Gdzie jesteś » Forum

Pokaż wątki Pokaż posty

Znalezione posty dla frazy "koliber"

Ogród do kwadratu 22:05, 08 lip 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Do góry
Magdziu - czekam na opady deszczu by sprawdzić co się będzie działo z rabatą. Mam nadzieję, że będzie już dobrze. Miskanta gracilimusa polecam bardzo mocno - jest wyjątkowo piękny

Nooo Madżen - nawet azofoska idzie z duchem czasu - jak pisze Justyna - jest mocna, startowa, granulowana i pylista.... azofoskowy zawrót głowy

Aguś - dzięki... cieszę się, że Ci się podoba

Magdziu - czas się chyba gdzieś wybrać na wakacje... Co do ściany wodnej na razie rośnie tam zawilec japoński, choć nie wiem czy nie ma tam za mało słońca. Myślę jeszcze o rodgresji.

Milenko - witaj - sadź miskanty, bo to naprawdę piękne trawy. Wiem, że bardzo je lubisz - a różyczka to Hansestadt Rostock - ładnie kwitnie, choc to jej pierwszy sezon

Irenko - bardzo dziękuję za komplementy - jeszcze nie wszystko jest jak bym chciała, ale powoli...

Aniu - to ja po tartę skoczę szybciutko - zapraszam

Dzisiaj wieczorem odwiedził mnie motyl, który wygląda i lata jak koliber - to fruczak gołąbek. Fotki słabe bo bardzo się mnie bał


Topiary - formy strzyżone inne niż cis i bukszpan 17:36, 01 cze 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 9
Do góry
ele2001 - koliber z bukszpanu dopiero młode pędy puscił bo długo się zadomawiał w donicy, więc szału narazie nie ma, ale jak będą postepy we wzroście to pokażę fotki. Nowych form narazie nierobiłem bo mniej czasu spędzam w warsztacie. Jedynie ostatnio zrobiłem mamę kaczkę (wys. 50 cm)



Pozdrawiam
Mój skromny ogródeczek ... 19:54, 20 cze 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Motyl- koliber! Będąc pod Zakopanem właśnie takiego spotkałam,któregoś roku. Do nas chyba nie dolatuje.
Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB 07:04, 01 maj 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Do góry
KasiaWB napisał(a)
jako dodatek, napiszę tylko, że wymarzły mi
- bluszcz wielkolistny, którego bardzo żałuję, bo był ładny i ładnie póścił w ubiegłym roku, Hedera helix "koliber" również ocalały tylko dwa, wielka szkoda
- clematisy ocalał Błękitny Anioł i ładnie puścił gęsto zielone przyrosty, i bardzo mizernie, tylko od korzenia "Violet Elizabeth" oraz "Jerzy Popiełuszko". Reszta poszła na śmietnik
- nie przetrwały też werbeny patagońskie a nasion niestety już nie mam siewek również nie zauważyłam
- trzmielina Kathy....
- niektóre lawendy...
- i oczywiście szałwia omszona, ale z tym już się pogodziłam, bo wiedziałam, że w jej przypadku tak może być, ale na szczęście pięknie odbija inny gatunek szałwi, co mnie cieszy

Konwalnik jeszcze się jakoś trzyma, ale wygląda kiepsko a taki ładny był... tak się cieszyłam

To narazie tyle zauważonych w ostatnich 2 dniach strat.


O kurcze
U mnie bluszcz tez chyba padl, a mialam wiele lat, ale, ze szalwia omszona to jestem zaskoczona
U mnie tez konwalniki zeszloroczne byle jak

Sliczna corcia
Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB 22:53, 29 kwi 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
jako dodatek, napiszę tylko, że wymarzły mi
- bluszcz wielkolistny, którego bardzo żałuję, bo był ładny i ładnie póścił w ubiegłym roku, Hedera helix "koliber" również ocalały tylko dwa, wielka szkoda
- clematisy ocalał Błękitny Anioł i ładnie puścił gęsto zielone przyrosty, i bardzo mizernie, tylko od korzenia "Violet Elizabeth" oraz "Jerzy Popiełuszko". Reszta poszła na śmietnik
- nie przetrwały też werbeny patagońskie a nasion niestety już nie mam siewek również nie zauważyłam
- trzmielina Kathy....
- niektóre lawendy...
- i oczywiście szałwia omszona, ale z tym już się pogodziłam, bo wiedziałam, że w jej przypadku tak może być, ale na szczęście pięknie odbija inny gatunek szałwi, co mnie cieszy

Konwalnik jeszcze się jakoś trzyma, ale wygląda kiepsko a taki ładny był... tak się cieszyłam

To narazie tyle zauważonych w ostatnich 2 dniach strat.
Ogród na Cedrowej 23:38, 25 kwi 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Do góry
Gardenarium napisał(a)


A to cudo w powiększeniu, może ktoś wie co to za motyl ? , bo mój atlas go nie ogarnia


Myślę, że to ten a nazywa się Euchloe crameri

Zdjęcia tego motyla

Wyczytałam, że obecnie powszechnie przyjmuje się, że istnieją dwa wizualnie identyczne gatunki. Euchloe crameri w Europie Zachodniej i Euchloe ausonides w Europie Wschodniej.


Dziękuję bardzo Danusiu za info
Jeszcze takiego cuda nie miałam w moim ogrodzie, chociaż w zeszłym roku przyleciało takie coś małe- jak koliber i identycznie machało skrzydełkami. Póżniej wyczytałam że to gatunek ćmy dziennej - rewelacja, chyba zacznę fotografować motyle i nie tylko - na domu mam 5 gniazd ptaków i codzienny poranek jest jak balsam na serce, tak pięknie śpiewają
Zielony Punkt - ogród Finki 11:48, 09 lut 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Do góry
No Haniu na Ciebie można liczyć! Super. Bardzo dobra odpowiedź - to Zawisak tawulec Sphinx ligustrii. Ćma jest jak koliber, spija nektar z kwiatów długą tutką, zawisając na chwilę nad kwiatem, stąd jego nazwa.
Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin 23:59, 02 lip 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Do góry
Ja też jestem z tych właśnie "obrzydliwych" ale staram się przywyknąć od kiedy mieszkam na skraju lasu. Najbardziej to mnie dobijają ćmy - i do tych się nie przyzwyczaję! O NIE! lecą jak ślepe messerschmitty - tłuste i grube, wpadają na twarz i zostawiają tam warstwę puderku... Brzydze się ich że och... dajcie mi szczura będę głaskać ... jak w domu są krzyki mąż wie że wpadła ćma
Ale ... mam w swoim ogrodzie budleję skrętolistną Argentea - kwitnie w czerwcu, dzieci nazywają ją "królestwem motyli" i pewnego dnia patrze .... i oczom nie wierzę... KOLIBER na mojej budlei! Ok 11,00 przed południem! Ale zanim się napatrzyłam i otrząsnęłam i hycnęłam po aparat - znikł. Pojawił się jeszcze następnego dnia i trzeciego ostatniego - też ok 11,00 - zdjęcia niestety wyszły zupełnie nieostre tak się szybko ruszał. Zanim jednak zawiadomiłam okoliczne zoo - weszłam w internet /coś mi podpadało.../i okazało się że odwiedził mnie Furczak gołąbek - dzienna ĆMA ! A ja jej zdjęcia robiłam!;(

Czy ktoś podziela tę moją fobię? poczułabym się lepiej....
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies