Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

gierczusia 11:01, 06 lip 2017


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Często zaglądam cichaczem od momentu kiedy znalazłam Cię na wątku " lotosowym " uwielbiam tą Twoją przestrzeń i " dzikość "
Ale teraz przyszłam prosić o pomoc...mój lotos wyhodowany od nasionka mial się dobrze ,aż do momentu przeniesienia do zimi i ogrodu..
Znajdziesz chwilkę ,żeby zerknąć ??? Plizzz

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4438-ogrod-w-skali-mikro-cz-ii?page=808#post_2
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Mariusz 13:41, 13 lip 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Mala_Mi napisał(a)


Miejsca brak
Ale jeżówki spod piwonii drzewiastych przesadzę na powiększoną rabatę a tam dam zawilce
Ale to kiedyś tam.... ten rok dla ogrodu jest stracony.

Momo Botan jakoś się pozbierał i zaczyna rosnąć..ten odłożony dla Ciebie.. pamietaj o nim. I jednak jesienne dzielenie jest złe. Podzieliłam na 3 części, wszędzie były ładne kłącza i chyba tylko u mnie przeżyło .. i to te najsłabsze.. bo zostawiłam u siebie najgorsze. Za to żółty w okrągłych kastrach szaleje, chociaż był nieprzesadzany. Późno wydarłam z kotłowni, stał jak zaklęty a teraz wariactwo, tylko paków nie ma... a powinne już być. To tak w kwestii lotosowej.

Bordowa piwonia od Ciebie też szaleje, chociaż ja przesadziłam w zeszłym roku


Te pierwsze lotosy z lat 2011-2014 żyją i szaleją, z innych lat padają. Dlaczego... inne źródło? Trzymam te starsze jak relikwie. 10 pojemników z młodymi padło, stare wytrzymały i szaleją.

A w moim ogrodzie.






____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 13:52, 13 lip 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
sylwia_slomczewska napisał(a)

Tak spytałam , bo myślałam, że może poznasz

Ciężko jest rozpoznać piwonie, tym bardziej, że na bieżąco się w tym temacie nie siedzi
Tak więc bardziej letnio .
'Incrediball' po prawej stronie nawet po ulewach trzyma pion, obok 'Annabelle' wyległa.



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 14:03, 13 lip 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Pszczelarnia napisał(a)
Też lubię taki spokój międzyogrodowy. Chyba najbardziej.

Piwonia od Ciebie jest naj! Widziałeś? Rośnie z moją róża naj - Mary Rose.

Cebula i piwoniowe uprawy - dobre wykorzystanie powierzchni. Popieram.

U mnie czosnek w różach.




Spokój został przerwany tysiącem barw liliowców i siewek, które w nich powyrastały, po kwitnieniu roboty będzie pełno, teraz wszystko oznaczam.
Piwonia bordo przypadła wszystkim do gustu, to bardzo cieszy .
No właśnie, napisałem cebula, a ja przecież tam mam czosnek w piwoniach, oj ten pośpiech.

Moje warzywka niezmiennie, po staremu od czasów babci - wszystko w polu.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 14:14, 13 lip 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
anka_ napisał(a)
Mariusz czy jest różnica w długości kwitnienie piwoni drzewiastych i tych "zwykłych"?
Proszę powiedz mi co to kwitnie https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/143/1439926/original.JPG Myślałam, że to moczarka, Bożenka zasugerowała jaskier wodny - nic takiego nie sadziłam, ale może ptaki przyniosły.

Wspaniły twój ogród w fazie spokoju.

Piwonie bylinowe są przedłużeniem kwitnienia drzewiastych.
Pod linkiem jest jaskier wodny, włosienicznik wodny Batrachium aquatile. Wiele roślin wodnych, czy to na piórach ptasich, czy z nurtem wody, na sierści zwierząt... pojawi się w stawie bez naszego zaproszenia. W niektóre latach jaskier może być uciążliwym chwastem. Rośnie w dużej masie i jak przekwitnie, to trzeba go wyciągnąć ze zbiornika aby nie opadł na dno, to ogrom biomasy.

Akant



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
ElzbietaFranka 16:53, 13 lip 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Mariusz szczęśliwy jesteś ze masz już korzonki lotosu. Nie mam niestety cierpliwości trzeba mieć zaparcia hodowlane. U mnie pięknie wszystkie rosły do czasu kiedy nie włożyłam do ziemi piękne okazy.
Tak się teraz zastanawiam czy w żwirku wyprazonym na patelni z koreczkiem substrala je posadzić jak w ginie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mariusz 10:48, 16 lip 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
ElzbietaFranka napisał(a)
Mariusz szczęśliwy jesteś ze masz już korzonki lotosu. Nie mam niestety cierpliwości trzeba mieć zaparcia hodowlane. U mnie pięknie wszystkie rosły do czasu kiedy nie włożyłam do ziemi piękne okazy.
Tak się teraz zastanawiam czy w żwirku wyprazonym na patelni z koreczkiem substrala je posadzić jak w ginie.

W żwirku raczej nie . W płaskich pojemnikach z żyzną ziemią dodatkowo zasilaną nawozami, które można żwirkiem przysypać.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 10:52, 16 lip 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Letnia pora

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
anka_ 11:05, 27 lip 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mariusz kiedyś pisałeś o różnicy między metasekwoją a cyprysnikiem. Zerknij proszę na fotki czy to jest to co powinno być

metasekwoja https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/147/1479247/original.JPG

cypryśnik https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/147/1479248/original.JPG
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/147/1478325/original.jpg


PS te młodziutkie przyrosty są w zasadzie takie same. Jak dla mnie jest różnica w tych starszych gałązkach. Ale może to tylko moje złudzenie.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
sylwia_slomc... 13:28, 27 lip 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Ja nie widzę różnicy jak mam być szczera
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies