Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród z koniczynką 17:08, 21 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
Przymroziło i sypnęło śniegiem, a to jego resztki, rośliny cierpią
Zieleń, drewno i antracyt 17:04, 21 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
To zdjęcie zrobiłam specjalnie dla fanek Kanzana

Tą natomiast mam na liście chciejstw.

Zieleń, drewno i antracyt 16:56, 21 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Ciężko na zdjęciach przekazać jego urodę
Glina i zielsko 16:56, 21 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
A ile chcesz posadzic tych śliw? I róże też maja tam być?
Może takie coś?
Te ciemnozielone bazgroły to pas trawy 3m na około a nastepnie sliwy-posadzone tak aby było widać drzewa na rabatach pod płotem, dołem róże i trawy i byliny i może powtórka bylin a na skos scieżka?



Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały 16:52, 21 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6129
Do góry
Juzia napisał(a)


Piękny widok
Sad masz tam gdzieś z tyłu na tej fotce? Jeszcze nie ogarniam układu u Ciebie

Ja się właśnie zastanawiam czy zrobić sad bliżej domu czy warzywnik...

Tutaj układ części ozdobnej.

Za nią jest część gospodarcza. W tym sezonie powstały podwyższone grządki przed tunelem. Mauzer został przeniesiony w docelowe miejsce. Sad jest w prawym narożniku.

Edit: znalazłam jeszcze takie przed wiosennymi porządkami.

Do warzywnika cześciej się chodzi niż do sadu. Rób tak, żeby wygodnie Ci było.
Zieleń, drewno i antracyt 16:52, 21 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry

Glina i zielsko 16:49, 21 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13860
Do góry
olciamanolcia napisał(a)
czy to te miejsce?


Tak
Zieleń, drewno i antracyt 16:46, 21 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Glina i zielsko 16:44, 21 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13860
Do góry
Tu gdzie zielone na wprost będzie rabata. Zostanie ścieżka wkoło z trawy na 3 m około.

Ścieżka przez rabate na skoś by prowadziła od drewutnii domku ogrodnika do obecnej różanki z pergolą.

Kwadraty mówicie?

Chciałam tylko betonowe plastry drewna rzucone w kore między roślinami. Żeby nienachalnia była.

Glina i zielsko 16:43, 21 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
czy to te miejsce?

Zieleń, drewno i antracyt 16:32, 21 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Tego muszę gdzieś "wcisnąć" ze względu na boski zapach
Zieleń, drewno i antracyt 16:26, 21 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Zieleń, drewno i antracyt 16:23, 21 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
antracyt napisał(a)
Zamówiłam Grosso, Old English, Imperial Gem, Ellagance Ice, Silver Mist i White Scent.
Powojnik wielkokwiatowy Guernsey Cream. Co roku spieszy się z kwiatami, oby w tym roku nie skończyło się to dla niego źle.
Prognozy na sobotnią noc mam coraz mniej korzystne, minus się zwiększa. Straty będą na 100%, oby jak najmniejsze...


Mam grosso przy tarasie -jest niezawodna, i bardzo intensywnie pachnie.

Czeremchę ma moja sasiadka-przepiekne drzewo
Nawet fotę strzeliłam

Tylko zapuszczona strasznie - nigdy nie cięta

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały 16:22, 21 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
Patrycja_KG_Lu napisał(a)



Piękny widok
Sad masz tam gdzieś z tyłu na tej fotce? Jeszcze nie ogarniam układu u Ciebie

Ja się właśnie zastanawiam czy zrobić sad bliżej domu czy warzywnik...
Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały 16:15, 21 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Nawet jeszcze nie jest jednoroczny. Siany w maju 2023 r. Wczoraj kilka dołków i ślady po nornicy dostały dosiewki. Koszony był na dwie kosiarki oczywiście, bo mały pomocnik też chciał. Po skończonej robicie kosiarki zostały umyte. Trawa z koszenia trafiła jako ściółka na rabaty.




Taki pomocnik to skarb! I jeszcze po sobie sprząta!!! Ideał!

A po co trawę sypiesz na szmatę? Bo to chyba u Ciebie szmata jest tymczasowo i masz zamiar ją ściągać? Czy pomyliłam?
Zieleń, drewno i antracyt 16:10, 21 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Zieleń, drewno i antracyt 16:04, 21 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Czeremchy kojarzę głównie z inwazyjnymi amerykańskimi. Ta miała cudowne, wyjątkowo duże kwiatostany, które bajkowo powiewały na wietrze
Zieleń, drewno i antracyt 15:58, 21 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Ta mnie zaskoczyła wielkością i delikatnością podsadki otaczającej kwiat. Pierwszy raz udało mi się trafić na jej kwitnienie.
Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały 15:55, 21 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6129
Do góry
Maliny trafiły w docelowe miejsce. Dziękuję Agnieszko za podzielenie się :* Swoją drogą to jakaś ciekawa odmiana rzadko spotykana w naszych stronach - Himbotop.

Część warzywna została uprzątnięta, a na głównej ścieżce oraz tych w sadzie posiana trawa z mikrokoniczyną firmy Top Dekor.
Zieleń, drewno i antracyt 15:52, 21 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Teraz trochę podpisów się znajdzie. Nieobiektywny zlepek roślin przyciągających wzrok, tych bardziej i mniej znanych

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies