Kochani, dokładnie dzisiaj mija rok, od kiedy przyjęliście mnie do swojego grona
Bardzo dziękuję za życzliwość, cierpliwość i za to, że mogę być tutaj z Wami
Choć wirtualnie, ale darzę Was ogromną sympatią Pozdrawiam wszystkich
DZIĘKUJĘ
Jeśli zależy Ci bardziej na czerwonych liściach niż na kwiatka wiosną to one się do tego nadają ja je przycinałam tylko raz i widzę że niespecjalnie tego potrzebują no chyba że chcesz je jakoś ograniczać. Wczesna wiosną są pryskane promonalem i to tyle więcej opieki nie potrzebują, a czy szybko rosną oceń sama
Piwonie bylinowe są przedłużeniem kwitnienia drzewiastych.
Pod linkiem jest jaskier wodny, włosienicznik wodny Batrachium aquatile. Wiele roślin wodnych, czy to na piórach ptasich, czy z nurtem wody, na sierści zwierząt... pojawi się w stawie bez naszego zaproszenia. W niektóre latach jaskier może być uciążliwym chwastem. Rośnie w dużej masie i jak przekwitnie, to trzeba go wyciągnąć ze zbiornika aby nie opadł na dno, to ogrom biomasy.
Spokój został przerwany tysiącem barw liliowców i siewek, które w nich powyrastały, po kwitnieniu roboty będzie pełno, teraz wszystko oznaczam.
Piwonia bordo przypadła wszystkim do gustu, to bardzo cieszy .
No właśnie, napisałem cebula, a ja przecież tam mam czosnek w piwoniach, oj ten pośpiech.
Moje warzywka niezmiennie, po staremu od czasów babci - wszystko w polu.
No widzisz, taki ogromny jest, że nie odróżnia się od rozplenicy.
Zbliżenie - dla porównania postawiłam słoik z dżemem . Miskant to to maleństwo z wbitym kijkiem. Nie rozpakowuję na razie, bo zaraz wychodzę, niech sobie stoi.
Ciężko jest rozpoznać piwonie, tym bardziej, że na bieżąco się w tym temacie nie siedzi
Tak więc bardziej letnio .
'Incrediball' po prawej stronie nawet po ulewach trzyma pion, obok 'Annabelle' wyległa.
Zakladalem ostatnio trawnik u ojca na dzialce. Niestety z trawa wyroslo mnóstwo chwastów,które na 100% byly w ziemi,z której powstała wierzchnia warstwa.
Co z tym teraz robic? Wyrywać? Spryskać roundapem i zrobić na nowo?
Nie ma tego dużo bo raptem 150m2.Po ewentualnym oprysku nie moznaby tego przekopywać a jedynie wyrwać i wygrabic bo na głębokości 5cm jest siatka.Doradźcie proszę. Kasę za zakup tak pięknej ziemi juz odzyskalem,ziemia przesiewana specjalnie pod trawnik po 50zl / tonę.