany przez ogrodników asparagus ogrodowy...
Ania na Żuławach 13:27, 27 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 2367
Do góry
Przywrotniki od Madzi i szałwia. Lubię ten zestaw

Ogród z koniczynką 13:26, 27 maj 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry

róże również wystartowały
Ogród z koniczynką 13:23, 27 maj 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry

rozkwitły piwonie...ach co za zapach
Wszystkiego po trochu 13:15, 27 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11995
Do góry
Basiu, na cytowanym przez Ciebie zdjęciu od lwej to jasny to Casata, fioletowy to Marcel Menard,potem Nova Zembla i wielka kępa koloru fioletowego to Roseum Elegans razem z Catawbiense Grandiflorum, roseum jest chyba delikatnie w cieplejszych kolorach a catawbiense zimniejszych, ale u mnie te różnice są prawie niewidoczne, albo odwrotnie
dodam że zrobiłam kilka lat temu sadzonkę z Marcel Menard bo go uwielbiam za kolor i w lasku w cieniu tak wygląda, dużo ciemniejszy


April też go ma i też lubi jego kolor
Ogród z koniczynką 13:06, 27 maj 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
swieże warzywka, mniam mniam...
Ogród z koniczynką 13:04, 27 maj 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
kalina cudnie pachnie

jałowcowe kosze dostały w tym sezonie towarzystwo pomidorów

to serduszko jest wytworem natury (rdzy)
Ogród z koniczynką 13:02, 27 maj 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry

uwielbiam skalnicę cienistą za jej malutkie kwiatusie i śliczne rozetki liściowe
Ogród z koniczynką 13:01, 27 maj 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
kostrzewa sina czeka na przycięcie, lubię ją w takiej fazie, ale rozsiewa się
Ogród z koniczynką 12:58, 27 maj 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry

smółka pięknie zaprezentowała swoje kwiecie...
Ogród z koniczynką 12:56, 27 maj 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
Anna i Ogród 2 12:55, 27 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 8636
Do góry
Biegam z tym judaszkiem jak ze sraczką ale stał na słońcu i rano był mocno mocno zwiędnięty więc jak przetransportowałam go w cień. Listki się podniosły. Podlałam go biohumusem bez rozcieńczenia. Wg instrukcji dla ratowania roślin to 2-5 nakrętek bezpośrednio można dać.


I kupiłam Podrzenia Żebrowca/Blechnum Spicant
Ogród z koniczynką 12:54, 27 maj 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
irysy uratowane z chaszczowiska odwdzięczają się...
Ogród z koniczynką 12:52, 27 maj 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry

żeleźniak wreszcie zakwitnie, po 3 latach
Ptasi gaj 10:56, 27 maj 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
Makao napisał(a)
Irysy cudne
Na rabatach nie widać suszy. Bujnie jest i ładnie.

Trawniki nie mają łatwo ale szybko się odbudowują jak poczują wodę



Aniu nie widać bo dużo roślin mam w półcieniu. Dzisiaj niebo bez chmurne ukrop z nieba się leje. Niestety trzeba zacząć myśleć o roślinach sucho lubnych.
Róże nawet te o delikatnym różu ledwo znoszą mocne słońce.

Ta pewnie dzisiaj będzie miała kwiaty sparzone



Zieleń, drewno i antracyt 10:55, 27 maj 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Anda napisał(a)
Ślicznie, obficie i piękne kwiaty

U mnie znów leje. Już się wszystko pokłada.

Deszcz, właściwie ulewy, położyły mi sporo róż i część piwonii. Na szali strat i zysków wybieram jednak opady.
Podlewanie, nawet regularne, nie dawało takich efektów.


Zachwycam się w tym roku czarnym bzem, kwitnie i pachnie cudownie.
Mam dwie odmiany: Black Lace i Black Beauty. Ta druga, nigdy nie cięta, zasłoniła całkowicie widok na kompostownik. Chyba jednak będę musiała sekatora w tym roku użyć, bo dynie do światła nie będą miały dostępu.

Black Lace regularnie się na zdjęciach pojawia. W tym roku mocno go ciachnęłam odsłaniając dół rabaty. Start miał gorszy, ale nie wiem czy przez sekator, czy może raczej brak wody.

Całkiem nowy mimo, że stary. Po ogrodowiskowym remoncie (już prawie) 10:11, 27 maj 2024


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Derenie







Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies